Braletki D+ Istnieją! Część II: Due Lune

Kiedy Pani Irena z Due Lune zgłosiła się do nas z prośbą o przetestowanie nowej, dopasowanej do dużych piersi konstrukcji braletkowej, byłyśmy nieco ostrożne – jak to mówią, lepiej się nie nastawić, bo można się rozczarować, a beznadziejnych konstrukcyjnie produktów widziałyśmy mrowie. W ogólnym jednak rozrachunku to może być najszerzej znana w polskim necie recenzja w tej kategorii, bo będziemy ją wstawiać wszędzie tam, gdzie zobaczymy komentarz ‘braletki nadają się na biust rozmiar B!’. Oto bowiem trafiłyśmy na produkt, który nie tylko porządnie trzyma, ale i nie ustępuje jakością ani urodą swoim mniejszym egzemplarzom, ale za to można nim wykłuwać oczy wszystkim, którzy twierdzą, że ‘sięnieda’.

Do testów wybrałyśmy Virgo i Terrę – Virgo, bo krój halterneckowy wydawał się dużym wyzwaniem, a Terrę, bo śliczna bardzo i Madź zawsze chciała mieć paseczkowca. No i czekałyśmy. A potem braletki przyszły, a MiskiDwie widziały, że wszystko, co zostało uszyte, było bardzo dobre. 

Virgo 70E
 
Wymiary/Measurements:
Obwód rozciągnięty/Band stretched:  76.0
Obwód w spoczynku/Band:  67.0
Szerokość miski/Cup width:  20.0
Głębokość miski/Cup depth   21.0
Wysokość mostka/Gore height:   9.0
Wysokość pasa koło miski/Wing heigth:   12.0
Szerokość ramiączek/Straps width:  1.0
Haftek w rzędzie/Hooks:  2
Ocena: / Rating:
Estetyka / Aesthetics
Wygoda / Comfort
Cena / Price
Wytrzymałość / Lonegvity
Kształt / Shaping

 

Moja Virgo to stanik wygodniczek – po kilku minutach nie czuję, że mam ją na sobie, a bauns nie jest na tyle duży, żeby powodować ból klatki piersiowej. Mogę spokojnie pochodzić w Virgo na spacer, po schodach, sprawdza się zdecydowanie. Kamyczek do ogródka tych, którzy twierdzą, że ‘się nie da’ 😉 szczególnie cieszy mnie fakt, że ramiączka można spiąć na krzyż, co daje nieco dodatkowego wsparcia – przy czym jest to możliwe jeśli jest się chyba nieco niższym niż ja (173 cm), lub mniej kanciastym, bo u mnie spowodowałoby to uduszenie się niestety. Paseczek na szyi, jeśli ramiączka zapniemy klasycznie, jest absolutnie wygodny, nie poddusza (czego się bałam), nie przeszkadza, a spod topów z wysokim dekoltem wygląda jak modny choker. Moc utrzymania biustu w ryzach określiłabym na ok. 65-70% tego, co daje porządny miękki stanik.

 

 

Nigdy do tej pory nie pochodziłam w braletce cały dzień bez bólu, bez zbierania biustu z brzucha, i bez wrażenia, że piersi zestarzały mi się o 20 lat. Biust ma naturalny, ale okrągły kształt, jest lekko obniżony w stosunku do tego, co daje stanik z fiszbinami. Podoba mi się ten efekt, bo pod ubraniem wygląda mój biust wygląda na młodszy… ale nieubrany. Tak, w tej braletce sutki widać nawet pod swetrem, ale to oczywiście kwestia osobnicza 😉 Jeśli zechcecie rzucić okiem na powyżsżą fotkę, to zobaczycie zarys dolinki. To jest dla mnie jak Eldorado, bo taki efekt daje mi tylko za mały stanik, Deco Plunge, albo bardzo dużo push-upa. Pół serduszka odejmuję za rozstawienie biustu na boki, ale to w zasadzie nieistotny detal.
Terra 70L

 

Wymiary/Measurements:
Obwód rozciągnięty/Band stretched:  91.0
Obwód w spoczynku/Band:  71.0
Szerokość miski/Cup width:  16.0
Głębokość miski/Cup depth   21.0
Szerokość mostka/Gore width:   0.5
Wysokość mostka/Gore height:   9.0
Wysokość pasa koło miski/Wing heigth:   13.0
Szerokość ramiączek/Straps width:  1.0
Haftek w rzędzie/Hooks:  3
Ocena: / Rating:
Estetyka / Aesthetics
Wygoda / Comfort
Cena / Price
Wytrzymałość / Lonegvity
Kształt / Shaping

 

Terra była odpowiedzią na moje westchnienia i marzenia. Pani Irena, właścicielka Due Lune, jest aktualnie moją niekwestionowaną idolką i miłością życia – ponieważ spełniła moje marzenie, o którym wszyscy mówili, że ‘sięnieda’. A się da. Same spójrzcie.

 

 

 

Jeśli chodzi o komfort i jakość noszenia… co ja wam mogę powiedzieć. Najprościej będzie, jeśli opowiem wam historię. Widziałyście na naszym Instagramie zdjęcia w Terrze? Założyłam tamtą kreację, idąc na całą noc do pracy za barem – dużo stania, chodzenia, a nawet biegania ze szklankami. Bez bólu, bez dyskomfortu, bez poczucia nagości.

 

 

Terra jest wycięta ze wszystkich odpowiednich stron i kształtuje mój biust w taki sposób, że w końcu mogę nosić sukienki, z których wcześniej rezygnowałam, bo staniki z nich wystawały w nieestetyczny sposób. Z tym modelem nie mam tego problemu. Nawet jeśli coś wystaje, efekt jest na tyle subtelny i ażurowy, że zupełnie mi nie wadzi.

 

Wiadomo, że model, w którym pojawiają się tylko małe fiszbiny boczne (strategicznie umieszczone, żeby obwód się nie rolował), nie zbiera piersi tak, jak usztywniany stanik na fiszbinach. Piersi wyglądają naturalnie, tylko lepiej. I kuszą, oj kuszą. Ramiączka z tyłu są odpinane – można nosić je tradycyjnie i na krzyż. Wzrostu mam 172cm i nie ma problemu z zasięgiem (w Virgo też nie, Agata marudzi, bo ma wysokie ramiona). Polecam, szczególnie na randkę z sobą samą. Albo do baru – tylko upewnij się, że mnie tam nie będzie, żebyśmy nie przyszły w tym samym 😉

 

Przy okazji tego tekstu muszę poruszyć ważny z punktu widzenia konsumenta temat – pokora producenta wobec produktu. Każdy powinien stać za swoim wyrobem i ręczyć za niego, ale umiejętność przyjęcia krytyki i poszukiwanie okazji do ulepszania tego wyrobu jest bardzo, bardzo cenna, i świadczy o zrozumieniu, jak delikatną psychologicznie jest branża bieliźniana, jak łatwo jest niechcący zakomunikować, że uroda produktu zależy od rozmiarów konsumentki. Pani Irena, mózg Due Lune, nie tylko celowo poszukiwała okazji do poszerzenia swojej oferty, ale krytykę przyjęła jako wyzwanie i wskazówki, a nie atak na swoje dzieło. I to działa, bo we trzy stworzyłyśmy (my jako beta-testerki, Pani Irena jako mózg operacji i zdolne ręce) dające się nosić i funkcjonalne braletki w rozmiarach, które większości producentów albo nic nie mówią, albo jawią się jako gigantyczne. Polecamy z całego serca!
Tagi: , , , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post
0 shares