Julimex WOW! Bra Stanik Samoprzylepny – Mamy Progres

stanik samoprzylepny wowbra julimex

Dobra, no już dobra, no! Pisałyście, mejlowałyście, więc robimy – oto recka magicznego, samoprzylepnego stanika WOW! Bra od Julimex, następcy tego dramatu, który recenzowałam jakiś czas temu (klik). Nie będę kłamać, nie chciało mi się jak cholera jasna (stanik samoprzylepny < kusidełko z fiszbinami), ale jak lud chce, to my musimy.

Pierwszą podstawową różnicą między starym a nowym modelem jest sznurowanie – teoretycznie ma służyć do zbliżenia do siebie piersi i osiągnięcia efektu rowka. Widziałam kilkadziesiąt youtubowych recenzji WOW!bra i faktycznie, panie recenzujące miały biusty pościskane w kreseczki, ale wszystkie deklarowały posiadanie biustu w rozmiarze 75B, 80C, albo podobnym, więc nie miałam nikogo, kto mógłby mi podpowiedzieć, jak stanik sprawdza się na biuście wytrenowanym poprawnym rozmiarem.

 

Miseczki od wewnątrz pokryte są wielorazowym klejem, i trzeba przyznać, że klej ów budzi zaufanie; to nie jest cieniutka warstwa przylepca, tylko gruba i porządna ilość żelokleju, który po dotknięciu palcem delikatnie się unosi.

 

 

Koło sznurowania mamy wytłoczony napis ‘XL’. Czyżby ten abstrakcyjny koncept, ‘biust rozmiar D’, był w zamyśle twórców extra duży? Szczęśliwie producent tym razem zaopatrzył nas w tabelkę, z której odczytać możemy wymiary staników:

No cóż – o ile bardzo się cieszę, że Julimex umożliwia zweryfikowanie przed zakupem, jaki tak naprawdę potrzebny jest nam rozmiar, o tyle uważam, że możnaby zrezygnować z nazywania rozmiarów literkami, bo a) to naprawdę nie ułatwia sprawy osobom początkującym, tuż po uświadomieniu, b) propaguje i wzmacnia przekonanie, że A to mały biust, a D to ogromne donice, c)…po co, tak naprawdę? Nie można było zrobić rozmiarów S-XL, jak robią to Chińczycy (nie ukrywajmy, WOW!Bra można kupić na eBayu, Amazonie, Aliexpress, Wishu i innych tego typu stronach za kilka dolarów, a wytłoczony rozmiar potwierdza teorię, że to dokładnie ten sam produkt), albo 1-4?

 

Na opakowaniu mamy informację, że producent nie wypłaca odszkodowań za niewłaściwe użytkowanie produktu. Chyba ktoś w Julimexie obejrzał te filmiki i zdjęcia, na których kobiety prezentują odparzenia i reakcje alergiczne na klej.

Zakładam stanik (z pomocą Madź, bo jeśli chcesz to robić sama, to wyrośnij sobie najpierw dodatkową rękę). Przylepiec trzyma zdecydowanie lepiej niż w wersji poprzedniej, ale nie na tyle dobrze, żebym się czuła w nim jakoś dramatycznie i 100% wsparta. Zaczynamy test!

 

 

 

Tak wygląda biust w okolicach rozmiarowych 65G EU / 65F K w rozmiarze WOW!Bra ‘D’

14:55

Stanik założony. Boli mnie podbiuście, bo dolny brzeg stanika się wrzyna w ciało. Boki piersi też nie są szczęśliwe i ciągną jak szwy po operacji. Siadam do komputera (szczęśliwie pracuję dziś z domu).

15:02

Szczotkowanie włosów na siedząco to zadanie zbyt wymagające jak na tego cudaka, bo odkleja się przy poruszeniach ręką z boku.

15:32

Wróciłam z przebieżki do sklepu po yerba mate – stanik się jeszcze nie odkleił, ale bauns na schodach był wystarczający, żebym musiała podtrzymać cycki rękoma.

15:44

Zaczyna mnie boleć spód piersi – uczucie trochę jak przy oparzeniu słonecznym. Czyżbym miała alergię na klej? Martwi mnie uczucie ciągnięcia boków piersi, bo czuję się, jakby mi tam rosły ogromne rozstępy.

17:02

Zaglądam sobie w dekolt, a tam Amazonka płynie mi między piersiami. Zaczyna się etap grozy.

17:34

Misek Trzeci wraca do domu i zadaje pytanie, czemu mam kwadratowy biust. Oświecam go. Misek Trzeci każe mi zdjąć ten wymysł szatana.

17:43

Misek Trzeci wychodzi z pokoju i pyta ‘po co sobie to robisz’. Mówię, że dla dobra ludzkości. Misek Trzeci kręci głową i wraca do pokoju.

18:20

Zaczynam mieć naprawdę dość. Biust mi się poci a boczki odklejają i przyklejają przy każdym ruchu, co daje efekt kląskający i przypominający uczucie ocierania się o galaretkę.

18:57

Umyłam głowę w umywalce – nalepiak buntuje się i powoduje przy każdym ruchu ręką ponowny kląskoncert, biust majta mi się i obija.

19:36

Pot zaczyna mi spływać po brzuchu, a w mieszkaniu jest 21 stopni.

22:30

Niedługo kończę pracę i idę spać. Brzeżki stanika dawno się już odkleiły.

Końcowy werdykt:

 

W gratisie – Madź ucieszon.

Nie mogę kłamać: WOW! Bra utrzymał mi biust w z grubsza jednej pozycji (bauns był, ale zdecynie nie taki, jak przy braku stanika) przez ponad 7 godzin. Tego się zupełnie nie spodziewałam, zwłaszcza, że jego poprzednia wersja nie wytrzymała nawet pięciu minut. Jestem mocno zaskoczona i nawet całkiem pod wrażeniem faktu, że dopracowano produkt na tyle, żeby spełniał to niemal niewykonalne zadanie. Pod tym względem nie mogę narzekać, bo nawet poodklejane boczki nie sprawiły, żeby biust uciekał z miseczek.

Jeśli jednak jesteś jedną z tych kobiet, które szukają alternatywy dla klasycznego biustonosza, bo uważają, że na własnym weselu powinno im być wygodnie – nie rób sobie tego. W połowie zabawy wymkniesz się, żeby założyć cokolwiek innego. Nie wyobrażam sobie, jak miałabym się czuć komfortowo w trakcie imprezy, skoro gwałtowniejszy ruch rękami (np. przy tańcu lub rzucaniu bukietu) może spowodować odklejenie się tego cudaka z boku, pot ścieka mi po ciele, a klajster wyrywa mi włoski (które, nie oszukujmy się – na ciele gdzieś ma każdy). Czy wytrzyma kilka godzin imprezy? Obstawiam, że raczej tak, skoro dał radę w domu, ale to nie będzie kilka godzin beztroskiej zabawy, tylko stresu. Jeśli nie masz skłonności do potliwości – nie widzę powodu, dla którego nie miałabyś próbować. Dla mnie strugi lejące mi się po dekolcie to niestety dyskwalifikująca cecha, bo takich cudów nie doświadczyłam nawet w normalnych usztywnianych stanikach w upały.

Drugą kwestią jest kształt – z przodu mamy apetyczną dolinkę, ale z boku bolesną płaszczyznę. To też nie sprawia, że jestem fanką WOW! Bra, bo lepszy kształt biustu pod sukienką osiągnę puszczając go luzem pod obciślejszą górą sukni; dolinki nie będzie, ale z profilu biust będzie okrągły, a nie kwadratowy.

Podsumowując – jeśli masz drobniejszy biust i nie boisz się potliwości, to WOW!Bra prawodpodobnie może Ci się sprawdzić: obstawiam, że zakresy rozmiarowe 65D-F, 70C-E, 75B-DD, 80A-D docenią ten produkt. Jestem jednak na granicy utrzymania biustu w ryzach największego rozmiaru, więc paniom z większymi niż podane piersiami odradzam stanik samoprzylepny Julimex na rzecz nieco bardziej sprawdzonych, dających lepsze kształtowanie biustonoszy klasycznych.

Tagi: , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post
65 shares