Anya i Ceylon: recenzja bikini Panache Swim na Lato 2018 (65F i 75H)

Prosiłyście nas o recenzje kostiumów kąpielowych – lato za pasem, czas się rozglądać za czymś na plażing. Zdecydowałyśmy się podjąć wyzwanie i sprawdzić, co w bikini piszczy, a na pierwszy ogień poszło oczywiście najbardziej dostępne Wam Panache, które przysłało nam zatem dwa zestawy. Niby podobne, ale funkcjonalnie kompletnie różne. Trochę tak jak my 😉 Taka to zaleta podwójnego blogowania: kiedy ma się ze współautorką zupełnie odmienne gusta i zakres tego, co możemy pokazać, rośnie w oczach… a i Wy nie znudzicie się niekończącą się litanią recenzji w tym samym stylu i kolorystyce.

Panache Swim – Ceylon Bandeau

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band stretched: 75.0
Obwód w spoczynku/Band: 60.0
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width: 15.0
Głębokość miski/Cup depth: 20.0
Szerokość mostka/Gore width: 1.0
Wysokość mostka/Gore height: 9.0
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 11.0
Szerokość ramiączek/Straps width: 1.0

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Longevity

Kształt / Shape

Ceylon to ozdobne bandeau z usztywnianymi miseczkami i warstwą siateczki oraz żakardowego haftu wiązaną na szyi na troczki. Jest to model, w którym problem zamkniętej/otwartej góry miseczki odpada, bo element wierzchni zakrywa i modeluje delikatnie górę biustu; nawet jeśli brzeg usztywnienia trochę wcina się w pierś, to siateczka zminimalizuje ten efekt. Często jest to problem przy straplessach i stanikach w kroju opaskowym, więc jeśli tak jak ja macie z tym kłopoty – noście Ceylona bez lęku.

Jedno, na co warto zwrócić uwagę, to ewentualna potrzeba zmiany rozmiaru. W moim Ceylonie obwód jest istotnie ciaśniejszy niż w stanikach Panache – to prawdopodobnie wynika z faktu, że w bikini mamy zapięcie typu klik klak, które nie umożliwia regulacji obwodu, więc jest on z marszu mniejszy. Jeśli jesteście między rozmiarami, to zdecydowanie bierzcie większy obwód. Myślę, że spokojnie mogłabym nosić i 70E, ale jednak zostanę przy 65F; obwód spokojnie się rozbije, a i wystarczy na dłuższy czas eksploatacji. Zastanawia mnie, czemu nie zastosowano tu zwykłych haftek, zwłaszcza że mam bikini, nazwijmy to, mainstreamowe, w którym haftki jak najbardziej są. Nie jest to chyba standard w biustonoszach kąpielowych, ale dajcie znać, jeśli się mylę 🙂

Bandeau super sprawdza się jako top lub dodatek do koszulki – można do niego założyć spodnie albo spódnicę maxi i outfit gotowy. Mam wrażenie, że gotki i wielbicielki odzieży alternatywnej mogą go pokochać <3 To lubię; opcja noszenia jednej rzeczy w kilku konfiguracjach to najprostsza metoda na posiadanie dużej liczby możliwości outfitowych przy skromnej szafie. Biorąc pod uwagę, że objętościowo mam już więcej bielizny niż odzieży wierzchniej, trend underwear as outerwear stał się dla mnie niemożliwym do ominięcia faktem i obligacją 😉

Majtki do kompletu są raczej proste, nieprzekombinowane – co się chwali, bo przy tak ozdobnej górze łatwo popaść w przesadę. Oczywiście moja wewnętrzna fanka wysokich fig krzyczy o wyższy stan, ale to detal 😉 Rozmiarowo wypadają klasycznie, więc bierzcie swój zwykły panaszkowy rozmiar.

Ceylon sprawdza się w wodzie bardzo dobrze – jedyne, do czego mogę się przyczepić, to wiązanie na szyi: warto zawiązać je dwa razy, bo ma tendencję do rozluźniania się, gdy mamy pojedynczą kokardkę. Jeśli lubicie aktywnie i agresywnie pływać tym bardziej zalecam podwójne wiązanie! Zastanawiam się też, jak sprawdzałby się, gdyby troczki miały na końcu haczyki i mogły być przypinane do obwodu. Trzymajmy kciuki za wprowadzenie takiej modyfikacji w przyszłych wersjach kolorystycznych!

Bałam się trochę, czy nie będzie puszczał koloru albo psuł się pod wpływem chlorowanej wody, ale znosi ją zdecydowanie lepiej niż ja – plus dla Panache Swim! Cena Ceylona oscyluje w okolicy 200 zł – to moim zdaniem kwota bardzo przystępna jak za tak niebanalny i wielofunkcyjny design. Prosimy o trzymanie poziomu w następnych kolekcjach! Marzy mi się też wersja fioletowa…

Panache Swim – Anya Cruise Multiway

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band stretched: 85.0
Obwód w spoczynku/Band: 71.0
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width: 18.0
Głębokość miski/Cup depth: 25.0
Szerokość mostka/Gore width: 0.5
Wysokość mostka/Gore height: 8.0
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 12.0
Szerokość ramiączek/Straps width: 3.0

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Longevity

Kształt / Shape

Anya to klasyczny, nieco marynarski look – śmiało możesz poczuć się jak Monika, dziewczyna ratownika. Albo założyć do niego rozkloszowaną spódnicę i pójść na spacer po nadmorskiej promenadzie. Bo tą jakością warto się chwalić.

Biust jest ładnie zaokrąglony i zebrany do środka, ładnie wypchnięty do góry. Patrząc z góry, ze względu na szwy na środku miseczek, wydaje się nieco kanciasty, jednak przy zmianie perspektywy ten efekt znika.

Jak napisała wyżej Agusława, kostiumy od Panache mają naprawdę ciasne obwody w porównaniu do klasycznej bielizny. Przy pierwszym zakładaniu Anya trochę skrzypiała, jakby szwy miały pęknąć. Nic takiego jednak się nie stało, a stanik nosi się naprawdę wygodnie. Do tego ciasny obwód ma dodatkowy plus – ramiączka można uznać za pełniące czysto dekoracyjną funkcję i zawiązać z tyłu w poprzek pleców – tak, aby równomiernie opalić ramiona.

Właśnie, bo ramiączka są ogromną zaletą Anyi. Dzięki temu, że możemy je zawiązać w jednej z trzech rekomendowanych przez markę pozycji (klasyczne ramiączka, na krzyż i na szyi), oraz kilku swojego pomysłu, nie znudzimy się jednym stylem. A jednocześnie, jeśli chcemy kostium ukryć pod sukienką lub koszulką, również mamy taką możliwość. Multiway to rozwiązanie, które bardzo mocno doceniam w tym modelu.

Dół ma klasyczny krój, przełamany białą tasiemką. Nawet ratownik się obejrzy!

To, co niezmiennie doceniam w Panache, to precyzja wykończenia i jakość produktów – doświadczenie z testowaniem kostiumu kąpielowego niczym nie odbiega od moich pozytywnych doświadczeń z liniami bieliźnianymi marki.

Jeśli lubisz w swoich kostiumach klasyczną linię i dobre podtrzymanie – to wybór dla ciebie, zwłaszcza, że cena jest bardzo przyzwoita; około 220 PLN. Nie tęsknię w tym wypadku za awangardą, ani dodatkowymi ozdobami. Teraz tylko czekam, aż zabiorę ten komplet na nadmorską promenadę!

Skomentuj