Ava Crystal cover

Ava – Crystal Longline 70F; Wyczekana Lady Ferrari

Ta recenzja to świadectwo, że ja, Agusława, jestem wytrwała jak olimpijka, i uparta jak oślica. Na Crystal Longline od Avy czekałam od kiedy ukazała się w katalogu jako Lady Ferrari ponad dwa lata temu, zdaje się. Madź zdążyła zrecenzować wersję ze standardowym obwodem, a potem razem ze swoją mamą także Crystal półgorset w kolorze czarno-beżowym, a ja nadal lobbowałam i czekałam. Kiedy więc moja ukochana, czerwona wersja Crystal pojawiła się w końcu znowu w katalogu, „zamówiłam” ją stojąc przy wieszaku Avy na Salonie Bielizny w Łodzi. Naczekałam się jak na Godota, ale opłaciło się!

Ava – Crystal Longline / Lady Ferrari 70F

Obwód rozciągniętyBand stretched79.5
Obwód w spoczynkuBand61.0
Szerokość miskiCup width15.2
Głębokość miskiCup depth24.0
Długość pojedynczej fiszbinyWire length28.0
Szerokość mostkaGore width1.5
Wysokość mostkaGore height8.0
Wysokość pasa koło miskiWing height13.5
Szerokość ramiączekStraps width1.5
Haftek w rzędzieHooks5

Ocena

Estetyka / Aesthetics: 10 / 10

Wygoda / Comfort: 8 / 10

Cena / Price: 10 / 10

Wytrzymałość / Longevity: 10 / 10

Kształt / Shape: 8 / 10

czerwony biustonosz koronkowy Ava Lingerie Crystal Lady Ferrari na duży biust

Crystal to miękki biustonosz w konstrukcji półgorsetu z pionowymi fiszbinami. Pierwszy raz z modelem zetknęłam się, gdy Magda otrzymała swój egzemplarz do recenzji, i już wtedy byłam w nim zakochana. Rzadko wpadam na blogu w tak bezmyślne zachwyty, ale Crystal na nie zasługuje – to jest absolutnie fenomenalny biustonosz półgorsetowy, którego uroda zmiata większość moich musisztomieciów z listy. Rzęskowa koronka na cielistej siateczce, klejnocik na mostku (uwaga! inny niż na zdjęciach katalogowych, na których mamy perełkę w kabaretce), przedłużony obwód z wystającą koronką… czego tu nie ma, panie dzieju! A to wszystko nadal smaczne, nadal wyrafinowane, bez efektu wybuchu w pasmanterii.

Miseczki, choć miękkie, wykończone są czerwoną lamówką, która z dala może udawać ozdobne paseczki typu harness. Crystal to strojnisia! Ja bardzo poproszę, żeby objawiała się raz na rok w nowych kolorach i koronkach…

Obwód, jak już wspominałam, na pionowe fiszbiny z przodu, ze względu na co zdecydowałam się postawić na większy niż zwykle obwód. Zamiast 65G zamówiłam 70F i było to słuszne posunięcie, bo Crystal sięga tak nisko, że ciaśniejszy obwód zafundowałby mi odwrócony muffin top. Jest mi wygodnie, nic nie podjeżdża, nic mnie nie obciera przy ruchu, więc swobodnie mogę zalecić manipulacje przy rozmiarze osobom z nieco większą ilością ciała na kadłubku. Po raz kolejny – brawa dla Avy za przewidywalność rozmiarową!

Tu objawia się jednak mały kiks Crystal, a mianowicie długość fiszbin. Są dosłownie kilka milimetrów krótsze niż kanaliki, przez co obwód się wywija ten kawalątek, zwłaszcza jeśli dużo się pochylam (spędziłam cały dzień przy maszynie do szycia w Crystal, więc wiem co mówię 😉 ). Szczerze powiedziawszy ciężko mi powiedzieć, co mogło powodować konstruktorką, że fiszbiny są symetrycznie przykrótkie, bo jest to pierwszy mój półgorset z takim zabiegiem. Być może stoi za tym przemyślana decyzja, ale niestety nie bardzo jestem w stanie podać sensowny powód dla takiego rozwiązania.

  • czerwony biustonosz koronkowy Ava Lingerie Crystal Lady Ferrari na duży biust
  • czerwony biustonosz koronkowy Ava Lingerie Crystal Lady Ferrari na duży biust
  • czerwony biustonosz koronkowy Ava Lingerie Crystal Lady Ferrari na duży biust

Z tyłu mamy pięć haftek, a wiec halo halo, mamy stanik dla dziewczyn ze skoliozami! To jest zdecydowanie biustonosz ratunkowy, prostujący plecy i poprawiający stabilizację biustu. Kocham, kocham szerokie obwody, więc każda haftka powyżej dwóch cieszy.

czerwony biustonosz koronkowy Ava Lingerie Crystal Lady Ferrari na duży biust

Miseczki są raczej wąskie, ale jednocześnie wysokie, co objawia się u mnie tym, że odbicie fiszbiny mam ok. centymetra pod bruzdą podpiersiową, wyżej Crystal nie będę w stanie podciągnąć. Jest to problem głównie estetyczny, a nie natury uniemożliwiającej mi komfortowe noszenie biustonosza, więc nie odejmuję za to punktów. Tak, dobrze rozpoznajecie – to się nazywa pomarańcza w szklance.

Do kompletu mamy majtki – piękne, piękne, piękne! Mają udawane regulatorki i przepięknie wycięty panel koronkowy. Tu mam małą pretensję, a mianowicie ja bardzo poproszę, żeby następna wersja majtów z golfem do Crystal była pełnymi figami, jak w Clarze. Widziały gały co brały, ale to pierwsze moje brazyliany, które podjeżdżając próbują zapoznać się z moją kością ogonową bardziej intensywnie, niż bym chciała, i muszę je co chwila obciągać. Wybrałam rozmiar XL i pasuje zarówno w biodrach, jak i w talii, nic się nie wcina na szerokość.

Opinie końcowe

Cóż mam rzec więcej, zakochałam się w Crystal tak bardzo, że nawet drobiazgi wyżej wymienione nie zdejmują mi różowych okularów. Polecam, lećcie i kupujcie, bo znając dotychczasową karierę tego modelu wyprzeda się w trymiga!

czerwony biustonosz koronkowy Ava Lingerie Crystal Lady Ferrari na duży biust
Skomentuj