Ava – Libi 75I; Czarna Dalia

Libi przywodzi mi na myśl babciną szafę – całkowicie zabudowane i, przeważnie, źle dopasowane staniki. Tylko że ten retro ślicznot od Avy tylko udaje stanik staruszki – ma w sobie coś figlarnego niczym sławna Czarna Dalia, może poszczycić się wysoką jakością wykonania i idealnie wpisuje się w dobry trend odświeżania estetyki retro. No dobra, ale nie powiem przecież wszystkiego od razu!  

Ava – Libi 75I

Obwód rozciągniętyBand stretched84.0
Obwód w spoczynkuBand64.0
Szerokość miskiCup width17.0
Głębokość miskiCup depth25.0
Szerokość mostkaGore width0.5
Wysokość mostkaGore height17.0
Wysokość pasa koło miskiWing height12.0
Szerokość ramiączekStraps width2.0
Haftek w rzędzieHooks3

Ocena

Estetyka / Aesthetics: 10 / 10

Wygoda / Comfort: 8 / 10

Cena / Price: 10 / 10

Wytrzymałość / Longevity: 10 / 10

Kształt / Shape: 10 / 10

ava libi

Libi jest modelem niezwykłym na skalę nie tylko marki, ale ogólnie oferty firm bieliźnianych dla moich okolic rozmiarowych – nie ma w sobie ani jednej fiszbiny, pomimo zabudowania projekt wygląda lekko, a dzięki zastosowanemu krojowi oraz materiałom, świetnie zbiera i podnosi biust. Efekt w niczym nie ustępuje temu, jaki zapewniają staniki z drutami.    

ava libi
ava libi

  Obwód bardzo dobrze trzyma – jest mało elastyczny, co przy pierwszym założeniu spowodowało u mnie zdziwienie. 75-tka zapina się ciężej, niż 70-tka? Może i ciężej, ale za to nie przesuwa się ani o milimetr w trakcie noszenia.  

  Ten model zachwyca mnie haftem – delikatnym, klasycznym – oraz zawieszką. Czarna perełka uwięziona w siatce od razu podbiła moje serce. Detalami zdobywa się serce wymagających konsumentek i Ava robi to dobrze.    

  Jeśli chodzi o rozmiar, wypada on standardowo – 75I jest idealnym sister size 70J, który zawsze noszę u tego producenta. Za to kształt, który Libi nadaje mojemu biustowi jest niestandardowy – są one mocno zebrane do środka i zaokrąglone. Trochę jak… w staniku sportowym. Daje to ciekawy efekt wizualny, ale ze względu na ograniczenie miejsca na środku mojej klatki piersiowej i wielkość cycków – tworzy to efekt niebezpiecznie zbliżający się do monopiersi, co powoduje wzmożone pocenie się między cyckami. Co, z kolei, może prowadzić do pojawiania się wyprysków, a tego nie lubimy – dlatego odejmuję punkty za komfort, mimo że poza tym Libi jest wygodniczkiem.  

Ogólnie – jestem całym swoim krągłym biustem za trendem retro, w którym – na ten moment, w mojej ocenie – prym wiedzie Ava, dzięki wprowadzeniu na rynek Libi. Zabudowany bezfiszbinowiec to idealna opcja dla tych z nas, którym wadzą fiszbiny – konstrukcja, pod względem podtrzymania, idealnie sprawdza się również w moim rozmiarze. Jedynym, co budzi moje zastrzeżenie, to wilgoć, jaką odczuwam między piersiami, kiedy zrobi mi się gorąco. O co w zimie, w porze swetrów, i w letnie upały bardzo łatwo. Czuję, że model ten będzie jednym z moich faworytów na wiosnę i jesień! 🙂

W bonusie – wysokie figi. Très chic! Libi kupimy za około 100 PLN – to kwota bardziej niż znośna dla polskiego portfela. W biegu po laur Dobrego Bezfiszbinowego Stanika Roku 2018  biorą udział w tym roku nie tylko Ava. ale i brytyjskie marki, toteż nasza rodzima firma na pewno będzie wyprzedzała konkurencję o kilka długości, jeśli chodzi o dostępność dla konsumentek o szczuplejszych portfelach. Jedyne, w czym będzie im ustępować, to zapewne rozmiarówka; Libi bowiem kupimy dopiero od obwodu 75 i miski E (maksymalna to I przy obwodzie 75). Chce się rzec – Avo, wincyj w retro!  

Skomentuj