Ava – Picaso 65G / 70J; Woodstock 69′ i Tęcza

Print na Picaso to wzorek, który spokojnie znaleźć by mógł się na szatach woodstockowiczek – mamy tu chyba wszystkie kolory z palety farb plakatowych, a to wszystko ujęte w ramki kółek, prostokątów, trójkątów i spiralek. Ja mam jak najlepsze skojarzenia, chociaż muszę przyznać, że Picaso nieco mnie przy pierwszym spotkaniu w lutym oszołomiło. To jeden z tych staników, których jeszcze kilka lat temu prawdopodobnie nie sprowadzonoby do sklepu, bo „kto to będzie kupował” – teraz za to 'głośne’ printy mają swoje pięć minut, w co Ava wstrzeliła się jak rzadko.  

Ava – Picaso Soft 65G

Obwód rozciągniętyBand stretched76.0
Obwód w spoczynkuBand62.5
Szerokość miskiCup width14.0
Głębokość miskiCup depth23.0
Długość pojedynczej fiszbinyWire length27.0
Szerokość mostkaGore width1.5
Wysokość mostkaGore height7.5
Wysokość pasa koło miskiWing height9.5
Szerokość ramiączekStraps width1.4
Haftek w rzędzieHooks2

Ocena

Estetyka / Aesthetics: 10 / 10

Wygoda / Comfort: 10 / 10

Cena / Price: 10 / 10

Wytrzymałość / Longevity: 9 / 10

Kształt / Shape: 9 / 10

Ava – Picaso Semisoft 70J

Obwód rozciągniętyBand stretched80.1
Obwód w spoczynkuBand66.0
Szerokość miskiCup width17.0
Głębokość miskiCup depth28.2
Długość pojedynczej fiszbinyWire length29.0
Szerokość mostkaGore width1.7
Wysokość mostkaGore height8.0
Wysokość pasa koło miskiWing height9.8
Szerokość ramiączekStraps width1.6
Haftek w rzędzieHooks2

Ocena

Estetyka / Aesthetics: 10 / 10

Wygoda / Comfort: 10 / 10

Cena / Price: 10 / 10

Wytrzymałość / Longevity: 9 / 10

Kształt / Shape: 10 / 10

Madź: Ten wzór jest jak z bikini! Lubię, kiedy wystaje mi nieco spod ubrania – czy to ramiączko, czy nawet kawałek miseczki. I nie ma przy tym cienia żenady!

Agu: Chciałoby mi się tu nieco bardziej kontrastowej kokardki – może soczysty oranż? Nie jest to w każdym razie jakiś dramatyczny mankament. Kokardka na figach jest nie na środku, ale lekko z boku; figlarnie jakby wskazując, że to komplet na opak w stosunku do klasycznej bielizny.

Madź: A właśnie, bo to przecież bielizna! Jak u ciebie z podtrzymaniem?

Agu: Krój side support w wykonaniu Avy to moje małe odkrycie – polskie miękkusze mają tendencję do dziobowania mi biustu, za to ten stanik zdecydowanie ten efekt niweluje. Wstyd się przyznać, ale jeszcze do całkiem niedawna myślałam, że side support to te boczne fiszbiny pod pachami 😉 Kołyskowate wzmocnienie miseczki zbiera efektywnie biust i kształtuje go tak, że nie ma wątpliwości nawet pod bardzo grubym swetrem; tam się coś skrywa, i nie zawaham się tego użyć.

Madź: Mój semi-soft też trzyma doskonale! Zbiera, podnosi, zaokrągla a nawet – uwaga uwaga, manna z nieba i ósmy cud świata – dochodzi mi do samego mostka! Moja mama dostała 70I, ona też jest zachwycona! Pięćdziesięciokilkuletni biust po przejściach chudnięcia i tycia, a wygląda w Picaso jak młoda pierś!

Dziękujemy Mamie Madź za bycie modelką!  

Agu: Ponieważ Ava ewidentnie prosi się o to, żeby na siłę szukać jakichś wad (no kaman, kiedy ostatnio byłam tak entuzjastyczna wobec polskiej bielizny?), wbijam małą szpileczkę w tabelkę rozmiarową, według której powinnam nosić 75C 😉 Niestety Picaso raczej nie przystaje do swojej krojowej siostry, Hailey; o ile obydwa staniki zostały skrojone tak samo, o tyle leżą zupełnie inaczej w rozmiarze 65G. Picaso zostało uszyte z siateczki, która słabo się rozciąga, więc zdecydowanie mocno podtrzymuje cyc, ale niestety nie akomoduje kształtu przez rozciąganie się w odpowiednich miejscach i trzymanie się sztywno w innych. Przez to miseczki lekko się marszczą w górze, co jednak nie zostaje rozwiązane przez mniejszy rozmiar. Obwód jest bardzo ścisły – jestem w stanie go zapiąć na sobie, ale odetchnąć już nie, wiec nosze Picaso z przedłużką. Po tygodniu noszenia sytuacja się poprawiła i teraz Picaso mogę już nosić bez żadnych akcesoriów, aczkolwiek nie ma tu efektu ‘ginącego’ stanika; czuje, ze coś na sobie mam. Trzeba to potraktować jako lekcję z materiałoznawstwa, bo wymiary ‘spoczynkowe’ Hailey i Picaso mają identyczne 😉 Biusty miedzyrozmiarowe powinny wziąć pod uwagę wybór większego obwodu.

Madź: A u mnie zobacz, z tym obwodem zupełnie odwrotnie! Jest dużo luźniejszy, niż w poprzednich modelach, które nosiłam od Avy. Nie bułeczkuje, nawet na mojej oponce. Nie miałam problemu, żeby od razu zapiąć mojego semi softa na środkową haftkę. Miseczki też wypadają większe, niż w Estel lub Crystal. Prawie nawet zmieściłam się w I, kiedy normalnie J jest nieco ciasnawe. Picaso ładnie zaokrągla mój biust i robi mu naprawdę fajny efekt w dekolcie. Podoba mi się, no i ten kubistyczny wzorek od dawna był na mojej liście musisztomieciów!

Agu: Czy wzięłabym Picaso z wieszaka jako swojego musisztomiecia? Prawdopodobnie nie, bo nie jest zielonym kusidełkiem, ale przy bliższym poznaniu wiele zyskuje, zarówno pod kątem wygody jak i wychodzenia ze swojej estetycznej strefy komfortu; kolorowy wzorek super wygląda pod półprzezroczystymi koszulkami i sukienkami, będąc ciekawym uzupełnieniem letniej stylizacji. Ot, warto próbować nowych rzeczy!

Madź: A no, a no! W letnie, gorące dni świetnie prześwitywał spod nieco przezroczystych, letnich ubrań. Ze swoimi kolorami i esami-floresami doskonale wpasowuje się w moją strefę komfortu. No po prostu… jestem zachwycona. I mówiłam już, że dociera mi do mostku? Mówiłam? To powtórzę jeszcze raz! Mostek pasuje! 😉

Podsumowanie Agu: Side supporty Avy to w zasadzie wygodniczki – po kilku godzinach zapomina się, że coś się na sobie ma. Gwiazdkę odejmuję za średnie radzenie sobie z odprowadzaniem potu; w temperaturze powyżej 28 stopni Picaso niestety zapaca mi biust. Z jednej strony ciężko oczekiwać od niesportowego stanika, że będzie oddychał jak kurtka do trekkingu, ale z drugiej na palcach jednej ręki policzę staniki, w których zdarza mi się zapocić piersi.

Podsumowanie Madź: Semi-soft od Avy wypada na większomiseczkowy, a w moim wypadku także i obwód jest luźniejszy, niż w poprzednich modelach. Picaso świetnie podnosi mój biust, radzi sobie z jego podtrzymaniem, no ale bieganie w nim do autobusu nie jest tak komfortowe, jakbym marzyła. Wielki plus za kubistyczne, kolorowe wzory, które przywodzą na myśl nie tylko dzieło sztuki, ale i bikini, które idealnie sprawdziłoby na gorącej plaży, z drinkiem w dłoni… znów się rozmarzyłam!

Skomentuj