Zmierzch Tytanów: Semisofty od Avy 1/2 – Secret 65G

Mój quest w poszukiwaniu sensownego semisofta trwa. Jeśli komuś się to wydaje problemem 1. świata, to a) ma rację, b) krócej zajęło mi znalezienie partnera życiowego, więc jest to jednak pewien wysiłek. Problem z takim krojem stanika polega na tym, że WSZYSTKO musi współgrać z kształtem i kondycją piersi; liczba szwów pionowych, poziomych, elastyczność koronki, rodzaj usztywnienia, szerokość i głębokość miski, no wszystko-wszystko. Z tego też względu moje kapryśne cycki zgodziły się tylko z jednym takim modelem przez całe swoje dotychczasowe życie. Dzisiaj mamy w planie wyjątkową, bo prawie podwójną recenzję – dwa semisofty, Secret i Desert Flower, pokażą nam, czemu zmiana jednego elementu w staniku może całkowicie zmienić jego dopasowanie. Dziś część pierwsza – głównym bohaterem będzie Secret.

 

Wymiary/Measurements:
 
Obwód rozciągnięty/Band stretched: 74.0
Obwód w spoczynku/Band: 63.0
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width: 14.0
Głębokość miski/Cup depth: 22.0
Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 27.0
Szerokość mostka/Gore width: 1.5
Wysokość mostka/Gore height: 8.0
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 9.0
Szerokość ramiączek/Straps width: 1.5
Haftek w rzędzie/Hooks: 2

 

Ocena: / Rating:

 

Estetyka / Aesthetics
Wygoda / Comfort
Cena / Price
Wytrzymałość / Lonegvity
Kształt / Shaping

 

ava secret semisoft

 

Secret to czarny biustonosz ze srebrnym elementem haftu na miękkiej części miseczek. Wygląda to trochę jak preslejka, trochę jak coś inspirowanego Indiami.

 

ava secret semisoft

 

Na mostku mamy perełkę w siateczce-kabaretce i szyfonową kokardkę. To zdecydowanie model kusidełkowy.

 

ava secret semisoft

 

ava secret semisoft

 

Mostek jest lekko przezroczysty – mrau. To zmysłowy i elegancki element.

 

ava secret semisoft

 

ava secret semisoft

 

Miękka część miseczki jest obszyta na zewnętrznej krawędzi bardzo delikatnie rozciągliwą gumką, która ma poprawić dopasowanie do biustu – w moim przypadku się to niestety nie sprawdziło, ponieważ siateczka się zachowuje trochę jak bufiasty rękaw i odstaje. Klasyka, biorąc pod uwagę budowę moich piersi, ale nie jest to błąd w kroju albo doborze materiałów, a jedynie niedostosowany do mnie model.  Secret to wg producenta konstrukcja Novato (K-1030), podobnie jak Desert Flower.

 

ava secret semisoft

 

A jednak dopasowanie jest zupełnie, zupełnie inne. Widać też chyba, który leży lepiej 😉

 

 

Pamiętacie, jak mówiłam, że wszystko musi w semisofcie działać na korzyść konkretnego typu piersi, żeby wyglądał dobrze na danym biuście? Otóż jeśli chodzi o krój, to Secret i Desert Flower są bliźniętami o tej samej konstrukcji. W takim razie powinny wyglądać na mnie równie dobrze w akcji, prawda? Ano nie. To starcie wygrywa zdecydowanie Desert Flower ze względu na inny materiał umieszczony na górnej części miseczki i inną jego szerokość: w Secrecie siateczka jest węższa o 4mm i mniej elastyczna ze względu na haft. Cała reszta biustonoszy jest identyczna, zmierzyłam to pieczołowicie.

 

ava secret semisoft

 

ava secret semisoft

 

Tyle wystarczyło, żeby kształt biustu i dopasowanie się zmieniły. W biustonoszach balkonowych typu padded czy całkowicie miękkich taki detal miałby zapewne mniejsze znaczenie, ale przy kombinacji jednego z drugim mamy maleńkie pole minowe. Pisałam już o tym wcześniej, ale praca konstruktora i szwaczki oraz aptekarska dokładność, z jaką muszą szyć i dopracowywać projekty są kluczowe dla tego, jak finalny produkt wygląda i działa. To między innymi właśnie sprawia, że biustonosze D+ nie z sieciówek nie kosztują 30 ani 40 złotych w detalu, tylko blisko stu i więcej; ilość osób, przez których ręce musi przejść stanik – od rysunku do brakarni – sprawia, że to naprawdę mały technologiczny cud. Praca tych ludzie jest warta konkretne kwoty, a to ma odzwierciedlenie w koszcie produktu.

 

ava secret semisoft

 

Koszt ten w przypadku Secreta nie jest zabójczy – to jak zwykle Sensowna Polska Półka Średnia w okolicy stu złotych, zależnie od sklepu.

Majtki do kompletu to urocze, klasycze figi z lekko przezroczystym panelem z przodu. Jedyne, co mogę zarzucić, to fakt, że srebrny hafcik się na nich nieco wytarł – nie wiem, z czego to wynika, bo i stanik i majtki już prałam, i to w tym samym płynie, więc coś dziwnego się tu zadziało.

ava secret semisoft

 

ava secret semisoft

 

ava secret semisoft

 

ava secret semisoft

 

Powtórzę przy okazji mantrę każdej biuściastej: to, że coś nie leży dobrze na mnie nie robi z tego złego biustonosza. Zły biustonosz nie leży dobrze na nikim lub na większości. Secret jest po prostu przyjemnym kusidełkiem w kroju nieprzyjaznym moim piersiom, co wpływa na dopasowanie, ale nie zmienia zupełnie ani wygody, ani funkcjonalności.  Mam nadzieję – dla tych, na których Secret leży – że wystąpi w wersji złotej, bo umówmy się, złota bielizna zawsze dobra. Desert Flowera zobaczycie już niedługo!

 

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Aga to leniwa buła, której nie chce się kupić kotletów do wyrównywania asymetrii biustu, wielbicielka staników niezwykłch i szperaczka okazyjna. Z wykształcenia (już zaraz prawie) neuropsycholog kliniczny, co nie lubi NFZtu, z zawodu copywriter i social media specialist. 65F / 70E UK, 65G PL
Previous Post Next Post
0 shares