Ava – See Me 65G i Black Orchid Top; All That Jazz

Paski nadal walczą o pierwsze miejsce z czerwienią na liście musisztomieci bieliźnianych, jednak, jak pokazują ostatnie wydarzenia, coraz częściej chcemy pasków innowacyjnych i ciekawych. Te dwa kusidlane ślicznoty, które zobaczycie w dzisiejszej recenzji, były pilnie strzeżonym sekretem, którego nie mogłyśmy wynieść z Salonu Bielizny inaczej niż tylko oczami i sercem na wiosnę 2018 r. – naczekałyśmy się jak na Godota. Na szczęście See Me i Black Orchid trafiły w końcu na mój biust i dzisiejsza podwójna recka będzie pochwałą uniwersalności.

Wymiary / Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band stretched: 76.0
Obwód w spoczynku/Band: 62.5
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width: 14.0
Głębokość miski/Cup depth: 23.0
Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 27.0
Szerokość mostka/Gore width: 1.5
Wysokość mostka/Gore height: 7.5
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 9.5
Szerokość ramiączek/Straps width: 1.4
Haftek w rzędzie /Hooks: 2

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Longevity

Kształt / Shaping

Top Black Orchid wygląda jak bardzo wycięta braletka z paskowym detalem i kwiatową aplikacją. Kwiat orchidei wycięty został z welurku podklejonego cieniutką pianką, która w dotyku przypomina nieco spacer, z którego szyje się niektóre biustonosze t-shirtowe.

ava black orchid
ava black orchid

Jeśli korci Cię, by spytać, czy da się Black Orchid nosić jako braletkę, to pozwól, że wejdę w słowo: da się… jeśli masz mniejszy biust ode mnie. Pochodziłam w topiku po domu i poza domem, i większość czasu dawał radę o tyle o ile, aczkolwiek kiedy M3 dał hasło „za tym autobusem!” musiałam jak za dobrych, licealnych czasów złapać cyc w łapki i mknąć, starając się nie wybić sobie zębów. Miejmy jednak na względzie, że Black Orchid nie został zaprojektowany do noszenia na goły biust, więc nie miejmy mu za złe, że nie podtrzymuje 😉 

ava black orchid

Dostałam do przymierzenia rozmiar L i M, i mniejszy zdecydowanie wystarczył. Obwód jest dość elastyczny, na pewno zdecydowanie bardziej, niż w biustonoszu, z racji braku zapięcia. Paseczki są regulowane, dzięki borowi szumiącemu, więc nie ma problemu z odstawaniem. 

ava black orchid

Wielką zaletą Black Orchid jest to, że pasuje po prostu na każdy stanik – niezależnie od tego, jakiej dany biustonosz jest konstrukcji i czy ma odpinane ramiączka. Koniec z paseczkami, które pasują na 3 staniki z 30 w szufladzie, koniec z haftkami i pętelkami w dziwnych miejscach. To mi się podoba! Wyobrażam sobie też, że właścicielki biustów sporo pokaźniejszych od mojego również polubią topik za jego uniwersalność; w końcu im jeszcze paseczki się nie znudziły.

ava black orchid
ava black orchid

See Me, który w katalogu występuje w prze z Black Orchid, to bardzo udany miękkusek w cielistym, kaukaskim beżu i czerni. Jest to matowa, zgaszna czerń, co mnie bardzo cieszy, bo trochę dość mam połyskliwości w tej barwie. Krój i stylówka przypomina mi nieco Crystala, którego tak pokochała Madź i jej mama. Schemat kolorystyczny powoduje jednak, że See Me będzie jednym z evergreenów, wiecznie aktualnych modeli, które nigdy się nie zestarzeją estetycznie.

ava see me side support
ava see me side support

Biust czuje się w nim doskonale! Boczny panel zbiera biust i wypycha wprzód, dzięki czemu noszenie See Me jest wygodne i nie odczuwamy wielkiego baunsu. Jestem za ten side support głęboko wdzięczna, bo bo jeden z najbardziej przyjaznych mi pomysłów gorseciarskich w historii. Podobnie nosiła mi się Hailey.

ava see me side support

Na mostku mamy okienko i kokardkę, dosmaczoną perełką w kabaretce. Miseczki obszyte są natomiast czarną tasiemką z koronkowym brzeżkiem, dzięki czemu całość jest bardzo ozdobna, z daleka wyglądając jak projekt niemal siermiężnie minimalistyczny. Konstrast między czernią a beżem powoduje, że biust jest objęty konturem i podkreślony; noście See Me pod przejrzyste koszule 😉

ava see me side support
ava see me side support
ava see me side support
ava see me side support

Obwód jest również ozdobny – uszyto go z siateczki w prążek o zmiennej szerokości, dzięki czemu z daleka udaje skromnisia, a z bliska wygląda bardzo strojnie. Jestem pod wrażeniem pomysłu!

ava see me side support
ava see me side support

Majty do kompletu to klasyczne figi, lekko przezroczyste, i z ozdobnym pasem. Muszę przyznać, że Ava to moja ulubiona pod względem majtkowym firma, bo doły zawsze są równie strojne jak góra! Lekko przezroczysta gumka w pasie daje ciekawy efekt tatuażowy na skórze.

ava see me side support
ava see me side support
ava see me side support

Opinie końcowe

Jestem bardzo zadowolna, że Ava po raz kolejny daje prztyczka w nos tezie, że zagraniczne marki są bardziej odważne czy kreatywniejsze. See Me jest przewygodnym, nadającym się do wielu strojów modelem, który w połączeniu z Black Orchid staje się opcją wieczorową. Sam Black Orchid natomiast z pewnością będzie bestsellerem dzięki swojej uniwersalności! Cieszy mnie, że dostrzeżono potrzebę pasków maksymalnie uniwersalnych i możliwych do kupienia od producenta, którego już namy i cenimy. Sursum corda, Avo, w nastpnym sezonie poprosimy o maki, stokrotki i róże na paskach!

Skomentuj