Axami – Pain Au Chocolat 70E; Grzech Obfitości

Z Axami mam pewien problem: to jest marka, która mimo mojej woli przekonuje mnie do estetyki, którą w innych okolicznością nazwałabym jarmarczno-odpustową, i to trochę godzi w moje poczucie bycia kobietą z gustem stałym a wyrafinowanym. W projektach jest wszystko: hafty, metaliczne nici, koronki, kokardy, riuszki, falbanki, mereżki, koraliki, wstążki, siateczki, satyny, aplikacje, brokat – do wyboru do koloru. O ile jednak większość modeli budzi we mnie pewną niechęć, bo bogactwo projektu już przekracza moje granice akceptacji, o tyle część jest, no… co najmniej musisztomieciowa. Pain Au Chocolat, czyli jak podaje Wikipedia skrzyżowanie drożdżówki z czekoladą z croissantem, to jeden z tych modeli: niby mamy tu zawartość przeciętnej osiedlowej pasmanterii, ale jednak to wszystko ma pewien smak i urok.

Wymiary/Measurements:
 
Obwód rozciągnięty/Band stretched: 75.0
Obwód w spoczynku/Band: 59.0
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width: 13.0
Głębokość miski/Cup depth: 20.0
Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 23.0
Szerokość mostka/Gore width: 2.0
Wysokość mostka/Gore height: 6.0
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 9.0
Szerokość ramiączek/Straps width: 1.1
Haftek w rzędzie/Hooks: 2

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics
Wygoda / Comfort
Cena / Price
Wytrzymałość / Lonegvity
Kształt / Shaping

Axami - Pain Au Chocolat

Axami - Pain Au Chocolat

Pierwsze, co rzuca mi się w oczy, to kompletny rozjazd rozmiarowy między modelami. W Pain Au Chocolat 70E jest ciasnawe w obwodzie i dobre w misce, przy Basilicu w rozmiarze 65F miska była przymała a obwód w porządku, w modelu z kajdankami 65F ledwo się na mnie dopinało (miska za duża), wymiarami przypominając raczej brytyjskie 28, natomiast Reinę (75E) mogłam okręcić dookoła siebie dwa razy, a z misek się wylewałam. Jednym słowem – bądź tu mądry i pisz wiersze, bez mierzenia nie da się modeli Axami dopasować.

Pain Au Chocolat to zgrabny, urodziwy sztywniaczek: biust jest nieprzesadnie zaokrąglony, wszystko leży gdzie trzeba, nic się widocznie nie pruje, nie naciąga, nie deformuje. Na żywo model nie robi takiego efekt wow jak na zdjęciu stockowym. Możecie wierzyć lub nie, ale mostek dotyka ciała mimo maleńkiej głębokości misek.

Axami - Pain Au Chocolat

Axami - Pain Au Chocolat

Biustonosz jest faktycznie strojny, i o ile solo wygląda na bardzo wygąbkowany model, to jest tak naprawdę standardowy – po wyjęciu wkładek jest to stary, dobry model ciętego sztywniaka. Każdy chyba polski producent ma coś w tej konstrukcji, a na pewno bliźniaczo podobny jest do Hello od Kingi. Jest to taki klasyk, że aż trudno o nim coś ciekawszego powiedzieć; przestrzegałabym przed nim dziewczyny z biustem mającym tendencję do dziobowania, bo może powodować nieco nieciekawy efekt. Na pewno bardzo dobrze sprawdził się jako płótno do popisów projektanta, hojnie szafującego pasmanterią.

Axami - Pain Au Chocolat

Axami - Pain Au Chocolat

Bałam się, że obwód to będzie jeden z tych delikatnych, rajstopopodobnych, które powodują efekt tłuszczu na plecach (gumka obwodu jest mniej rozciągliwa niż tkanina – ZAWSZE powinno być na odwrót), ale przyjemnie się rozczarowałam; obwód jest stabilny i całkowicie akceptowalny, podobny do obwodów Ewy Michalak, czyli może nie brytyjczyk, ale i nie gumka na plecach.

Axami - Pain Au Chocolat

Axami - Pain Au Chocolat

Majtki do kompletu to figi z zaokrąglonymi wycięciami – także okokardkowane i z zakładkami.

Axami - Pain Au Chocolat

Axami - Pain Au Chocolat

Mniejsza z większą jednak, jeśli chodzi o naszego Czekoladziaka, bo przecież recenzja bez małego marudzenia to nie recenzja.

Otóż ja bym się chciała dowiedzieć, czemu Axami nie szyje przynajmniej do miseczki G w każdym modelu. A optymalnie – przynajmniej do brytyjskiego GG. Przecież część z tych projektów sprzedawałaby się na pniu (nie mogę być jedyną, do której poniższe urodziwce przemawiają), i marka chyba powoli zaczyna kroczyć we właściwym kierunku, bo na Instagramie pojawiły się zapowiedzi większorozmiarowych nowości – póki co będą to większe obwody dla pań plus size i zdaje się jedna lub dwie miski więcej, ale lepszy rydz niż miska E.

axami Charme de Provence Cerise

Axami – Charme de Provence Cerise

axami Candy Shop Strawberry Cheesecake

Axami – Candy Shop Strawberry Cheesecake

axami Charme de Provence Basilic

Axami – Charme de Provence Basilic

Mam szczerą nadzieję, że Axami doczeka się rozmiarówki przynajmniej standardowej dla Polski i poprawienia jakości, bo gdybym mogła, zapchałabym sobie całą komodę balkonami od tej marki – no ale cóż, pożyjemy zobaczymy. No i uch, ale te ceny – 289 zł za polski stanik to jest jednak kwota kosmiczna, zwłaszcza, że rozmiarówka jest mocno ograniczona, a materiały to nie jedwabie tylko pospolite poliamidy. No cóż, biorąc pod uwagę obecność Axami w sklepach zagranicznych raczej nie doczekamy się jej rychłego poszerzenia 🙁

Skomentuj