
Trend, który zawładnął światem bieliźniarskim w ciągu ostatnich kilku miesięcy i przeżywa apogeum w mniejszych firmach, to motywy celestialne, kosmologiczne, astrologiczne i zodiakalne; gwiazdy, księżyce, konstelacje, symbole znaków zodiaku, planety i meteoryty w odcieniach metalicznych na czerni lub granacie. Spójrzcie zresztą na zdjęcie powyżej – nawet Victoria’s Secret sięgnęło po ten motyw!
Pierwsze podrygi koncepcji magiczno-kosmicznej pojawiały się już na przełomie 2017 i 2018 roku, ale teraz, kiedy jesień już puka nam do okien, gwiazdeczki i księżyce znajdziemy u bardzo wielu marek, co ciekawe – głównie niemainstreamowych (z wyjątkiem w postaci Victoria’s Secret).

Victoria’s Secret – Celestial Kimono

Lirika Matoshi – Celestial Velvet Socks


Samantha Pleet – Celestial Bodysuit Midnight
Beautiful Rosie Huntington-Whiteley (@RosieHW) shines bright in a #Fall16 #AstroCouture dress for @VogueThailand #ValentinoEditorials
47.9k Likes, 210 Comments – Valentino (@maisonvalentino) on Instagram: „Beautiful Rosie Huntington-Whiteley (@RosieHW) shines bright in a #Fall16 #AstroCouture dress for…”
Maison Valentino – Astro Couture Dress (umówmy się, to jest bardziej peniuarek 😉 )
A po polskiej stronie mocy? Niestety mimo szeroko zakrojonych poszukiwań odkryłam głównie produkty pończosznicze i kilka rodzynków. Z jakiegoś powodu astrologiczno-wiccańskie klimaty jeszcze nie siadły na polskim rynku, a szkoda.

KABAK – Skarpetki Odyseja Kosmiczna


Livia Corsetti – komplet Nohemi (trochę naciągam, ale przyjmijmy, że to smok z chińskiego zodiaku)

Reserved – Koronkowe figi w gwiazdki

Livia Corsetti – rajstopy Lavena
Wyszukiwania takie jak 'bielizna w gwiazdki' albo 'bielizna w księżyce' dawały tylko odnośniki do stron z piżamami dziecięcymi albo skarpetkami, choć liczne były też linki z wyprzedażami kolekcji świątecznych (no wiecie, gwiazdki… śnieżynki … śnieg … święta). Zdarzają się także piżamy dla dorosłych, ale w klimacie tak infantylnym, że nie pasują zupełnie do koncepcji.
Jako polska czarownica czuję się zdyskryminowana 😉
Czas chyba zacząć lobbować za tym trendem i pytać o gwiazdki – kojarzycie jakieś polskie produkty w tym stylu?