Victoria's Secret Celestial Lingerie Fashion Show

Trend Alert: Kosmos i Zodiak

Trend, który zawładnął światem bieliźniarskim w ciągu ostatnich kilku miesięcy i przeżywa apogeum w mniejszych firmach, to motywy celestialne, kosmologiczne, astrologiczne i zodiakalne; gwiazdy, księżyce, konstelacje, symbole znaków zodiaku, planety i meteoryty w odcieniach metalicznych na czerni lub granacie. Spójrzcie zresztą na zdjęcie powyżej – nawet Victoria’s Secret sięgnęło po ten motyw!

Pierwsze podrygi koncepcji magiczno-kosmicznej pojawiały się już na przełomie 2017 i 2018 roku, ale teraz, kiedy jesień już puka nam do okien, gwiazdeczki i księżyce znajdziemy u bardzo wielu marek, co ciekawe – głównie niemainstreamowych (z wyjątkiem w postaci Victoria’s Secret).

Victoria’s Secret – Celestial Kimono

Victoria’s Secret – Celestial Kimono

Lirika Matoshi – Celestial Velvet Socks

Chité – Bossy Stars

Samantha Pleet – Celestial Bodysuit Midnight

Samantha Pleet – Celestial Bodysuit Midnight

Beautiful Rosie Huntington-Whiteley (@RosieHW) shines bright in a #Fall16 #AstroCouture dress for @VogueThailand #ValentinoEditorials

47.9k Likes, 210 Comments – Valentino (@maisonvalentino) on Instagram: „Beautiful Rosie Huntington-Whiteley (@RosieHW) shines bright in a #Fall16 #AstroCouture dress for…”

Maison Valentino – Astro Couture Dress (umówmy się, to jest bardziej peniuarek 😉 )

A po polskiej stronie mocy? Niestety mimo szeroko zakrojonych poszukiwań odkryłam głównie produkty pończosznicze i kilka rodzynków. Z jakiegoś powodu astrologiczno-wiccańskie klimaty jeszcze nie siadły na polskim rynku, a szkoda.

KABAK – Skarpetki Odyseja Kosmiczna

Soyelle – Rajstopy Stella

Livia Corsetti - komplet Nohemi

Livia Corsetti – komplet Nohemi (trochę naciągam, ale przyjmijmy, że to smok z chińskiego zodiaku)

bielizna, figi reserved - koronkowe figi w gwiazdki - granatowy - reserved

Reserved – Koronkowe figi w gwiazdki

Livia Corsetti - rajstopy Lavena

Livia Corsetti – rajstopy Lavena

Wyszukiwania takie jak 'bielizna w gwiazdki’ albo 'bielizna w księżyce’ dawały tylko odnośniki do stron z piżamami dziecięcymi albo skarpetkami, choć liczne były też linki z wyprzedażami kolekcji świątecznych (no wiecie, gwiazdki… śnieżynki … śnieg … święta). Zdarzają się także piżamy dla dorosłych, ale w klimacie tak infantylnym, że nie pasują zupełnie do koncepcji.

Jako polska czarownica czuję się zdyskryminowana 😉

Czas chyba zacząć lobbować za tym trendem i pytać o gwiazdki – kojarzycie jakieś polskie produkty w tym stylu?

Skomentuj