Trend Alert: Kosmos i Zodiak

Trend, który zawładnął światem bieliźniarskim w ciągu ostatnich kilku miesięcy i przeżywa apogeum w mniejszych firmach, to motywy celestialne, kosmologiczne, astrologiczne i zodiakalne; gwiazdy, księżyce, konstelacje, symbole znaków zodiaku, planety i meteoryty w odcieniach metalicznych na czerni lub granacie.

Pierwsze podrygi koncepcji magiczno-kosmicznej pojawiały się już na przełomie 2017 i 2018 roku, ale teraz, kiedy jesień już puka nam do okien, gwiazdeczki i księżyce znajdziemy u bardzo wielu marek, co ciekawe – głównie niemainstreamowych (z wyjątkiem w postaci Victoria’s Secret).

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi

Victoria’s Secret – Celestial Kimono

 

Lirika Matoshi – Celestial Velvet Socks

 

Chité – Bossy Stars

 

Celestial Bodysuit - Midnight

Samantha Pleet – Celestial Bodysuit Midnight

 

Beautiful Rosie Huntington-Whiteley (@RosieHW) shines bright in a #Fall16 #AstroCouture dress for @VogueThailand #ValentinoEditorials

47.9k Likes, 210 Comments – Valentino (@maisonvalentino) on Instagram: “Beautiful Rosie Huntington-Whiteley (@RosieHW) shines bright in a #Fall16 #AstroCouture dress for…”

Maison Valentino – Astro Couture Dress (umówmy się, to jest bardziej peniuarek 😉 )

 

A po polskiej stronie mocy? Niestety mimo szeroko zakrojonych poszukiwań odkryłam głównie produkty pończosznicze i kilka rodzynków. Z jakiegoś powodu astrologiczno-wiccańskie klimaty jeszcze nie siadły na polskim rynku, a szkoda.

 

 

KABAK – Skarpetki Odyseja Kosmiczna

 

Soyelle – Rajstopy Stella

 

Livia Corsetti - komplet Nohemi

 

Livia Corsetti – komplet Nohemi (trochę naciągam, ale przyjmijmy, że to smok z chińskiego zodiaku)

 

bielizna, figi reserved - koronkowe figi w gwiazdki - granatowy - reserved

Reserved – Koronkowe figi w gwiazdki

 

Livia Corsetti - rajstopy Lavena

Livia Corsetti – rajstopy Lavena

 

Wyszukiwania takie jak ‘bielizna w gwiazdki’ albo ‘bielizna w księżyce’ dawały tylko odnośniki do stron z piżamami dziecięcymi albo skarpetkami, choć liczne były też linki z wyprzedażami kolekcji świątecznych (no wiecie, gwiazdki… śnieżynki … śnieg … święta). Zdarzają się także piżamy dla dorosłych, ale w klimacie tak infantylnym, że nie pasują zupełnie do koncepcji.

Jako polska czarownica czuję się zdyskryminowana 😉

Czas chyba zacząć lobbować za tym trendem i pytać o gwiazdki – kojarzycie jakieś polskie produkty w tym stylu?

Tagi: , , , , , , ,

Related Posts

by
Aga to leniwa buła, której nie chce się kupić kotletów do wyrównywania asymetrii biustu, wielbicielka staników niezwykłch i szperaczka okazyjna. Z wykształcenia psycholog kliniczny, co nie lubi NFZtu, z zawodu copywriter i marketingowiec, jak 99% absolwentów psychologii. 65F / 70E UK, 65G PL
Previous Post Next Post
0 shares