Trend alert: bielizna w kolorach Pantone 2021

Kiedy ostatni raz próbowałyście urozmaicić kolorystykę w swoich zasobach bieliźnianych? Bez względu na to, czy odpowiedź brzmi „wcale”, „dawno temu” czy „mam w garderobie tęczę i nie zawaham się jej użyć”, mam dla Was dziś garść inspiracji dwoma skrajnie różnymi odcieniami, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Przed Wami bielizna w kolorach Pantone na rok 2021: Ultimate Gray i Illuminating – w różnych proporcjach, wzorach i rozmiarach.

Co roku firma Pantone wybiera kolor roku (Color of the Year), który pojawia się w trendach na najrozmaitszych poziomach: mody, makijażu, architektury czy grafiki. Wyjątkowo na 2021 rok mamy dwa topowe kolory, które świetnie ze sobą kontrastują: Ultimate Gray (klasyczna szarość) i Illuminating (słoneczny żółty). Może w tych trudnych czasach koloroterapia brzmi jak dobry pomysł? Żeby było ciekawiej, obydwa te kolory nie należą do najpopularniejszych w palecie producentów bielizny – być może dlatego, że pewne odcienie szarości nie wyglądają atrakcyjnie na wielu odcieniach skóry, a żółć jest barwą odważną i trudną w stylizacji, zwłaszcza dla Polek lubujących się w bezpiecznych zestawieniach. Dlatego też przygotowałam dla Was propozycje o różnym natężeniu modnych odcieni.

Bielizna w kolorach Pantone 2021 Illuminating I Ultimate Gray

PANTONE 17-5104 Ultimate Gray

Niezwykle ucieszyła mnie obecność tego koloru w trendach na 2021 rok, bo w szarościach czuję się świetnie. Mają one święte wręcz miejsce w kategorii bielizny sportowej oraz w stylu sportowym – bez względu na to, czy nosisz szare dresy na poranne biegi, czy wolisz snuć się w nich po domu. To prawda, nie każdy odcień szarości prezentuje się dobrze na jasnej skórze, ale możecie się nieźle zaskoczyć bogactwem wyboru. Szarość prezentuje się wdzięcznie zarówno w wersjach bazowych, jak i na misternych koronkach czy haftach.

Ultimate Gray: w towarzystwie

Ultimate Gray: full opcja

PANTONE 13-0647 Illuminating

Pamiętacie, jak marudziłam w moim wpisie o bieliźnie męskiej z serialu „Dynastia”, że spędziłam dłuuuuugie godziny na znalezieniu odpowiedniej jakości wzornictwa męskich piżam? Ze smutkiem stwierdzam, że w przypadku żółtych biustonoszy jest podobnie. Nie mogę powiedzieć: nie ma, pani, bo są. Tylko jak mam spojrzeć ze spokojem w lustro, prezentując Wam tutaj wyroby bieliznopodobne marek typu Undiz albo braletki w rozmiarach odzieżowych? Co do tych drugich – przyznaję, nie byłam święta, bo sama do dzisiaj takie naszam, ale nawracam się na te o klasycznej bieliźniarskiej rozmiarówce. Koniec dygresji, wracam do żółci – a w zasadzie trudów polowania na tę barwę. Zdecydowanie łatwiej trafić na bieliznę z żółtym akcentem, z reguły wielobarwną albo, jak w przypadku jednego z poniższych modeli od Veny i Elomi, skontrastowaną z czymś neutralnym. Tu akurat idealnie się złożyło zestawienie żółci z szarością, ale chętnie przygarnęłabym na przykład żółty z granatem albo czernią, jak pszczółka Maja.

Illuminating: w towarzystwie

Illuminating: full opcja

Illuminating: co oprócz biustonosza?

Słoneczna żółć jest kolorem trudnym do namierzenia w biustonoszach, ale bez większego kłopotu znajdziecie Illuminating w modelach piżam lub kostiumów kąpielowych.

Bielizna w kolorach Pantone 2021: co wybieracie?

Pora na terror wyboru! Wprowadzacie nowe kolory do swojej palety czy trzymacie się konsekwentnie swoich ulubionych barw? A może już od dawna lubujecie się w kontrastach i eksperymentach? Mam nadzieję, że radosna żółć poprawi Wam humory, a kojąca szarość przyniesie poczucie komfortu. Zostawiam Was z obowiązkową starą piosenką!

Skomentuj