Bielizna z serialu Dynastia cover

Bielizna z serialu „Dynastia”, cz. 2/3 – bielizna męska

Tak, pora na część zestawienia dedykowaną wyłącznie stylizacjom panów w „Dynastii”! Stylowi panowie nie mogą w końcu być gorsi niż ich pięknie odziane partnerki, krewne, przyjaciółki i wroginie (tak, potrzebowałam neologizmu). Przemierzanie przestrzeni internetu w poszukiwaniu stylowych piżam i szlafroków okazało się tym razem dużo trudniejsze i bardziej frustrujące niż w przypadku garderób damskich. Dlaczego? Rozwiązanie zagadki w tekście! Tymczasem przed Wami bielizna męska z serialu Dynastia.

Bielizna męska z polotem

Ponieważ stylizacji męskich nie widzimy w serialu aż tak dużo jak damskich, zgrupowałam je w dwa zbiory: bardziej ekstrawaganckie i zachowawczo-klasyczne. W zdecydowanej większości przypadków zbiory te pokrywają się z grupami wiekowymi bohaterów – młodsi wybierają modele z większym polotem i fantazją, starsi pozostają przy nieśmiertelnych szarościach, granatach i stonowanych paskach. Przyznam, że praca kostiumografów nad stylizacjami młodego pokolenia Dynastii zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Jest nie tylko bogato, ale też eklektycznie i odważnie.

Jeff Colby, ikona elegancji ze słabością do ekstrawaganckich kolorów
Steven i Sammy Jo, urocza para z garderobą marzeń
Michael Culhane, mniej szalony, ale równie stylowy

Piżamy młodej generacji bohaterów serialu to fantastyczny przegląd deseni, od abstrakcyjnych obrazów po motywy roślinne i zwierzęce. Nie zaobserwowałam szczególnych innowacji, jeśli chodzi o fasony – góra obowiązkowo na guziki i długie lub krótkie proste spodnie – natomiast pojawiają się modele, w których można osobno kupić górę i dół, tworząc własne połączenia, np. gładki dół i wzorzysta góra. Moim osobistym faworytem została piżama z koszulą w nadruk południowoamerykańskiego krajobrazu z charakterystycznymi kaktusami i słońcem namalowanym tak, że czuć upał od samego patrzenia. Z innej beczki – muszę zadać to pytanie: czy obecność panterki w tym zestawieniu jeszcze kogokolwiek zaskakuje?

Szlafroki dosłownie ociekają bogactwem: barokową stylistyką, wyszukanymi materiałami, ostentacyjnym logotypem na całej powierzchni. To ostatnie rozumiem najmniej, ale może przestałaby mnie taka estetyka drażnić, gdybym posiadała fundusze na płaszcz kąpielowy w podobnej półce cenowej. Któż wie, co siedzi w głowach miliarderów!

Bielizna męska z „Dynastii” – odpowiedniki

Piżamy

Pora na rozwiązanie zagadki ze wstępu oraz kolejne zwierzenie. Najbardziej rażącą różnicą między super luksusową bielizną męską a tą bardziej osiągalną finansowo dla zwykłych śmiertelników jest estetyka wzorzystych tkanin. Nie zliczę, ile czasu poświęciłam na wyszukiwanie męskich piżam we wzory, które nie są:

  • świąteczne,
  • dziecinne,
  • przaśne,
  • super drogie,
  • słabej jakości.

Skoro ideą posta było przybliżyć estetykę Dynastii naszym portfelom, to nie ma sensu proponować Wam zamienników niewiele tańszych! Moje poniższe wybory nie należą do idealnych, zdaję sobie z tego sprawę, ale mogą być ciekawym wstępem do dalszych eksperymentów, np. z kupowanymi osobno górami i dołami w pasujące desenie. Czas najwyższy, aby opcja mix&match dla wszystkich piżam stała się normą, a nie super ofertą.

Szlafroki

Nad wzorzystymi szlafrokami również nasiedziałam się kosmicznie, do momentu, kiedy stwierdziłam, że prędzej namówię przeciętnego męskiego konsumenta, aby wzorzystego szlafroka szukał w dziale damskim niż znajdę coś estetycznego w asortymencie męskim. W którymś momencie ścieżka poszukiwań skręciła nieco w stronę motywów azjatyckich i wzorzystych kimon. Oprócz specjalistycznych sklepów online znajdziecie wiele takich propozycji na Etsy.

Bezpieczna męska klasyka

Nic w modzie z „Dynastii” nie rysuje różnic pokoleniowych tak wyraźnie, jak garderoby młodego i starszego pokolenia męskich bohaterów. Blake Carrington i równi jemu wiekiem trzymają się sprawdzonych konwencji zarówno w dzień, jak i w nocy. Są równie odporni na eksperymenty, jak na koncepcję porozumienia bez przemocy.

Wracając do bielizny – znajdziemy pełną galerię szarości, błękitów i granatów, odrobinę brązu. Co ciekawe – praktycznie zero czerni. Czyżby zasada „czarny garnitur tylko na pogrzeb” miała odzwierciedlenie i w piżamach?

Tak, przychodziło mi do głowy dużo różnych dziwnych rzeczy podczas przygotowania tej sekcji. Fascynuje mnie rozbieżność cenowa między niektórymi artykułami, np. Blake Carrington nosi piżamy zarówno za niecałe 100 dolarów, jak i za 800. Czyżby nocą fantazjował o byciu zwykłym Johnem Doe?

Męskie piżamy i szlafroki klasyczne – odpowiedniki

Piżamy

Poszukiwanie klasycznych piżam dla mężczyzn było jednym z prostszych zadań przy tym poście; szybciej poszły chyba tylko biustonosze. Można nawet powiedzieć, że zaszalałam z wyborem nieco bardziej, bo znajdziecie też drobne desenie o różnych kształtach, a nawet czerń z elementami bordo. Udało mi się również namierzyć piżamy jedwabne i z bawełny egipskiej (w sklepie z odzieżą turystyczną, co ciekawe).

Szlafroki

Męskich szlafroków w skali szarości lub błękitu i granatu możecie znaleźć na pęczki w każdym sklepie z bielizną i nie tylko, bo multibrandy modowe również taką ofertą dysponują. Kluczowym elementem różniącym poszczególne modele będzie tkanina. Poniżej macie trzy różnorodne propozycje: bawełnę o splocie pique, ekologiczne frotte i czysty len. Każdy z nich sprawdzi się na inne okoliczności i porę roku.

I co, podobają się Wam nasze typy? Bielizna męska to w sumie temat, który nie pojawia się u nas bardzo często. Jeśli chcecie, żebyśmy pisały o nim więcej to koniecznie dajcie nam znać w komentarzach! A tymczasem zostawiamy Was z tą masą inspiracji i zabieramy się do części trzeciej… Jak myślicie, jaki temat nam został?

Skomentuj