Ava – Bikini SK 102 Soft 65G; Jestem tęczowa

Zaczął się sezon grypo-anginowy, więc warto między jednym a drugim smarknięciem w chusteczkę na L4 zabić czas oglądając kostiumy kąpielowe, które założymy na wakacjach w 2020 roku. Czemu więc nie sięgnąć po bikini z wężowym wzorem i płatkami złota, i to jeszcze od polskiego producenta? Powitajcie nowy model kostiumu kąpielowego od Avy – SK 102!

ava tęczowe bikini ze złotym brokatem SK 102 soft na duży biust

Ava – SK 102 Soft 65G

Obwód rozciągniętyBand stretched76.0
Obwód w spoczynkuBand58.0
Szerokość miskiCup width14.0
Głębokość miskiCup depth21.0
Długość pojedynczej fiszbinyWire length23.5
Szerokość mostkaGore width1.0
Wysokość mostkaGore height5.5
Wysokość pasa koło miskiWing height8.5
Szerokość ramiączekStraps width1.0

Ocena

Estetyka / Aesthetics: 9 / 10

Wygoda / Comfort: 10 / 10

Cena / Price: 10 / 10

Wytrzymałość / Longevity: 10 / 10

Kształt / Shape: 10 / 10

Miałam już metaliczne bikini, i to też zresztą od Avy – był to geometryczny model z biżuteryjnym dodatkiem. Wtedy jednak ruszyłam z opuszczoną przyłbicą na bikini usztywniane, a teraz mierzę się z miękkim, choć nadal na fiszbinie. Miseczki są typu plandżowatego, skrojone lekko po skosie, i podszyte białą podszewką. Zewnętrzna warstwa misek jest drukowana w tęczowy, wężowy wzór, z dodatkiem złotych kropek. Kropki są tłoczone ze złotej folii, która jest zaskakująco trwała – mój poprzedni kostium ze złotym wzorkiem nadal wygląda świetnie i nie sprał się, więc wróżę sukces i Tęczakowi!

ava tęczowe bikini ze złotym brokatem SK 102 soft na duży biust

Jak wspominałam, krój jest dość prosty; miękkie miseczki lekko tylko przycięte od przyśrodkowej strony i pozwalające biustowi na swobodny, kroplowaty kształt. Szew przechodzi w moim przypadku idealnie po przekątnej piersi, dzięki czemu miseczka nie jest za płytka i nie mamy efektu pomarańczy w szklance. Ramiączka mogłyby zostać wszyte odrobinę bliżej pachy, ale bikini zaprojektowane zostało tak, aby imitować look kostiumu 'trójkątnego’ przy jednoczesnym podtrzymaniu biustu na miejscu.

ava tęczowe bikini ze złotym brokatem SK 102 soft na duży biust

Bikini jest leciutkie i znakomicie sprawdza się w ruchu. Wielką zaletą produktu jest materiał zewnętrzny, który jest nie tylko ładny, ale i przyjemny w dotyku, dość gładki mimo nadruku foliowego, wręcz satynowy. Biust ma trochę więcej luzu, subiektywnie rzecz biorąc, niż w klasycznym biustonoszu tej marki, ale to akurat postrzegam jako zaletę – nad wodą nie potrzebuję aż takiego wsparcia. Jeśli jednak macie piersi większe niż moje, to sugerowałabym wybrać opcję usztywnianą, która trochę mocniej przykleja je do klaty.

ava tęczowe bikini ze złotym brokatem SK 102 soft na duży biust

Jak prawie zawsze (z wyjątkiem Crystal/Lady Ferrari) wybrałam rozmiar 65G i leży on zgodnie z moimi dotychczasowymi doświadczeniami z Avą. Warto pamiętać, że w bikini marki mamy zapięcie jednostopniowe typu klik-klak, więc nie ma możliwości regulacji obwodu gdy schudniemy lub gdy produkt się rozciągnie. Tu mam też małą pretensję, bo ten luźny kawałeczek taśmy obwodu przy zapięciu jest co prawa wykończony tak, że nie powinien się pruć, ale nie wygląda w 100% estetycznie.

Przy okazji pochylania się nad designem bikini doszłam do wniosku, że są w zasadzie tylko dwie cechy różniące biustonosz kąpielowy od codziennego; zapięcie (w bikini jest to zazwyczaj klik-klak, jak tutaj) i podszewka, która w biustonoszach codziennych jest jednak najczęściej bawełniana. Tęczak powinien po prostu i musi pojawić się w wersji codziennej, bo ten motyw zwierzęcy połączony z tęczą i brokatem jest świętym Graalem każdej sroki.

Majki to kompletu mają dwie wersje – ściąganą po boku i klasyczne figi z wywiniętym pasem. Osobiście jestem większą fanką tych z troczkami, i trochę szkoda, że ich zakończenia nie zostały dopasowane kolorem do złotych kropek na materiale. Wydaje mi się, że zostało to podyktowane głównie względami bezpieczeństwa i estetyki; żółte metale, a właściwie ich stopy, częściej powodują alergie, i to jeśli są faktycznie żółte na wskroś. Bywa też tak, że złota jest tylko warstwa farbki na srebrnym elemencie, i wtedy po kilku praniach dany metalowy półfabrykat sczernieje lub oblezie z farby. Z drugiej strony w produktach Scantilly pojawiają się elementy w kolorze różowego złota, które nie obłażą i nie czernieją, więc może jest to kwestia ceny końcowej produktu?

ava tęczowe bikini ze złotym brokatem SK 102 soft na duży biust

Jedna i druga wersja majtek przyjechały do mnie w rozmiarze L i pasują zgodnie z oczekiwaniami. Marzyły mi się jakieś z golfem, bo majtki kąpielowe w stylu retro to moje ulubione, ale miejmy nadzieję, że pojawią się jakieś tego typu w kolejnych kolekcjach!

ava tęczowe bikini ze złotym brokatem SK 102 soft na duży biust

Opinie końcowe

(Jakby ktoś się zastanawiał, czy tytuł jest dwuznaczny – tak, jest 😉 )

Ava kolejny raz dostarcza budżetowy produkt z ciekawym designem, który z powodzeniem mógłby znaleźć się w katalogu gigantów z Zachodu. Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia radziłabym wręcz zastrzec patent, bo pewna marka na dwie literki ostatnio coś za często kopiuje od innych trafne projekty. Jeśli szukacie modelu, w którym będzie można się przejść przez miasto w ramach Pride albo po prostu brakuje Wam w wakacyjnej garderobie koloru, to polecamy SK 102!

ava tęczowe bikini ze złotym brokatem SK 102 soft na duży biust
Skomentuj