body wyszczuplające julimex 119

Wszystko jest dla ludzi – body wyszczuplające 119 Julimex (XXL)

W przeciwieństwie do Agu nie mam nic przeciwko idei istnienia bielizny takiej jak body wyszczuplające. Jest to dla mnie bielizna o określonej funkcji do spełnienia, którą zakładam wtedy, kiedy ta funkcja jest mi potrzebna.

Zgadzam się oczywiście, że medialny terror wyglądania jak najszczuplej i ukrywania jakichkolwiek fałdek jak najbardziej istnieje. Decyzja o noszeniu bielizny wyszczuplającej powinna należeć tylko i wyłącznie do osoby tę bieliznę noszącej i nie być wymuszana przez presję społeczeństwa.

Po co mi bielizna wyszczuplająca?

Jak wielokrotnie już tutaj pisałam, lubię nosić obcisłe rzeczy. A ponieważ nie jestem szczupła, moje miękkie ciało ma tendencję do formowania fałdek. Czasami się nimi nie przejmuję, ale czasami chciałabym, żeby szew sukienki uszytej z elastycznego materiału nie wpijał mi się niepotrzebnie. Do tego przydaje się bielizna wyszczuplająca.

Kolejnym momentem kiedy sięgam po bieliznę wyszczuplającą jest… lato. Wyszczuplające majty zwykle mają nogawki do połowy uda. Jest to dla mnie idealnym rozwiązaniem jeśli chodzi o zapobieganie obcieraniu się wewnętrznej strony ud. Z wielką chęcią sięgnęłabym po opaski przeciw otarciom, ale niestety moja skóra księżniczki dostaje odparzeń od silikonu 🙁

Czy noszę bieliznę wyszczuplającą po to, żeby wyglądać szczuplej? Tak i nie. Umówmy się, doskonalne zdaję sobie sprawę z tego, że żadne majty wyszczuplające nie zrobią ze mnie osoby w rozmiarze 36. Ale myślę, że mam pełne prawo do tego, żeby czasem nieco ukryć swój wzdęty akurat brzuch, czy wałki na biodrach. Nie dlatego, że chcę udawać, że ich nie ma, ale żeby uzyskać bardziej „opływowy” kształt (i żeby nikt w komunikacji nie próbował ustąpić mi miejsca myśląc, że jestem w ciąży).

Julimex – Body wyszczuplające 119 XXL

Ocena

Estetyka / Aesthetics: 8 / 10

Wygoda / Comfort: 7 / 10

Cena / Price: 8 / 10

Wytrzymałość / Longevity: 8 / 10

Kształt / Shape: 9 / 10

Jak się nosi wyszczuplające body Julimex?

Wyszczuplające body Julimex wpadło mi w oko z dwóch powodów. Pierwszym jest jego fason – body na szelkach, które sięga pod biust. Z tym miejscem mam zwykle największy problem w obcisłych ubraniach, a majtki z nawet tak wysokim stanem, że da się go podciągnąć pod biust, mają tendencję do rolowania się w dół i… podkreślania fałdek. Drugą rzeczą, która przykuła moją uwagę jest śliczna siateczka, którą body jest wykończone na pupie. Laserowo cięta, nie odznacza się w żaden sposób, a jednocześnie wygląda ładnie i ozdobnie.

Wyszczuplające body Julimex to nie jest bielizna do samodzielnego włożenia. Bez pomocy Agu myślę, że poddałabym się w połowie, bo materiał, z którego jest ono uszyte, jest bardzo obcisły. Oczywiście – o to dokładnie chodzi. Tym niemniej wciągnięcie tego na siebie było wyzwaniem, zwłaszcza w bardzo ciepły, letni dzień.

Obcisłość materiału oczywiście zapewnia mocne modelowanie. To zdecydowanie najbardziej obciskająca bielizna funkcjonalna, którą posiadam w swojej szufladzie. Jednocześnie, jak się już uda to body na siebie włożyć, jest ono zaskakująco wygodne.

Body jest zapinane w kroku na haftki, nie zatrzaski. Nie jest to najwygodniejsze zapięcie świata, ale żadne zapięcie w kroku nim nie jest. Trzeba jednakowoż wziąć poprawkę na dodatkową ilość czasu, która będzie wymagana żeby to obcisłe body rozpiąć i zapiąć przy wizycie w toalecie.

Obwód z tyłu jest wysoki i nakłada się na pas obwodu stanika. To jest dokładnie to, czego potrzebuję w tego typu bieliźnie, więc jestem z tego bardzo zadowolona. Nie jest to oczywiście bielizna do noszenia do jakiegoś bardzo głębokiego dekoltu (z przodu czy z tyłu). Body posiada odpinane ramiączka, które można dopasować do fasonu dekoltu. Dołączono do niego również parę ramiączek silikonowych. W sumie nie wiem po co. Moim zdaniem mało jest tak nieprzydatnych rzeczy, jak te błyszczące silikonowe ramiączka. Ani nie są one niewidoczne, ani wygodne.

Opinie końcowe

Oczywiście wyszczuplające body Julimex nie pomoże mi raczej na obcierające się uda, ale z pewnością sięgnę po nie przy zakładaniu wieczorowej kreacji. Jest to dla mnie element bielizny do zadań specjalnych i specjalnych okazji. A to, że jest naprawdę ładne, tym bardziej zachęci mnie do jego założenia 🙂

Gdzie kupić?

Body wyszczuplające 119 od Julimex kupisz u naszych partnerów: Allegro, Rafjolka, Ekskluzywna, Tania Bielizna.

Skomentuj