Charade by Change – Annabelle Low Wire Triangle 70F (+ recenzja brafittingu online)

Marka Change niedawno zaprosiła mnie i Lolę do wzięcia udziału w teście brafittingu online. Byłyśmy przeciekawe, jak taka forma działa, zwłaszcza że osobiście miałam okazję dobierać biustonosze w pandemii przez video czat Movelle ex ROOM669… a także dlatego, że Lola miała kiepskie doświadczenia z wizytą w sklepie stacjonarnym marki.

Dzięki specjalnemu czatowi na stronie sklepu możemy połączyć się z brafitterką, która pomoże nam dobrać rozmiar. Byłam bardzo ciekawa, jak taki brafitting będzie wyglądał, nie miałam tak naprawdę pomysłu, czego mogę się spodziewać po marce z takim zasięgiem sklepów stacjonarnych. Wygląda jednak na to, że Change bardzo poważnie i solidnie podeszło do sprawy. Uwaga! Korzystajcie z przeglądarki na urządzeniach stacjonarnych, bo w wersji mobilnej nie ma wglądu w czat.

Obsługująca mnie przez video czat brafitterka ewidentnie nie wiedziała, komu dobiera rozmiar; nie będę kłamać, bałam się trochę że trafię na sytuację, w której obsługująca mnie pani, uprzedzona przez firmę, po prostu zajrzy na blogaska i będzie korzystała z dodatkowej wiedzy, ponieważ musiałam zgłosić wcześniej, że się dam zmierzyć. Bardzo szybko moje wątpliwości zostały rozwiane! Brafitterka Change przeprowadziła mnie za rękę przez cały proces, wyjaśniając mi w zasadzie wszystko od A do Z jeśli chodzi o to, jak się zmierzyć, jak działa rozmiarówka i rozmiary siostrzane, czemu mogę woleć inny rozmiar niż wynika to z tabelek itd.

Finalnie stanęło na 70F, co do którego nie byłam przekonana, tym bardziej że obsługująca mnie pani bardzo było zdeterminowana, żebym wybrała luźniejszy obwód. Podzieliłam się z brafitterką obawą, że może być za duże w obwodzie i za małe w misce, jednak pani z którą rozmawiałam była bardzo zdeterminowana, żeby jednak w 70F pójść (jeśli nie w 75E!), i pokazała mi wybór modeli w interesujących mnie kolorach. I – zaskakująco – miała pełną rację!

70F okazało się prawidłowym moim rozmiarem, jeśli chodzi o Change, co wróży dobrze osobom drobniejszym ode mnie. W ofercie marki znajdują się obwody 60 i 65, więc zachęcałabym poszukiwaczy i poszukiwaczy niedużych obwodów do zanurkowania w ofertę sklepu. Tymczasem – do recki przystąpmy!

Change – Annabelle Low Wire Triangle 70F

Obwód rozciągniętyBand stretched70.0
Obwód w spoczynkuBand82.0
Szerokość miskiCup width19.0
Głębokość miskiCup depth20.0
Długość pojedynczej fiszbinyWire length25.5
Szerokość mostkaGore width0.5
Wysokość mostkaGore height3.0
Wysokość pasa koło miskiWing height10.0
Szerokość ramiączekStraps width1.1
Haftek w rzędzieHooks2

Ocena / Rating

Estetyka/Aesthetics: 10 / 10

Wygoda / Comfort: 9/10

Cena / Price: 8/10

Wytrzymałość / Longevity: 9/10

Kształt / Shape: 10/10

Annabelle to mój pierwszy stanik Change w życiu, więc byłam niezmiernie ciekawa, co też trafi w moje ręce. Miałam zgryz, który krój wybrać, żeby sprawdzić, co Change potrafi jeśli chodzi o konstrukcje… i padło na nieznany mi do tej pory wariant braletki. Low Wire Triangle to bardzo ciekawy krój z fiszbinami, których oś nie trafia, jak to zwykle bywa, mniej więcej w środek… ale w kąt miski. Przez to mostek znajduje się pod biustem bez zupełnego usuwania z równania obwodu (spójrzcie na porównanie poniżej): dla mnie to bardzo dobry znak, bo staniki zupełnie bez obwodu pod miskami to klapa na moim ciele. Miski są nieco elastyczne, ale nie aż tak, by powodować efekt przewieszki nad fiszbinami. Chciałabym też, żeby ramiączka były szersze, bo centymetrowej szerokości gumki niestety potrafią się trochę wpić w ciało.

Kształt… okej, w tej kategorii dałabym Change 11/10, gdybyśmy miały taką punktację. Osiągnęłam tym stanikiem swój ulubiony efekt: biust ma naturalny, ale okrągły kształt, mam dolinkę, mam dekolt filmowy. Jestem w Annabelle zakochana i absolutnie chcę ten model w każdym kolorze. No po prostu jest to miłość od pierwszego założenia! Mam co prawda niewielką pomarańczę w szklance, ale nie widzę jej patrząc w lustro. Widzę za to zaciesz na twarzy i żyletę.

Jakość wykonania nie pozostawia nic do życzenia. Annabelle jest odszyta pięknie, nie widzę żadnych kiksów czy wad. Powiedziałabym nawet, że jest to dużo lepsza jakość niż ta, której się spodziewałam. Trzeba jednak mieć na względzie, że Annabelle to nie jest stanik idealnie kontrolujący bauns. Biorąc jednak pod uwagę że zamysłem kroju jest bycie tylko lekko mocniej wspartą braletką, nie powinno to dziwić. Moce „utrzymaniowe” Annabelle porównałabym do tego, co dają z siebie braletki Lyzy od Cleo (recenzja moja i recenzja Madź).

Kolor moim zdaniem różni się nieco od tego ze zdjęć sklepowych – na żywo jest bardziej szlachetny i przygaszony. Miseczki wyglądają nieco jak pancerzyki jakiegoś strojnego żuka, opalizują, a pętelkowa gumka lśni. Całość jest bogata, smaczna, bardzo po mojemu. No po prostu kusidło! Mam wrażenie, że modele Change nieco tracą na zdjęciach, więc będę musiała przejść się salonu stacjonarnego i zbadać sprawę bliżej. Gofrowana materia obwodu jest niezwykle intrygująca i odczuwam teraz silną potrzebę posiadania piżamy z takiego materiału…

Jedyne co może nieco od Annabelle odstraszać to cena: 239 zł to już nieco wyższa kwota, moim zdaniem warto się jednak zastanowić, zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która chce przejść z braletek na staniki z fiszbinami. Annabelle (i inne Low Wire Triangles) będą świetnym wyborem na etap przejściowy.

Mam natomiast małego focha na Change za to, że najładniejsze majtki do Annabelle – wysokie, tzw. majty z golfem, które marka nazywa Tai High waist – są tylko w rozmiarach plus size. Ja się cieszę, że plus sajzki mają coś dla siebie, ale ja też chcę majty z golfem! Zamiast wysokich majtek dostałam stringi i nie narzekam, spełniają swoją rolę znakomicie.

Opinie końcowe

Annabelle Low Wire Triangle to moje małe odkrycie krojowe, dzięki czemu Change trafia w końcu na moją orbitę zainteresowań. Ponieważ czekam na efekty brafittingu Loli jestem póki co ostrożnie optymistyczna i zachęcona do dalszych eksperymentów. Być może Change zagości u nas częściej? Póki co zachęcam do skorzystania z brafittingu online i spróbowania, co też marka może Ci zaoferować. Możesz zaskoczyć się równie pozytywnie jak ja!

Skomentuj