Braletki D+ Istnieją! Część IV: Cleo – Lyzy 65F

Kiedy Panache obwieściło, że będzie produkować braletki, większość biuściastych była co najmniej zaintrygowana – przez dłuższy czas nie było ani widu ani słychu braletek w ofercie giganta, i chyba wszyscy już przywykli do myśli, że raczej nie będzie. Wtem jednak zapowiedziała się Andorra i nasza dzisiejsza bohaterka, czyli Lyzy; klasyczne trójkąty na szerszym obwodzie.  Recenzowanie braletki pochodzącej od producenta, który już wyrobił sobie markę swoimi ofiszbinowanymi stanikami, to zawsze kompletna niespodzianka, zarówno dla nas, jak i dla firmy, ale po dobrym starcie z Andorrą trzymamy kciuki i za Lyzy. Prosiemy do recki!

 

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band stretched: 75.0
Obwód w spoczynku/Band: 63.0
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width: 14.0
Głębokość miski/Cup depth: 22.0
Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 26.0
Szerokość mostka/Gore width: 1.3
Wysokość mostka/Gore height: 10.0
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 10.0
Szerokość ramiączek/Straps width: 1.3
Haftek w rzędzie/Hooks: 5

 

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Lonegvity

Kształt / Shaping

 

cleo panache lyzy braletka

 

cleo panache lyzy braletka

 

Lyzy to wygodniczek absolutny, nie mam żadnych zastrzeżeń odnośnie komfortu noszenia; ramiączka mogłyby być minimalnie szersze, ale jako mniejszość, która woli mieć szersze gumy, nie poczytuję tego za fakap. Obwód się nie podwija, nie wgryza w miękkie, nie czuję, żeby dźwigał wiecej niż przepisowe 80% moich cycków. Lyzy sprawdza mi się zwłaszcza do moich ukochanych czarnych boho sukienek (got latem to stworzenie nieszczęśliwe), spod których zalotnie wygląda skrawkiem koronki na brzeżku.

 

cleo panache lyzy braletka

 

cleo panache lyzy braletka

 

Wspomniany wyżej brzeżek jest obszyty lekko wypukłą lamówką, przez co nawet dobry rozmiar delikatnie wpija się w pierś – nie na tyle, żeby było to widać i żebyśmy chodziły z czworopiersią, ale jednak odrobinę tego wcięcia jest.

 

cleo panache lyzy braletka

 

cleo panache lyzy braletka

 

Lyzy jest dość wysoka pod pachą, żeby utrudnić piersiom rozlewanie się; mi to osobiście w ogóle nie przeszkadza, zwłaszcza, że dzięki temu jagodowa koronka pokazuje się w wycięciach letnich tank topów i koszulek.

 

cleo panache lyzy braletka

 

Jeśli chodzi o kształtowanie, to Lyzy daje nam kompletnie inny efekt, niż spiczasta Andorra; jest to lekko przyciśnięty do klaty nosek, trochę podobny do tego, co robiła z moim biustem Clara. Jestem więcej niż zadowolona, bo lubię taką pierś naturalną, ale wspartą. Mój rozmiar to 65F – czyli klasyka u Panache.

 

cleo panache lyzy braletka

 

cleo panache lyzy braletka

 

cleo panache lyzy braletka

 

Majtki do kompletu to stringi, które kojarzą mi się nieco z klasycznym Hanky Panky, i znakomicie leżą na pupie dzięki nieprzesadzonej ilości elastyków. Bardzo wygodne, miłe w dotyku, i przyjazne pupom obfitszym.

 

cleo panache lyzy braletka

 

cleo panache lyzy braletka

 

Lyzy kupimy za około 170 zł, co jest ceną niebagatelną za braletkę. Myślę, że dla części biuściastych może być już zbyt zaporowa, ale cenię Lyzy na tyle, że jestem w stanie taką cenę zaakceptować, ponieważ jest to pierwszy bralecik niepodjeżdżający mi na pleacach i jednocześnie całkowicie wygodny. Bonusowy tip: jeśli masz Ardoura w czerni lub jagodowej purpurze, to możesz bawić się w mix & match  z dołami – zawsze to jakaś oszczędnosć 😉

 

cleo panache lyzy braletka

 

cleo panache lyzy braletka

 

Podsumowując, Lyzy jest modelem, który sprawdzi się na wakacjach, w chwilach, kiedy chcesz dać piersiom pooddychać (zwłaszcza jeśli jak ja cierpisz w gorące dni z powodu gruczołów Montgomery’ego), odżyć odrobinę po laminowanych tkaninach i zabudowanych sztywniakach. Lyzy pojawiła się już w czerni, jagodowym fiolecie i kobalcie (a w przyszłym roku również w kombinacji jagoda/mech), i wróżę jej kolejne wersje kolorystyczne oraz rozwój rozmiarowy, bo każda biuściasta zasługuje na takie wsparcie w stylu festiwalu Glastonbury!

 

cleo panache lyzy braletka

Skomentuj