Braletki D+ Istnieją! Część V: Cleo – Lyzy 75H

Kochamy braletki! Z radością przeogromną zawsze witam pomysły wprowadzenia przez marki braletek w moim rozmiarze. Bo wiecie – fiszbiny są fajne, ale nie zawsze mam ochotę je nosić. A stanik sportowy nie do wszystkiego pasuje. Kolejnym braletem w moim rozmiarze jest Lyzy; recenzowała już ją Agu, ale po wypuszczeniu balonu próbnego w formie mniejszego zakresu rozmiarowego Panache ruszył z kopyta i pozwolił, aby przyszedł czas i na mnie! A gratka to nielicha, bo projekt to jak z Bajek z mchu i paproci…

Cleo – Lyzy Bralette 75H

Wymiary / Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band stretched: 84.6
Obwód w spoczynku/Band: 72.5
Głębokość miski/Cup depth: 33.4
Szerokość mostka/Gore width: 1.5
Wysokość mostka/Gore height: 7.5
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 9.5
Szerokość ramiączek/Straps width: 1.4
Haftek w rzędzie /Hooks: 2

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Longevity

Kształt / Shaping

Cleo Lyzy Bralette Braletka
Cleo Lyzy Bralette Braletka


Lyzy zachwyca połączeniem wojskowej, soczystej zieleni na delikatnej koronce z mocnymi, fioletowymi akcentami na obwodzie i ramiączkach. Połączenie mnie porywa i sprawia, że najchętniej cały czas gapiłabym się na siebie w tym komplecie. No bo zobaczcie, jak ładnie to kontrastuje. Kokardka na mostku świeci jak jagódka na krzaczku w środku lasu 😉

Cleo Lyzy Bralette Braletka


Obwód jest solidny, ale bardzo wygodny – nie wciska się w ciało, nie odznacza przesadnie. Czasem – ze względu na szerokość tej miękkiej gumy – podwija się i roluje, ale to nie problem. Zawsze znajdzie się chwila, żeby poprawić to, co się zwinęło. I  mam dobrą radę – nie garb się, to mocno ograniczy podwijanie!

Cleo Lyzy Bralette Braletka


Dzięki temu, że Lyzy nie składa się z jednej warstwy koronki, nie mamy efektu uszu spaniela ani smutnych naleśniczków, które potrafią nam zafundować gorszej jakości braletki z rozciągliwego plenu. Wręcz przeciwnie, cyc jest raczej krągły i z profilu, i z przodu.

Cleo Lyzy Bralette Braletka


Koronka przyzwoicie zbiera piersi do środka i utrzymuje je na swoim miejscu. Nie jest to efekt jabłuszek, ale przy takiej miękkości i swobodzie nie spodziewam się dramatycznej zmiany naturalnego kształtu cycków. Regulowane ramiączka pozwalają na zmianę stopnia ich uniesienia. Lyzy sprawdziła się nie tylko podczas całodziennej eksploatacji, ale także na zajęciach tanecznych. Nie odczuwałam żadnego dyskomfortu związanego z nieco bardziej energicznymi ruchami, niż w codziennym funkcjonowaniu. Inna sprawa, że może nie polecałabym jednak biegać w tej braletce. Wstrząsy jednak są, i cycki tego nie lubią…

Cleo Lyzy Bralette Braletka


To co jeszcze przykuwa moją uwagę, to nieco obniżony obwód z tyłu, w porównaniu do klasycznych staników – pozwala na swobodne noszenie głębszych dekoltów plecowych, również dzięki stosunkowo szerokiemu rozstawowi ramiączek. Niby drobiazg, ale otwiera zupełnie nowe możliwości sukienkowe. Spięty jest na ostatnią haftkę, bo od kiedy wybierałam rozmiar przydarzyło mi się zrzucić kilka rozmiarów na zajęciach tanecznych 😀 Lyzy jednak nadal podtrzymuje biust bardzo sprawnie i cieszę się na myśl, że będę mogła ją nabyć z ciaśniejszym obwodem w kolejnych wersjach kolorystycznych.

Cleo Lyzy Bralette Braletka
Cleo Lyzy Bralette Braletka
Cleo Lyzy Bralette Braletka
Cleo Lyzy Bralette Braletka


Panache się postarało – Lyzy jest nie tylko piękna, ale i praktyczna. Na co dzień sprawdza się doskonale. Nada się i na randkę, i na wyprawę do sklepu. Również cały dzień spędzony za biurkiem w pracy będzie trochę przyjemniejszy, kiedy cycki będą czuły się wolne, a w boki nic się nie będzie wbijało. Nie jest to może totalny ekwiwalent klasycznego biustonosza z fiszbinami, ale stanowi oddech dla biustu w leniwsze dni (i w dni, kiedy chcesz włożyć coś letniego, skąpego, spod czego khaki koronka będzie zalotnie wyglądać…)

Cleo Lyzy Bralette Braletka


Do kompletu dostaniemy kuse, skąpe stringi, idealne pod obcisłe kreacje (nie odznaczają się na pośladkach!) i pod rozkloszowane spódnice (hmm, ten letni feel). Mam nadzieję, że kiedyś Lyzy pojawi się też z klasycznymi figami, a może i majtami z golfem – bo w zasadzie czemu by nie.

Cleo Lyzy Bralette Braletka
Cleo Lyzy Bralette Braletka

Opinie końcowe

Jestem z Lyzy niezwykle zadowolona, choć pierwotnie byłam sceptyczna. Cieszy mnie bardzo, że większe biusty też mogą się radować braletkami w rozmiarach przeznaczonych na obfitsze kształty bez efektu zbroi ani szkody na profilu biustu; czas w końcu najwyższy!

Mój prymus! <3 (a na koniec, w bonusie, malutka dawka nostalgii tematycznej…)

Skomentuj