Cleo – Spencer 65F; Stanik Dla Syrenki

Jeśli jesteś kobietą, masz dostęp do internetu, i korzystasz z chociaż jednego portalu społecznościowego, to nie mogło ujść Twojej uwadze, że bajkowe stworki to ostatnio gwarantowany sposób na zrobienie z czegoś hitu: syrenkowe, jednorożcowe i wróżkowe rzeczy okupują sklepowe półki. Na rynku już dawno pojawiły się syrenkowe staniki w formie bikini w kształcie muszli, ale ja po cichu czekałam na nieco przyjaźniejszą biustom D+ interpretację trendu, i tu wchodzi Panache Cleo, całe na biało. A właściwie na granatowo.  

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band stretched: 80.0

Obwód w spoczynku/Band: 67.0

Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width: 15.0

Głębokość miski/Cup depth: 23.0

Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 27.0

Szerokość mostka/Gore width: 2.0

Wysokość mostka/Gore height: 12.0

Wysokość pasa koło miski/Wing height: 12.0

Szerokość ramiączek/Straps width: 2.0

Haftek w rzędzie/Hooks: 3  

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

  Wygoda / Comfort  

  Cena / Price

    Wytrzymałość / Longevity      

    Kształt / Shape

Spencer to balkonik-półgorset z usztywnionymi miseczkami – krój jest w nim zdecydowanie tłem dla faktury materiału, i to on gra w Spencer pierwsze skrzypce, a nie fantazyjne miseczki. Całość ma parasportowy, nowoczesny charakter, a jednocześnie jest dość elegancka; chciałabym zobaczyć Spencer wystającą spod białej koszuli.

Na pokazie w czerwcu 2017 zostałam poinformowana, że Spencer i inne półgorsety zostały skrócone ze względu na skargi na podwijający się i niekomfortowy obwód. Ciekawa byłam, jak się sprawdzi u mnie, fanki półgorsetów non-stop obciągającej niesforne taśmy. Obwód w Spencer także się odrobinę roluje, chociaż nie na tyle, żeby to stanowiło jakiś duży problem (na pewno sporo mniej razy go poprawiam), szczęśliwie nie ociera i nie powoduje żadnych innych skarg. Pod miseczkami wszyto dwa kawałeczki usztywnienia, które ma zapobiegać podwijaniu, ale nie ma to jakiegoś wielkiego efektu ani nie powoduje dyskofortu. Moim zdaniem raczej powoduje to, że obwód załamuje się idelnie na szwie kanalika na usztywnienie.

Bardzo cieszę się, że Spencer zapinam na trzy haftki – to moje optimum i od kiedy zeszłam z FF an F w wielu markach za wąskie obwody i zapięcia sprawiają mi dyskomfort. Spencer ma idealną szerokość i zapewnia mi wsparcie, jakiego dawno nie odczuwałam. Obwód jest z elastycznego tiulu, ale nie ma efektu rozciągniętej rajstopy; pracuje bardzo ładnie.

  Jedno, co mnie w tym staniku zakochało nieodwołalnie, i marzę, żeby pojawiły się nowe modele w tym samym kroju – ten kształt! Wow, latami go szukałam, tego dokładnie chciałam! Biust a’la skocznia, czyli ten efekt, którego zazdrościłam zawsze Magdzie, i był dla mnie nieosiągalny bez push upa. Za ten efekt daję Spencer nie pięć, a sześć serduszek, bo jestem ekstatyczna po prostu. Nie wiem, co powoduje, że moje piersi w końcu wyglądają tak pięknie (obstawiam szwy pionowe) ale Spencer autoatycznie winduje się do mojego osobistego TOP 3 w kategorii kształtowania. Miseczki są dość zamknięte od góry i wcinają się odrobinę w piersi, co mogłoby sugerować za małą miseczkę, ale 65FF utopiłabym się na pewno. Ot, nie do końca dograny do mojego ciała krój, ale w ogóle nie mam zamiaru być na to zła, bo moje cycki mnie hipnotyzują.

To, co mnie do Spencer przyciągnęło wizualnie, to wzorek na materiale miseczek, przypominający z daleka łuskę ryby. Oby pojawił się w zieleni i mięcie, bo przy obecnej modzie na syrenkowe rzeczy już jest hitem i bestsellerem (koleżanka z holenderskiego sklepu wyjawiła mi w konfidencji, że to najlepiej sprzedający się model w historii biznesu), a uszyty w morskich odcieniach będzie powodował jęki zachwytu u rudych tego świata.

Ta kokardka to uparciuch – wiecznie się przekręca 😉

Czy Panache planuje szyć do Spencer wysokie majtki? Mam nadzieję, bo kombinacja półgorsetu z wysokimi majtkami to dla mnie zawsze strzał w dziesiątkę. Tymczasowo mamy do dyspozycji majtki z lekko przezroczystymi boczkami. Nie jestem do końca fanką tego kroju, wolę jednak klasyczne figi lub stringi, a nie ich mariaż, ale nie są same z siebie złe. Ot, nie mój styl 🙂

W Polsce Spencer kosztuje około 200 zł – moim zdaniem bardzo przyzwoicie jak za taką jakość i projekt, spodziewałam się nieco wyższej ceny, zwłaszcza biorąc pod uwagę stałe windowanie kwot, jakie płacimy za staniki polskie (z palcem w nosie wymienię kilka marek z naszej szwem i nicią płynącej ojczyzny, przy których Spencer bez promocji to okazja).

Na jesieni Spencer pojawi się w stali jako syrenka-wiking; życzymy jej wielu reinkarnacji!

Skomentuj