biustonosz bardotka strapless bez ramiączek Le Vernis Memory na duży biust do sukni ślubnej

Co to jest strapless

Strapless to krój biustonosza, który zakłada całkowity brak ramiączek lub możliwość ich odpięcia. Celem straplessa jest uniknięcie widocznych ramiączek znad np. sukienki bandeau czy bluzki hiszpanki. Jak mówią statystyki straplessy są najczęściej kupowane przez Was latem! Nie dziwi to nikogo, bo przecież właśnie wtedy chcemy pochwalić się ramionami, od których uwagi nie odwróci żadna gumka.

Nazewnictwo

Strapless to słowo angielskie i oznacza dosłownie coś, co nie ma ramiączek – bezramiączkowca 🙂 popularnie używa się również określenia „biustonosz bez ramiączek”, czasami strapless ukrywa się także pod hasłem „biustonosz multiway”. Multiway oznacza tu, że ramiączka tego biustonosza można odpiąć zupełnie, zapiąć tradycyjnie, na krzyż, lub jako halterneck (na szyję).

Krój i konstrukcja

Straplessy to z przyczyn praktycznych najczęściej balkonetki lub full cupy. Plandże również się zdarzają, ale rzadziej; łatwiej jest utrzymać biust na miejscu, gdy mostek go rozdziela. Straplessy bywają również półgorsetami, ponieważ każdy centrymetr wysokości obwodu to mniej ciężaru biustu do podtrzymania przez – w tej sytuacji nieobecne – ramiączka.

Bywa, że dobranie straplessa bywa trudne, ponieważ zamknięte miseczki powodują cięcie tkanki piersi i powstanie czworopiersi. W takim przypadku warto zmienić krój z full cupa na balkonik. Wbrew pozorom (i temu, co sądzi WP Kobieta – screen poniżej) straplessy produkuje się w gamie rozmiarów, także na biusty niesamonośne.

Obecnie na rynku dostępne są powszechnie biustonosze bez ramiączek od miseczki A do HH, nieco rzadziej do miseczki K. Im większy biust, tym oczywiście ważniejszy jest ciasny obwód. Warto rozważyć powyżej miseczki G inwestycję w straplessa z przedłużanym, półgorsetowym obwodem.

Recenzje biustonoszy strapless na naszym blogu

Galeria

Skomentuj