Cybèle by Naturana – 7-170015 70F; Buraczki z chrzanem

Już drugi raz gościmy Cybèle na blogu – pierwszy raz pojawiła się wiosną, kiedy usztywniany model pokryty uroczą koronką postanowił mnie do siebie przekonać. Ta bardzo przyjazna portfelowi marka okazała się być dobrą opcją, gdy zaczynacie swoją przygodę z brafittingiem, a biust jeszcze nie zmigrował lub jest z natury nieduży. Dzisiaj przyjrzymy się innej wersji modelu z tej samej serii – kopie!

Cybèle by Naturana – 7-170015 70F

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band streched:  76.0

Obwód w spoczynku/Band:  62.5

Szerokość miski/Cup width: 15.0

Głębokość miski/Cup depth    22.0

Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 24.0

Wysokość mostka/Gore height :  6.5

Szerokość mostka/Gore width: 2.0

Wysokość pasa koło miski/Wing height: 8.5

Szerokość ramiączek/Straps width:  1.5

Haftek w rzędzie/Hooks: 2

Ocena: / Rating:  

Estetyka / Aesthetics

  Wygoda / Comfort  

  Cena / Price

  Wytrzymałość / Longevity  

    Kształt / Shape

Modele Naturany nie mają imion, więc po raz kolejny przypada mi w udziale rola matki chrzestnej biustonosza. Długo zastanawiałam się, co przypomina mi barwa tej kopy, i zdecydowałam się na ćwikłę z chrzanem – to po prostu rozbielony amarant! Nasz dzisiejszy bohater zostanie więc dla mnie Buraczkiem 😉 ten kolor był na tyle niezwykły, że postanowiłam bliżej przyjrzeć się jakby znajomej już konstrukcji.

Buraczek to usztywniany biustonosz na bazie termicznie formowanej, gładkiej, pokrytej mikrofibrą kopy. Akcentami dodatkowymi są koronka, znana Wam już z poprzedniej recenzji, oraz zawieszka na mostku, sygnatura linii Cybèle. Buraczek może być także czarnuszkiem lub śmietankowym białasem, ponieważ pojawia się co kolekcję w nowej wersji kolorystycznej, w tym w barwach bazowych.

Nie mogę nie porównać Buraczka do innych znanych mi kop, bo fanki tego typu biustonoszy zazwyczaj szukają w nich dwóch rzeczy: gładkości pozwalającej się stanikowi nie odznaczać pod ubraniem, i wygody. Buraczek jest podobny nieco do freyowskiego Deco, jednak do wersji balkonowej, nie plandżowej, nieco jednak płytszy. Jest to w istocie gładka, termiczna wersja testowanego już przeze mnie 17401-54. Poleciłabym ją fankom spacera Fantasie, modelu Rebecca, ponieważ w noszeniu zachowuje się niemal tak samo i ma podobne parametry przystosowania do mojego kształtu piersi.

Wybrany przeze mnie rozmiar to 70F, podobnie jak poprzednio i ten model jest bardzo ciasny w obwodzie, więc sugerowałabym wybranie większego rozmiaru. Miseczki pasują raczej standardowo i F całkowicie wystarcza jak na moje gabaryty.

Jeśli chodzi o kształtowanie, to Buraczek zaokrągla biust i nadaje mu zarówno z profilu jak i z frontu ładnych, przyjaznych krzywizn. Piersi mam objęte w całości fiszbinami, to dokładnie w bruździe podpiersiowej, co nie zdarza się zbyt często. Miseczki mogłyby być nieco szersze, ponieważ ich krawędź nad obwodem leży idealnie na krawędzi mojej tkanki biustu, ale nie sprawia to żadnych problemów. Buraczek to wygodniczek!

Wykonanie nie pozostawia nic do życzenia. Bielizna Naturany szyta jest z niemiecką precyzją i dbałością o szczegóły, więc brak tu wystających nitek czy krzywych szwów. Plus za mocne szwy na ramiączkach, które zapobiegną wyrwaniu ich z czasem (tak, zdarzyło mi się wyrwać ramiączka). Jakość produktu zasługuje na piątkę. Gdybym mogła sobie coś zamarzyć, to byłoby to szersze zapięcie, ale wiem że jestem w tej kwestii w mniejszości, i to zdecydowanej.

Do kompletu otrzymujemy figi – zalecałabym brać swój zwykłī rozmiar, w moim przypadku europejską Lkę. Majtki są dość skromne, pozostają więc w tonie biustonosza i nie grają pierwszych skrzypiec. Doceniam obecność wisiorka na mostku; Cybèle nie oszczędza na dołach!

Opinie końcowe

Gigantyczną zaletą Cybèle i Naturany są ceny; biustonosz kupicie już za ok. 100 zł, a w promocji nawet za połowę tego. Biorąc zatem pod uwagę, że te staniki to wygodniczki, warto sobie dodać sklep marek do zakładek i zaglądać co jakiś czas! Ciekawa jestem bardzo, co pokażą marki w przyszłym sezonie, i mam nadzieję, że poza znanymi Wam już liniami na blogu pojawi się także Blue Label by Naturana…. ale to tym cicho sza 😉

Skomentuj