czarny protest wlepki plakaty

Czarny Protest i Ogólnopolski Strajk Kobiet – materiały protestacyjne (wlepki, plakaty gotowe do druku)

Wlepki i plakaty są w trzech wersjach kolorystycznych – czarno-białej, czarno-czerwonej i kolorowej. Czarno-biała dostępna jest w przyczyn oczywistych, czarno-czerwona ma kojarzyć się z logo Czarnego Protestu, a kolorowa – łatwiej zakamuflować się w otoczeniu i nie zwracać uwagi cmentarnymi kolorami ewentualnych zrywaczy.

Drukujemy z ustawieniem 100% rozmiaru i zerowym marginesem (na każdej stronie jest 15 naklejek lub 1 plakat). Naklejajcie taśmą samoprzylepną szeroką (pakową), najlepiej na całej powierzchni żeby utrudnić zrywanie i kontakt z wodą, lub wydrukujcie na papierze samoprzylepnym. Taki papier jest dostępny na Allegro, np tutaj (link NIE JEST AFILIACYJNY). Wszystkie PDFy są w wersji wysokojakościowej, gotowej do druku.

Plakaty A4

Plakaty ściągniesz tutaj.

Wlepki – zestaw A4

Wlepki ściągniesz tutaj.

Wlepki – pojedynczo

W razie gdyby ktosia chciała sobie zrobić z tego kubek, koszulkę czy co tam jeszcze.

Kilka kwestii prawnych

Jak zapewne jesteście świadomi i świadome polskie prawo ma swoje zdanie odnośnie wlepek i plakatów. Według art. 63a. § 1. Kodeksu Karnego: „Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.” Grzywna ta może wynosić do 1500 zł.

Ale oczywiście to są nie Wasze wlepki, nie Wasze ręce, nie Wasze spodnie, nie Wasze kieszenie.

Autorstwo zdjęcia tytułowego: By Zorro2212 – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49239669

Skomentuj