Fantasie – Alex Side Support 70HH; Miętowy miękkusek

Macie czasem tak, że zafiksujecie się na jakiś kolor bielizny, albo na fason? A później namiętnie go szukacie w określonym budżecie? Odpowiedzią na takie moje poszukiwania okazała się być Alex od Fantasie.  

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty / Band stretched 88.0

Obwód w spoczynku / Band 68.8

Szerokość pojedynczej fiszbiny / Cup width 17.3

Głębokość miski / Cup depth 34.4

Długość pojedynczej fiszbiny / Wire length 35.6

Szerokość mostka / Gore width 2.1

Wysokość mostka / Gore heigth 10.0

Wysokość pasa koło miski / Wing heigth  10.6

Szerokość ramiączek / Straps width 2.3

Haftek w rzędzie / Hooks 3

Ocena: / Rating:  

Estetyka / Aesthetics

  Wygoda / Comfort

  Cena / Price

Wytrzymałość / Longevity

Kształt / Shaping

  Alex ma śliczny, pastelowo miętowy kolor. Jest dobry jako baza pod dobrze zabudowane stroje – dekoltu raczej w nim nie wyeksponujesz, ale za to zbiera biust z najdziwniejszych zakamarków, o których normalnie możesz zapomnieć. Nie ma przy nim mowy o bułkach w okolicy pach, albo uciekaniu biustu gdziekolwiek.  

  Chociaż był odpowiedzią na dwie z moich musisztomieciowych potrzeb (mięta i side support), nie zachwyca mnie sobą. Wiem, że przy moim rozmiarze ramiączka muszą być szerokie, ale Alex ma je – jak na moje preferencje – trochę zbyt szerokie. Poza tym, są mocno długie – już przy pierwszej przymiarce musiałam je skrócić. Szczęśliwie, są w pełni regulowane.    

  Górna część miseczki zrobiona jest z podwójnej siateczki – i górna warstwa, ta z ładnym wzorkiem, mocno się marszczy i sprawia, że miseczka potrafi trochę odstawać.

  Obwód jest dla mnie zagadką. Przy pierwszej przymiarce zapięłam się na najciaśniejszą haftkę bez żadnego problemu, jednak po jakichś dwóch godzinach stanik zaczął mnie dusić. Teraz noszę go zapiętego na najluźniejszy stopień. Obwód mało pracuje, nie jest tak elastyczny, jak do tego przywykłam w moich ukochanych Kasiach. Alex nosi się dobrze, ale czasami daje o sobie znać lekkim dyskomfortem i odciskami na skórze na wieczór.    

  Po pewnym czasie noszenia zrobił mi psikus – zaczął odstawać na mostku bardziej, niż mają to w zwyczaju biustonosze wysokie w tym wymiarze, ale niewystarczająco żeby zapiąć go na ciaśniejszą haftkę. Jeszcze większa zagadka!  

Z tego powodu wytrzymałość Alex jest dla mnie powodem do zmartwienia – ocenę obniżam. Myślałam, że powinien przetrwać ze mną długie miesiące, zanim będę musiała go zwężać albo przeszywać ramiączka, że nie ma słabych punktów, które mogłyby mieć jakąś awarię. Na początku martwiła mnie jedynie marszcząca się górna warstwa siateczki i czy nie zaszkodzi to haftowi. Teraz zastanawia mnie obwód, i jak dalej będzie z jego rozciąganiem się i dopasowaniem do biustu.    

Cenowo również mi się udało, to kolejny zakup z LingerieOutletStore – kosztował mnie 18,95 funtów. Sklep jest naszym partnerem i oferuje wszystkim naszym czytelniczkom 10% rabatu na wszystkie produkty z kodem VIP (należy go wpisać w okienko w koszyku przed płatnością). Kod jest ważny bezterminowo. Nasze typy na zakupy zobaczcie poniżej 😉

Skomentuj