Freya – Deco Vibe 65F; Czy Wystarczy Dobry Rozmiar?

    Freya Deco Vibe – 65F  

Wymiary: / Measurements

Obwód rozciągnięty / Band stretched 75.1

Obwód w spoczynku / Band  65.9

Szerokość pojedynczej fiszbiny / Cup width 13.7

Głębokość miski  / Cup depth  21.7

Długość pojedynczej fiszbiny  / Wire length 22.9

Szerokość mostka  / Gore width 2.3

Wysokość mostka / Gore heigth 5.1

Wysokość pasa koło miski / Wing heigth 9.0

Szerokość ramiączek / Straps width 2

Haftek w rzędzie / Hooks 2

Ocena: / Rating:  

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort  

  Cena / Price

Wytrzymałość / Lonegvity  

  Kształt / Shaping

Z Freyą miałam rozmaite przejścia. Moje pierwsze Deco, do którego podeszłam bardzo nieufnie (gładki? Na kopie? Bez ozdóbek?) to Moulded Half Cup, który  pasował na mnie ówcześnie jak ulał w rozmiarze 70F UK – na zdjęciach koleżanek z grup stanikowych widziałam jabłuszka i dolinki, które u mnie za cholerę się pojawić nie chciały, ale pasował i był wygodny. Następne doszło Hatty Moulded Plunge, które również doliny nie robiło w rozmiarze 70F, ale również pasowało. Obydwu pozbyłam się, kiedy obwody zaczęły mi jeździć na plecach. Kolejne moje Deco – Rebel w rozmiarze 65FF – zachwyciło Miska Trzeciego i  stało się jego ulubionym stanikiem, który działa lepiej niż jakiekolwiek kusidełko.  

Jedna cecha, która łączyła moje trzy Deco, to fakt, że przy lekkim zgarbieniu się w misce robiło się jakby pustawo. Brałam jednak pod uwagę obiegową prawdę, że pewien typ piersi po prostu nie pasuje do staników na kopie, i że w tym staniku po prostu nie mogę się garbić ani kłaść na plecach 😉 jednak coraz częściej zastanawiałam się, czy może jednak nie spróbować mniejszej miski, skoro omyłkowo kupiona Fantasie w rozmiarze 70E pasowała w misce, krojowo będąc podobna do Deco. Zainwestowałam więc w dwa Deco Vibe w pięknym kelly green: 70F i 65F (te akurat były na stanie na Allegro 😉 i… oto moje wnioski.  

freya deco vibe kelly green

70F i jego sister size, 65FF, było moim rozmiarem dobranym w Brafitterii M&M, oraz tym, który wydawał mi się bardzo długo 'właściwym’ z racji zgadzania się wymiarów z wymiarami moich piersi. Ot, biust się mieścił, nie bułkował, kiedy się prostowałam wypełniał miski. Dziury przy ciele traktowałam jako efekt mojej paskudnej skoliozy i garbienia się.    

freya deco vibe kelly green
freya deco vibe kelly green
freya deco vibe kelly green

  Zdjęcia w rozmiarze 70F    

freya deco vibe kelly green
freya deco vibe kelly green

Zdjęcia w rozmiarze 65F / Pics in 30F  

W 70F miska klasycznie odstaje i widzimy mały efekt minimizera, który zawsze mnie w Deco irytował, w 65F natomiast… dolinka! Dolinkę widzę! Różnica głębokości misek wynosi 2 cm, szerokości – 1.3, a jednak taka diametralna zmiana w kształcie piersi. Jak widać na zdjęciach, w 65F fiszbina nie trafia w przepisowy środek pachy (tak, mam przebarwioną skórę, wieloletnia alergia), ale nie sprawia mi to dyskomfortu, natomiast zmiana w  estetyce jest ogromna, i to na korzyść.    

freya deco vibe kelly green
freya deco vibe kelly green
freya deco vibe kelly green
freya deco vibe kelly green
freya deco vibe kelly green
freya deco vibe kelly green
freya deco vibe kelly green
freya deco vibe kelly green
freya deco vibe kelly green

Brawa za szerokie ramiączka, te 2 centymetry to miód na moje serce. Można by sobie natomiast odpuścić te haczyki do spinania ramiączek, bo szczerze powiedziawszy ciężko mi sobie wytłumaczyć ich zastosowanie. Po co chować takie ładne ramiączka? I po co w ogóle chować ramiączka? Może ja jestem zbyt prosta na takie cuda, ale jakoś nigdy nie rozumiałam tej koncepcji. Generalnie stroną wizualną moich piersi w Vibe i samego Vibe jestem zachwycona w każdym calu, toteż chwalę się nim na lewo i prawo.   Obwód jest zaskakująco ścisły – muszę nosić go z jednym zestawem dodatkowych haftek, natomiast 70 noszę zapięte od razu na ostatnią. Trochę szkoda, że mamy tylko dwie haftki, bo jednak znacznie obniża to komfort noszenia, ale jest to praktyka popularna w miskach poniżej FF UK.

freya deco vibe kelly green
freya deco vibe kelly green

Ten fakt sprawia, że nie dam Vibe miana Wygodniczka – po kilku h wąski obwód wrzyna się w ciało, co w jego koleżance, Deco Rebel z tym samym obwodem, w ogóle nie występowało. Tasiemka wykańczająca obwód wywija się i po kilku godzinach robi naprawdę krzywdę w skórę. Auć.   Bardzo podoba mi się kolorystyka – bogata, złotobrązowa panterka na ramiączkach i zieleń, od której chce się zacząć tańczyć Riverdance 😉 ten kolor wyjątkowo dobrze współgra z moją cerą i podkreśla kolor oczu. Szkoda, że nie zrobiono też wersji topsy turvy – panterka z zielonymi ramiączkami, bo kupiłabym!   Jeśli chodzi o dół, to mamy tu ciekawą sytuację, którą obserwuję od bardzo dawna w markach brytyjskich – vanity sizing. Majtki w rozmiarze S, które kupiłam do kompletu, mają wymiary takie same jak majtki w tym samym kroju od Gorteksa w rozmiarze 40 (L), Veny również L i szorty do Tease Me od Curvy Kate w rozmiarze 12. Podobną sytuację miałam ze stringami do Peek-A-Boo od Scantilly, które w rozmiarze M były wielkości stringów rozmiar XL od Wild (Curvy Kate). Pomijając kwestię rozmiaru są to wygodne, ozdobne i pasujące do stanika figi, które są figlarnie kuszące, czyli dokładnie takie, jakie lubię.    

freya deco vibe kelly green
freya deco vibe kelly green
freya deco vibe kelly green

Vibe kupiłam za ok 50 zł z majtkami za 9 zł w outlecie internetowym, aczkolwiek cena regularna jest sporo wyższa – wydaje mi się jednak niezbyt wysoka ogólnie, biorąc pod uwagę fakt, że Deco można spokojnie prać w pralce, wytrzymuje lata i nadaje się na każdą okazję, będąc przy okazji bardzo estetycznym stanikiem. Przymierzam się do zakupu kompletu w innym kolorze, bo jest Vibe jest moim hitem roku 2016.     Jakie jest Wasze zdanie odnośnie Deco? Czy tak ja stroniłyście od niego, nie rozumiejąc jego powabu i czaru?

Skomentuj