Gorteks – Ariel 65G; Stanikowy Liberace

Pozwólcie, że przytoczę Wam pewną opowieść. Jest wiosna, pogoda nie nastraja (pizga złem, no!), a ja z Madź i Miskiem Trzecim wsadzamy tyłek w MiskoMobil i zasuwamy do Łodzi na Salon Bielizny. Na targach zachodzimy do stoiska Gorteksu i moje oko natychmiast wyłapuje piękny, mieniący się brokatowo model w ulubionym odcieniu turkusowej zieleni. Z wrażenia prawie gubię telefon. Słyszę uszami wyobraźni Dies Irae lecące gdzieś zza mojej głowy, chmury się rozstępują, promień słońca pada na wieszak z brokatowym cosiem.

Misek Trzeci wzrusza ramionami i stwierdza – „To się nie sprzeda.”

Patrzę na niego jak na zieloną gęś. Ruch w promieniu słuchu zamiera. Nasza koleżanka Holenderka, po przetłumaczeniu, wpatruje się w M3 jakby właśnie porósł łuską. Miła przedstawicielka handlowa Gorteksu stoi trochę wcięta. Trzy znajome właścicielki sklepów brafittingowych spoglądają to na M3, to na wieszak w mojej ręce.

Nie muszę chyba dodawać, że M3 nie jest mistrzem dyplomacji ani nigdy nie ubierał niczyjego biustu, a swojego już na pewno.

Wymiary/Measurements: 

Obwód rozciągnięty/Band stretched: 74.7
Obwód w spoczynku/Band: 62.5
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width: 12.7
Głębokość miski/Cup depth: 22.4
Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 23.0
Szerokość mostka/Gore width: 2.0
Wysokość mostka/Gore height: 7.5
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 8.2
Szerokość ramiączek/Straps width: 1.5
Haftek w rzędzie /Hooks: 3

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Longevity

Kształt / Shaping

Ariel wystąpił w trzech wersjach: usztywnianej (krój B4) i semisoftowej (krój B3) oraz push-upie (B1).  Marka podesłała mi kroje B4 i B3, które już kiedyś testowałam w postaci Camili (klik), jednak wrażenia są tym razem zupełnie inne. O tym jednak za chwilę 😉

DSCF7236

Oto wersja usztywniana, z którą kiedyś nie mogłam dojść do ładu – jednak teraz leży znakomicie i jest bardzo wygodna. Miseczki sprawiają wrażenie wąskich, ale mieszczą w sobie całe piersi. Życzyłabym sobie, żeby ramiączka były odrobinę dłuższe, bo pod koniec dnia je wyraźnie czuję, ale poza tym miodzio.

DSCF7257 DSCF7243

Biust z boku jest spadzisty, a więc efekt klasyczny dla Gorteksów niebalkonetkowych. Myślę, że przesunięcie ramiączek minimalnie w bok, w kierunku pachy, mogłoby pomóc w kształtowaniu.

DSCF7247

Półusztywniane staniki to zazwyczaj koszmar dla mojego biustu – albo za wąskie, albo koronka fruwa, albo marszczy mi się miseczka. Nie inaczej było z semisoftami Gorteksu, jednak tym razem miękka część miseczki nie jest pusta, wręcz przeciwnie; prawdopodobnie mogłabym nawet mieć tam trochę więcej miejsca! Kształtowanie nie jest może mistrzowskie, ale jest to zdecydowanie wygodny i bezproblemowy stanik (i z jakiegoś powodu tu problem z ramiączkami nie występuje!). Dolna partia biustu jest pięknie zaokrąglona, górna niestety nieco spłaszczona… być może elastyczniejsza koronka by nieco pomogła.

DSCF7258 DSCF7256

Same z siebie Ariele są bardzo urocze – migocąca tkanina to siateczka złożona z czarnych i mieniących się nitek, dzięki czemu nie mamy efektu tafli, a tylko zmieniające kolory w zależności od światła odbłyski. Materiał przechodzi w spektrum kolorystycznym od granatu przez niebieski, turkus, ciemną zieleń i żółtawą limonkę.

DSCF7186

Strona estetyczna jest zdecydowanie najmocniejszym atutem Ariela w obydwu wersjach. Ta brokatowa dzianinka mieni się prześlicznie, a w połączeniu z czarną koronką wygląda bardzo udatnie. Metaliki i tkaniny z podobnymi efektami coraz bardziej panoszą się w bieliźnie, pisałyśmy o tym w podsumowaniu wrześniowych targów, a ta kombinacja koloru, faktury i wykończenia jak najbardziej zadziałała. Oczywiście przemawia przeze mnie niepoprawna fanka wszystkiego, co turkusowe i morskie, ale nadal – to wygląda nadspodziewanie dobrze! Kilka dni temu objawił się nam kolejny metaliczany model, Selena, tym razem w miedzi, i myślę, że możemy się spodziewać od Gorteksu kolejnych.

DSCF7189

Kokardka między miseczkami zasługuje na kilka słów, bo to nie satyna, a przeczysty szyfon przewiązany opalizującą wstążeczką. Zastanawiam się w ogóle, czy 'opalizująca’ to nie lepszy przymiotnik określający ten model, bo brokat tak technicznie rzecz może być i metaliczny, i opalizujący, i holograficzny… a holograficzny materiał przechodziłby przez całe spektrum barw, od zółtego do niebieskiego, w przeciwieństwie do materiałów opalizujących, które przechodzą tylko przez kilka kolorów, zależnie od tego, na jakim tle leżą. Widzicie, MiskiDwie uczą i bawią! Co prawda na blogu do tej pory nazywałam większość błyszczków metalikami, ale czas na ujednolicenie nazewnictwa zgodnie z terminologią fachową, coby znajome szyjące się nie burzyły. Ustalamy zatem, że Ariel jest opalizujący.

Mam nadzieję, że różnice są widoczne i jasne dla całej publiczności, dla Pań z tyłu też.

DSCF7187 DSCF7191

Opalizująca nitka pojawia się także na koronce poniżej miseczek i na miękkiej części w semisofcie. Tutaj jednak ze względu na brak solidnego tła efekt migotania jest zdecydowanie mniejszy.

DSCF7200 DSCF7201

Do kompletu możemy dobrać figi lub stringi, jednak znacie mnie i wiecej, że jestem figową dziewczyną – stringi są spoko, ale jednak wolę czuć coś na pośladkach, a od kiedy mi się utyło coraz bardziej lubię zabudowane majtki. Majtom nie oszczędzono błyszczącej dzianinki, i bardzo dobrze! Na przodzie mamy zalotne okienko, więc brak pasującej kokardki nie przeszkadza. Ja chcę więcej majtów z okienkami!

DSCF7205 DSCF7207 DSCF7208

Opinie końcowe

Gorteks coraz bardziej staje się marką, która inwestuje bardziej w materiały niż w konstrukcje. Mam tu na myśli fakt, że na sprawdzone już kroje rzuca się coraz ciekawsze tkaniny i zestawienia kolorystyczne, co z jednej strony jest dużą zaletą – zwłaszcza dla tych, którzy kroje Gorteksowe lubią i leżą na nich bez zarzutu – i gwarantuje, że w każdej kolekcji będzie jakiś musisztomieć. Z drugiej natomiast marzy mi się coś nowego z niespodziewanym efektem, może jakiś nowy padded albo krój softa? Ariel nadrabia nudę krojową swoim wyglądem z nawiązką. Polecamy go więc tym  spośród nas, które popularnie nazywa się srokami 😉

Skomentuj