Hamana – Dantelle Push Up i Semisoft 65G; Midnight blue

Midnight blue to mój ulubiony odcień niebieskiego: granat tak ciemny, że nieomal staje się czarny. Swoje imię wziął od nieba nocą, które lekko rozświetlone gwiazdami wydaje się miejscami ciemnogranatowe. W takim kolorze są nasi dzisiejsi bohaterowie: push-up i semisoft z serii Dantelle od Hamany. Ta marka jeszcze nigdy nie gościła na naszych ramach, ale wkracza na nasze internetowe salony z hukiem! Dziś poczytacie o biustonoszach, a za kilka dni Lola pokaże Wam, jak sprawdza się bielizna nocna z tej samej serii.

granatowy biustonosz Hamana - Dantelle Push Up

Hamana – Dantelle Push Up 65G

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band streched:  75.3

Obwód w spoczynku/Band:  60.7

Szerokość miski/Cup width: 13.7

Głębokość miski/Cup depth    24.2

Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 25.0

Wysokość mostka/Gore height :  4.2

Szerokość mostka/Gore width: 1.5

Wysokość pasa koło miski/Wing height: 8.0

Szerokość ramiączek/Straps width:  1.5

Haftek w rzędzie/Hooks: 2

Ocena: / Rating:  

Estetyka / Aesthetics

  Wygoda / Comfort  

  Cena / Price

  Wytrzymałość / Longevity  

    Kształt / Shape

granatowy biustonosz Hamana - Dantelle Semisoft

Hamana – Dantelle Semisoft 65G

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band streched:  74.0

Obwód w spoczynku/Band:  63.0

Szerokość miski/Cup width: 16.0

Głębokość miski/Cup depth    23.0

Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 27.2

Wysokość mostka/Gore height :  7.5

Szerokość mostka/Gore width: 1.5

Wysokość pasa koło miski/Wing height: 10.5

Szerokość ramiączek/Straps width:  1.5

Haftek w rzędzie/Hooks: 2

Ocena: / Rating:  

Estetyka / Aesthetics

  Wygoda / Comfort  

  Cena / Price

  Wytrzymałość / Longevity  

    Kształt / Shape

Jedną z rzeczy, których się absolutnie nie spodziewałam, było znakomite kształtowanie push-upa – i kiedy mówię, że jest znakomite, to mam na myśli zarówno z wkładkami jak i bez nich. Biust jest okrągły, zaznaczony, zarówno z frontu jak i z profilu. Wkładki są natomiast na tyle spore, że dodają wizualnie przynajmniej rozmiar. Są płaskie, więc nie sprawiają takich problemów jak operacja plastyczna wbudowana w poduszeczki autorstwa Tutti Rouge, ale efekt jest!

Miseczki same z siebie są dość głębokie i wąskie (a przy okazji raczej mniejsze niż standardowe 65G), więc ten krój powinien pasować fankom Effuniaków. Bardzo cenię sobie także high apex, który pozwala na dodatkowe zaokrąglenie piersi. Za kształt daję więc piątkę! W razie wątpliwości – na zdjęciu nie mam włożonych wkładek.

Semisoft radzi sobie z kształtowaniem trochę gorzej. Biust jest raczej kanciasty, a miseczki dla odmiany są standardowe, porównywalne z tymi z Gai na przykład. Obwód także wydaje mi się być ciaśniejszy niż w wersji usztywnianej, więc na tę wersję namawiałabym te z Was, które szukają ciasnych plecków. Różnicę w noszeniu jednego i drugiego modelu widzę także w rytmie cyklu: w górce hormonalnej ze sztywniaka się leciutko wylewam, a z semisofta nie. Mam także mały problem z mostkiem, który w tej wersji jest już za szeroki i nieco za wysoki i kładzie się bokiem na lewej piersi. Jest to nawiasem mówiąc inny objaw tego, że krój jest niekoniecznie dopasowany do Waszej figury, a nie że rozmiar jest niewłaściwy; dużo łatwiej rozpoznać w ten sposób niezgodność fasonu stanika z Waszymi cyckami niż jak to było u Madź, kiedy permanentnie coś jej odstawało od klatki piersiowej, sugerując sporo za małe miseczki.

Jest jednak jedna rzecz, która przeszkadza mi w obydwu wersjach: kółeczka przy ramiączkach wylądowały idealnie na szczycie moich ramion, przez co metal wgryza mi się trochę w ciało, zwłaszcza jeśli noszę torebkę na ramieniu (albo mam na sobie ogrodniczki). To jest moim zdaniem do poprawki bo przy obecnej regulacji biustonosz może podgryzać te z nas, które natura obdarzyła większym wzrostem.

Hamana - Dantelle Semisoft granatowy biustonosz

Co zwraca moją uwagę najbardziej, to materiały. Są bardzo miłe w dotyku, nie sprawiają wrażenia skłonnych do kulkowania i nie jest to tani plen ani gumokoronka. Tego również się nie spodziewałam po marce z tak budżetowymi cenami. Myślę, że Hamanę można swobodnie postawić koło Avy jeśli chodzi o jakość wyrobów. Co prawda niechcący wyrwałam sobie haftkę z semisofta, ale to był wynik wyłącznie mojej wrodzonej gracji ciężarnej orki, a nie dbałości o wykonanie biustonosza.

Hamana - Dantelle Semisoft granatowy biustonosz

Majtki do kompletu są prześliczne. Wysokie, zakrywające pępek, z przezroczystymi poziomymi lampasami, muah. Bardzo retro! Zdecydowanie ktoś tu się inspirował figami typu girdle. Rozmiar L jest spooory. Na tyle spory, że pewnie weszłabym w M.

Opinie końcowe

Muszę przyznać, że Hamana zaliczyła zdecydowany progres w jakości produktów. W porównaniu z kupioną przeze mnie kiedyś Rianą obydwa biustonosze Dantelle są naprawdę świadectwem intensywnego rozwoju marki. Cieszy mnie, że mamy kolejną markę-pretendentkę do Sensownej Polskiej Półki Średniej! Nigdy ich za wiele, bo tych z nas, którego dopiero startują w swojej podróży brafittingowej jest nadal sporo. Z ciekawością będę śledzić kolejne kroki firmy, zwłaszcza w kwestii kolejnych modeli w większych rozmiarach i interesujących kolorach…

Skomentuj