Burleska, burleska! recenzja biustonosza Kinga – Allison Półgorset 70F

Allison swoim designem przywodzi mi na myśl wiele rzeczy – Ditę von Teese, Tima Burtona, klimaty Moulin Rouge, Crazy Horse, Żukosoczka… to bardzo ciekawy projekt, bo mamy tu i koronkę, i brokatowe srebrne paseczki, naszyjnik choker, i kamyczkową klamerkę między piersiami, a jednak nie krzyczy to ani nie wygląda tandetnie. Przeciwnie, estetyczna strona Allison jest cudowna. To może być model kolekcjonerski. I dlatego krzyczał do mnie ze stoiska Kingi na Salonie Bielizny 😉

 

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band stretched: 75.0
Obwód w spoczynku/Band: 60.0
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width: 15.0
Głębokość miski/Cup depth: 19.5
Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 23.0
Szerokość mostka/Gore width: 2.0
Wysokość mostka/Gore height: 16.0
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 18.5
Szerokość ramiączek/Straps width: 1.4
Haftek w rzędzie/Hooks: 6

 

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Longevity

Kształt / Shape

 

kinga alison półgorset push up

 

Jedyną większą kwestią do wzięcia pod uwagę w kwestii dopasowania jest obwód; przewidywałam, że 65 będzie w półgorsecie zbyt małe, ale w tym modelu spokojnie mogłabym wziąć i 75. Przedłużony obwód jest mało elastyczny i o ile spokojnie go zapinam i utrzymuje biust w ryzach, o tyle w dole wcina mi się w, eee, miękkie. Lubię moje miękkie i wolałabym, żeby się jednak nie wcinało i nie robiło mi muffin topu, ale przynajmniej nie powoduje to znacznego dyskomfortu.

 

kinga alison półgorset push up

 

kinga alison półgorset push up

 

Gumka w dole obwodu niestety trochę drapie. Jeśli jednak jesteś krąglejsza ode mnie lub masz więcej brzuszka, to może Ci już nie być wygodnie, więc bardzo wyjątkowo sugerowałabym tego półgorsetu nie kupować online, tylko obowiązkowo go zmierzyć w sklepie. Obwód jest dostatecznie szeroki, żeby utrzymać nawet cięższy biust, więc możemy dać sobie tak potrzebny tu luz obwodowy. Warto zauważyć, że 90% tego uczucia ciasności wywołuje gumka, więc polecałabym też Allison zapiąć na noc na poduszce (true story, tak rozchadzam ciasnawe obwody) i potrzymać ją tam trochę. Z czasem gumka się wyrobi.

 

kinga alison półgorset push up

 

kinga alison półgorset push up

 

 

Kształtowanie jest bardzo okej; bałam się, że tak jak w przypadku starszych puszapków Kingi (Volcano w wersji puszapkowej nie było wyjątkiem) będę miała na klacie rakiety, ale Allison pięknie zaokrągla mnie i nie mam do czego się przyczepić. Polskie puszapy niestety zazwyczaj słabo na mnie leżą nawet po wyjęciu wkładek, co czasem bywa bolesne, kiedy wersja puszapowa danego modelu jest najładniejsza.

 

kinga alison półgorset push up

 

kinga alison półgorset push up

 

Choker dołączony do biustonosza jest odpinany, aczkolwiek poooo co, jest taki piykny. Zastępuje biżuterię i sprawia, że chce się zaglądać samej sobie w dekolt. Aż żałuję, że nie mogę go doczepić do innych biustonoszy! Zastanawiam się, czy sobie nie wszyć pętelek-zaczepów w inne staniki.

 

kinga alison półgorset push up

 

kinga alison półgorset push up

 

kinga alison półgorset push up

 

Majtki do kompletu to klasyczne figi. Jak zwykle pomarudzę, że mogłyby być wyższe, ale to osobista preferencja 😉 bardzo cieszy mnie, że nie poskąpiono im srebrzystej dzianiny.

 

kinga alison półgorset push up

 

kinga alison półgorset push up

 

Podsumowując, Allison to model, w którym nie udała się w zasadzie rzecz jedna, czyli dolna guma obwodu – jeśli jednak nie boisz się, że będzie wgryzać się w ciało, to bierz! Kiedy ostatnio widziałyśmy w polskim bieliźniarstwie srebro i klamerki z kryształkami…

 

kinga alison półgorset push up

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Aga to leniwa buła, której nie chce się kupić kotletów do wyrównywania asymetrii biustu, wielbicielka staników niezwykłch i szperaczka okazyjna. Z wykształcenia psycholog kliniczny, co nie lubi NFZtu, z zawodu copywriter i marketingowiec, jak 99% absolwentów psychologii. 65F / 70E UK, 65G PL
Previous Post Next Post
0 shares