Biustonosz Kinga Lara cover

Miejska zbroja dla księżniczki: Kinga Lara 70D

Ostatnie kolekcje Kingi zaskakiwały różnorodnością stylów i połączeniami kolorystycznymi. Miały swoje gwiazdy, np. Golden Hour z obłędnymi połączeniami barw i Larę – minimalistyczną propozycję bez fiszbin, przypominającą braletkę. O ile konstrukcja miseczek w fiszbinowych biustonoszach Kingi nie dogaduje się z moimi kształtami, nie mogłam sobie odpuścić zakupu czarnej siateczkowej nowości. Czy rzeczywiście jest się czym zachwycać? Specjalnie dla Was, przetestowana bezlitośnie: Kinga Lara!

Kinga Lara 70D – wymiary

Obwód rozciągniętyBand stretched78.0
Obwód w spoczynkuBand61.0
Szerokość miskiCup width13.0
Głębokość miskiCup depth20.0
Długość pojedynczej fiszbinyWire length21.0
Szerokość mostkaGore width1
Wysokość mostkaGore height5
Wysokość pasa koło miskiWing height9
Szerokość ramiączekStraps width1.2
Haftek w rzędzieHooks2

Ocena

Estetyka / Aesthetics: 10 / 10

Wygoda / Comfort: 10 / 10

Wytrzymałość / Longevity: 6 / 10

Cena / Price: 7 / 10

Kształt / Shape: 6 / 10

Księżniczki lubią zbroje

„Wyglądasz jak Xena, wojownicza księżniczka”, powiedziała Agu patrząc na mnie w tym wspaniałym zbrojowatym zestawie. Być może niewiele osób odebrałoby to jako komplement, ale ja tak! Podobają mi się w Larze jej wyraziste linie, geometryczne kształty, inspiracje stylem sportowym czy wręcz club wearem, ale takim… seksownym w niestereotypowym rozumieniu. Niby sporo zakrywa, ale jednak przez siatkę sporo prześwituje, a dolinka wygląda całkiem apetycznie. Sylwetka nabiera ładnych, konkretnych konturów. Pod szyfonową bluzką Lara prezentowałaby się równie efektownie, co standardowe koronkowe kusidło.

Całkiem subiektywnie daję propsy za high apex, który jest pewniakiem na moim wąskim biuście; leży bezbłędnie. Z profilu kształt nie jest mocno zaznaczony, ale piersi trzymają się wyraźnie wyżej i bliżej siebie. Marszczenie siateczki przy obwodzie dodaje wizualnego efektu objętości. Jak widać na zdjęciach z półprofilu i profilu, kształt jest minimalnie zaokrąglony, ale nie zbiera do środka ani nie modeluje w żaden szczególny sposób.

 • Front biustonosza Kinga Lara na pełnej sylwetce
 • Front biustonosza Kinga Lara zbliżenie
 • Front biustonosza Kinga Lara zapięty na płasko
 • Front biustonosza Kinga Lara rozpięty na płasko

Znajdź brakujący element

Lara jest konstrukcją całkowicie bezfiszbinową, jej jedynym sztywnym elementem są miseczki z pianki gorseciarskiej. Nie mają ani dołączonych wkładek, ani przewidzianego na nie miejsca, ale nie stanowi to dla mnie problemu – zależy, co kto lubi. Część gąbkowa miski jest zszyta z siateczką od strony zewnętrznej (pachy) i przy obwodzie, natomiast bliżej dekoltu spód i wierzch nie mają żadnego łączenia. Ma to swoje wady i zalety: z jednej strony część siateczkowa lepiej „pracuje” z ruchem ciała, ale z drugiej czasami gąbkowa miseczka zaczyna wystawać i zerkać ciekawie zza gumy. Możliwe, że takie rozwiązanie to też forma obejścia pewnego naprawdę słabego elementu tej konstrukcji, a mianowicie: braku regulacji ramiączek. Metalowe klamry na ramiączkach pozwalają je odpiąć, ale przez brak możliwości regulacji nie da się ich skrzyżować na plecach. Nie ma dla mnie nic bardziej irytującego niż funkcja istniejąca jedynie pozornie, a w praktyce niemożliwa do wykorzystania.

Przysięgam, obejrzałam ten biustonosz z każdej strony, bo nie mogłam uwierzyć w takie niedopatrzenie. Mamy XXI wiek, a Kinga nie jest sieciówką fast fashion, w której nowe modele wypuszcza się do sklepów szybciej, niż mogą się sprzedać! Dlatego przyznałam tak mało punktów za wytrzymałość i kształt – mi akurat się poszczęściło, że pasuje idealnie, ale wystarczą nieco inne proporcje sylwetki i wzrostu, a stanik już nie będzie leżał jak powinien.

 • Tkanina wierzchnia biustonosza Kinga Lara zbliżenie
 • Miseczki biustonosza Kinga Lara zbliżenie
 • Lewa strona biustonosza Kinga Lara na płasko
 • Tył biustonosza Kinga Lara na płasko
 • Zapięcie biustonosza Kinga Lara
 • Haftki biustonosza Kinga Lara zbliżenie

Niezaprzeczalną zaletą Lary jest jej absolutna nieinwazyjność w noszeniu. Prawie jej na sobie nie czuję, nic nie obciera, nie uciska ani nie drażni nawet przez 12 godzin. Ten model daje umiarkowane codzienne wsparcie biustu i zmniejsza bauns, ale nie dajcie się zwieść pozorom jej sportowego sznytu – Lara nie nadaje się do uprawiania sportów wymagających biegania lub podskoków. Przy moim rozmiarze mogę się w niej powyginać przy jodze albo stretchingu. W opisach produktu w sklepach pojawiają się stwierdzenia, że Lara jest biustonoszem sportowym, jednak uważam to za przesadę i naciąganie rzeczywistości.

 • Półprofil biustonosza Kinga Lara na pełnej sylwetce
 • Półprofil biustonosza Kinga Lara zbliżenie
 • Profil biustonosza Kinga Lara na pełnej sylwetce
 • Profil biustonosza Kinga Lara zbliżenie

Na panią to nie mamy rozmiaru!

Oprócz braku regulacji ramiączek Kinga popełniła jeszcze jedną wpadkę godną sieciówki fast fashion, czyli żenująca rozmiarówka. Sprawdzałam w prawie dziesięciu sklepach, bo nie mogłam uwierzyć, że największa miseczka to F przy obwodzie 65, i to tylko w jednym sklepie. Najłatwiej było dostać małe obwody i miski, czyli 70-75 A-D. Firma na tak szerokim spektrum rozmiarowym powinna udostępniać swoje modele większemu gronu klientek niż te, na które pozornie najłatwiej się szyje albo najzwyczajniej w świecie nie znają swojego prawidłowego rozmiaru.

 • Tył biustonosza Kinga Lara na całej sylwetce
 • Tył biustonosza Kinga Lara zbliżenie
 • Metalowa ozdoba biustonosza Kinga Lara zbliżenie
 • Lewa strona ramiączka biustonosza Kinga Lara zbliżenie

Do Lary dobrałam figi z wysokim stanem, tworzące idealne zestawienie z biustonoszem i równie cieszące moje oko. Proporcja różnych rodzajów materiałów, mniej i bardziej kryjących, równoważy proporcje sylwetki. Diabeł tkwi w szczegółach – mały metalowy akcent z przodu nawiązuje do ozdoby na ramiączkach i przyciąga uwagę do małego wycięcia pod pępkiem. Pod względem wygody figi również spełniają zadanie tak dobrze jak biustonosz – noszą się nienagannie, bez wrzynania i odciskania. Muszę jednak nadmienić, że rozmiarówka nie należy do najłaskawszych i w M-kę bym nie weszła, za to L-ka leży idealnie.

 • Figi Kinga Lara front na płasko
 • Figi Kinga Lara metalowe wykończenia
 • Figi Kinga Lara łączenia materiałów z przodu
 • Figi Kinga Lara wykończenia
 • Figi Kinga Lara tył
 • Figi Kinga Lara metka i szwy od spodu

Kinga Lara: opinie końcowe

Miałam solidną zagwozdkę oceniając ten biustonosz, ponieważ z punktu widzenia jednostki powinnam bić brawo producentowi za stworzenie czegoś, co pasuje na mnie jak szyte na miarę, a z punktu widzenia recenzentki nie mogę nie wypomnieć producentowi oczywistych niedopatrzeń funkcjonalnych i pójścia na łatwiznę z rozmiarówką. Umówmy się więc, że Kinga Lara to biustonosz dla niewielkiej grupy klientek, dedykowany małym biustom. Liczę na to, że Kinga zdecyduje się na udoskonalenie modelu i poszerzenie rozmiarówki, bo estetycznie i jakościowo jest to propozycja godna uwagi (znalezienie biustonosza bez wzorów kwiatowych i typowych koronek, w sensownej jakości i rozmiarówce, nie należy do najprostszych).

Gdzie kupić?

Larę znajdziecie w ofercie naszych sklepów partnerskich: Rafjolka, Tania Bielizna. Jeśli chcesz wspomóc nas w rozwoju bloga, zrób zakupy klikając w powyższe linki. Otrzymujemy niewielką prowizję od wybranych zakupów. Dziękujemy!

Skomentuj