Kinga – Zoe I 70F; Dzikość Serca

Panterkę nie wszyscy lubią – zwłaszcza w Polsce, gdzie nadal kojarzy się nam z szyfonowymi bluzkami z lat 80′, Rysią Siarą z Kilera, i wczesną Dodą. Ja jednak lubię ją pasjami (panterkę, nie Dodę, chociaż ostatnio i ona coraz jest mi milsza), i to do tego stopnia, że mam kolekcję kocich staników; zieleni się jeszcze oprę, ale panterce już nie. Ucieszyłam się zatem bardzo, kiedy dostałam paczkę z Zoe, drukowanym w cętki kusidełkiem, które przykuło moje oko na Salonie Bielizny. A potem ucieszyłam się jeszcze bardziej, gdy ją założyłam: absolutnie. najlepsza. balkonetka. polska. jaką. miałam.

Kinga – Zoe I 70F

Obwód rozciągniętyBand stretched79.0
Obwód w spoczynkuBand68.0
Szerokość miskiCup width15.0
Głębokość miskiCup depth24.0
Długość pojedynczej fiszbinyWire length27.0
Szerokość mostkaGore width1.5
Wysokość mostkaGore height8.0
Wysokość pasa koło miskiWing height8.0
Szerokość ramiączekStraps width1.2
Haftek w rzędzieHooks2

Ocena

Estetyka / Aesthetics: 10 / 10

Wygoda / Comfort: 10 / 10

Cena / Price: 10 / 10

Wytrzymałość / Longevity: 10 / 10

Kształt / Shape: 10 / 10

Nie będę ukrywać: byłam sceptyczna. Estetyka super, ale puszapek? I to w formie balkonetki? To mogło wyglądać strasznie źle przy mojej specyficznej budowie biustu (bardzo szeroka podstawa, mała obwiednia). A tymczasem – Panie i Panowie, mamy sukces! Na pewmo sporo daje to, w jaki sposób są wszyte kieszonki na wkładki: zamiast być pod kątem i w podszewce miseczek, są przyszyte do wnętrza misek na dnie i podnoszą piersi od dołu, nie boku, przez co nie mamy efektu spiczastych piersi.

kinga zoe balkonetka push up
kinga zoe balkonetka push up

Zoe jest wygodniczkiem – zakłada się ją z przyjemnością, nosi z przyjemnością, i zdejmuje bez poczucia, że ściągasz z siebie chomąto. Wybrałam rozmiar 70F, bo obwody Kingi robią się dla mnie coraz ciaśniejsze, i pasuje super, akurat na 1. haftkę.

kinga zoe balkonetka push up
kinga zoe balkonetka push up

Biust robi dokładnie to, co tygrysy lubią najbardziej, czyli układa się w kształt skoczni narciarskiej i jest pysznie okrągły. Mostek nie przylega idealnie (zmieszczę w tą przestrzeń mały palec, a palce mam – jak twierdziła zawsze moja mama – pianistki), ale nie wpływa to w żaden sposób na wygodę ani podtrzymanie. Nawet Misek Trzeci, którego już ciężko czymś zaskoczyć, zrobił 'ooooo’. Dodatkowy bonus jest taki, że Zoe sprawdza się jako strapless!

kinga zoe balkonetka push up

Po wyjęciu wkładek efekt jest trochę mniej spektakularny, ale nadal wygląda to bardzo dobrze. Wkładki są dość małe, co jest dla mnie plusem. Konstrukcja przypomina mi trochę popularne balkony Agent Provocateur, w które w odróżnieniu od produktów Kingi nie wejdę.

kinga zoe balkonetka push up

Ta panterka. No przecież to jest piękne. Sama z siebie nie byłaby może aż tak efektowna, ale razem z tymi dużymi kokardami jest to już rasowe kusidełko figlarne. To są naprawdę duże ozdoby – dla porównania standardowa kokardka mostkowa 🙂

kinga zoe balkonetka push up

Dodatkowa uwaga: Kinga jest pierwszą popularną polską marką, w której moje wymiary zgadzają się w końcu z tabelką! Obecnie jest to 72/94, i jak najbardziej jest to wskazane przez tabelę 70F. Brawka! Większość tabelek sugeruje mi 75C.

Do kompletu do Zoe mamy do wyboru wyższe lub niższe figi, te drugie z paseczkami. Troszkę wpijają się w miękkie (i zsuwają się z pupy), ale nic to, jestem tak zachwycona, że nawet nie rusza mnie to.

kinga zoe balkonetka push up
kinga zoe balkonetka push up
kinga zoe balkonetka push up
kinga zoe balkonetka push up
kinga zoe balkonetka push up
kinga zoe balkonetka push up
kinga zoe balkonetka push up

Opinie końcowe

Jedyna rzecz, która mi przeszkadza, to brak tych pysznych kokardek na majtach – całkowicie serio rozważam odprucie jednej ze stanika i doszycie sobie do fig, bo och ach, RÓŻOWE KOKARDKI, NO LUDZIE KOCHANI.

Skomentuj