Biały ślubny biustonosz koronkowy Noa Le Vernis z koronką Noyon Dentelle

Le Vernis – Noa 70F; Biały Łabędź

Kolejny biały stanik na Miskach. Co tu się dzieje w ogóle? Po białej jak śnieg Selmie, białym Creme Cupie, i równie białej braletce Veny jest to czwarty głównie biały biustonosz, jaki kiedykolwiek pojawił się na blogu. To daje nam średnio jednego białasa na rok, a będą, i to w tym sezonie, kolejne! Kasia dźga mnie pod bok, że trzeba więcej bazy, więc się słucham, bo Kasia bywa przerażająca jak jest zdeterminowana. Oto Noa od Le Vernis, biały miękkus!

Le Vernis – Noa 70F

Obwód rozciągniętyBand stretched78.0
Obwód w spoczynkuBand63.0
Szerokość miskiCup width15.5
Głębokość miskiCup depth21.5
Długość pojedynczej fiszbinyWire length31.0
Szerokość mostkaGore width1.0
Wysokość mostkaGore height4.0
Wysokość pasa koło miskiWing height9.0
Szerokość ramiączekStraps width1.5
Haftek w rzędzieHooks2

Ocena

Estetyka / Aesthetics: 8 / 10

Wygoda / Comfort: 10 / 10

Cena / Price: 9 / 10

Wytrzymałość / Longevity: 10 / 10

Kształt / Shape: 9 / 10

Noa to biały biustonosz miękki full cup z high apexem, czyli panelem koronki biegnącym aż na ramiączka. Koronka jest tutaj szczególnie ciekawa – to Noyon Dentelle, francuski surowiec, którego historia sięga 1919 roku. Koronki te trafiają między innymi do Simone Perele, La Peerli czy Aubade! Noyon Dentelle to również jeden z pionierów w tworzeniu koronek Leavers (Calais-Caudry). Tak, tych sławnych cudeniek, w których historię zamieszane jest wielkie bogactwo i potajemne wykradanie maszyn. Napisałam Wam kiedyś o tym całego posta – polecam zajrzeć 😉

le vernis noa biały biustonosz miękki ślubny pod suknię ślubną na duży biust koronkowy

High apex to zmyślny trik, który powoduje, że pierś jest nieco bardziej podciągnięta do góry. Dzieje się tak zwłaszcza w modelach miękkich, w których panel koronkowy biegnie zazwyczaj aż od fiszbiny. Zdecydowanie widać to w Noa, który zaokrągla i podnosi mi biust. Bardzo lubię takie trójkątne biustonosze na fiszbinach i nie mam ich dość. Stanik ma tylko jeden pionowy szew, spora część pracy nad kształtowaniem biustu przejmuje high apex. Miseczki są raczej płytkie, ale nie ma problemu z odstającym mostkiem. Zdecydowanie poleciłabym ten model bym z nas, które mają wieczne przeboje z falującymi brzegami miseczek!

Mostek zdobi znana nam już charakterystyczna dla marki zawieszka – kwiat dziewanny (lub ośmiornica, zależnie od interpretacji i typu osobowości). Cały hardware na biustonoszu jest złoty, więc mamy tu bardzo klasyczne połączenie bazowe. Cieszę się, że Le Vernis nie poszedł w perełki, bo byłoby już za biało.

Noa to wygodniczek. Można w nim zasnąć po ciężkim dniu z Parks and Rec lecącym w tle i nie obudzicie się klnąć na czym świat stoi. Przyda się także jako kandydat na stanik ślubny, jeśli macie odpowiednio zakrytą suknię ślubną! Ramiączka są odpowiedniej dla mnie długości i nie wpijają się w barki.

noa le vernis biały biustonosz miękki ślubny pod suknię ślubną na duży biust koronkowy

Rozmiar to 70F – podobnie jak w przypadku Scarlett, ale w odróżnieniu od Scarlett obwód mogę zapiąć nawet i na 2. haftkę. Pas obwodu jest raczej luźny, choć nie na tyle, żeby go wymieniać na 65. Miseczki pasują natomiast raczej standardowo. Dla przypomnienia: mój najstarszy model Le Vernis, Glamour, mam w rozmiarze 65G, Scarlett w rozmiarze 70F, Memory w 70G, a Romance w 65H. Wygląda na to, że marka ma jeszcze trochę do dopracowania jednolitość rozmiarową. Nie sugerowałabym się również metką, która głosi, że 70F odpowiada 32F UK, bo odpowiada zdecydowanie 32E.

Obwód jest bardzo odzobny! Do ramiączek prowadzą skrzydełka z koronki, a złoty hardware błyska bogato. Takie modele mi się zdecydowanie podobają! Jedyne, co bym tu dodała, to jakiś drobny detal w innym niż biały kolorze – nie, złoto się nie liczy 😉

le vernis noa biały biustonosz miękki ślubny pod suknię ślubną na duży biust koronkowy

Majtki to klasyczne figi z ozdobnym panelem na przedzie. Mówiąc szczerze brakuje mi tu jakiejś ozdóbki czy zawieszki, bo ta dziewicza biel jest już dla mnie trochę za bazowa. Poza tym nie mam im nic do zarzucenia 🙂 Jeśli chodzi o rozmiar, to jest to XL, i podobnie jak obwód Noa są zdecydowanie większe niż majtki do kompletu ze Scarlett.

Opinie końcowe

Jestem absolutną antyfanką białej bielizny, bo mimo starań nie umiem utrzymać jej bieli. Ponieważ złośliwe marki bieliźniarskie co i rusz postanawiają jednak najlepsze swoje projekty szyć w bieli, zmuszona jestem się nauczyć, jak się z bielą obchodzić. Noa od Le Vernis jest tego wart!

(Nawiasem mówiąc czy nazwa tego projektu to mrugnięcie okiem do syna Izy Sakutovej? Bo to byłby najlepszy branżowy żarcik w historii.)

le vernis noa biały biustonosz miękki ślubny pod suknię ślubną na duży biust koronkowy
Skomentuj