majtki do tuckingu gaff

Jak i gdzie kupić gaff / majtki do tuckingu? Bielizna dla osób trans i niebinarnych.

Nasz cykl o bieliźnie dla osób LGBTQ+ wraca! Dzisiaj zajmiemy się majtkami do tuckingu / gaffami, których w polskich sklepach prawie nie można dostać, ale zyskują na popularności na świecie. Pisząc dalej będę używać zaimków żeńskich, bo podejrzewam, że większość osób zainteresowanych to będą transkobiety, ale jeśli jesteś osobą niebinarną i chcesz czytać dalej – jesteś równie mile widzianą osobą 🙂

Co to są majtki do tuckingu / gaff?

Majtki do tuckingu lub gaffy to specjalny rodzaj bielizny pozwalający wygładzić okolice krocza tak, aby zewnętrzne genitalia nie odznaczały się pod ubraniem i nie był widoczne. Nie ma jednej definicji gaffów ani matek – niektórzy tych słów używają zamiennie, inni za gaffy uważają specjalne akcesoria wkładane pod majtki. Niezależnie jednak od terminologii, jeden i drugi produkt pozwala osiągnąć efekt przypominający okolice genitalne osób AFAB (assigned female at birth, z płcią żeńską przypisaną przy urodzeniu) w majtkach.

Konstrukcja majtek do tuckingu jest różna – niektóre są kompresyjne i przyciskają genitalia do ciała tak, jak robią to majtki wyszczuplające dla osób AFAB, niektóre mają specjalne kieszonki na genitalia.

Gdzie kupić majtki do tuckingu / gaff?

Niestety, ale wygląda na to, że polskich stron oferujących majtki do tuckingu jest po prostu jak na lekarstwo. Z pomocą przychodzi jednak niezawodne Etsy, gdzie sklepy mają osoby trans same szyjące bieliznę dla osób LGBTQ+. Poza tym istnieje jeszcze kilka sklepów oferujących specjalistyczne majtki do tuckingu / gaffy, niestety większość w kolorach bazowych (czarny, biały, beżowy kaukaski). Poza majtkami można dostać również body z gaffem, które osobom z mniejszym biustem rozwiąże także od razu problem biustonosza 🙂

TransLingerie – Transgender lace gaff lingerie, Origami Customs – Ouvert Open Back Mesh Gaff Cheeky, Origami Customs – Mesh Gaff French Underwear

My Secret – Pink Satin Ultimate Hiding Gaff For Crossdressing Men And Trans-Women, GI Collection – Majtki Classic Cute, Flawlessly Taboo – Black Lace Gaff / Tucking Panties

TransLingerie – Gaff with lace detail in the waist, TransLingerie – Transgender lace sexy gaff in three colours with smooth shiny border, Flawlessly Taboo – White Nylon Gaff / Tucking Panties

Body do tuckingu: TransLingerie – Transgender gaff with body lingerie, TransLingerie – Transgender body lingerie

EDIT 15.04.2021; Gaffy produkuje teraz także Iguana Trend, marka znana z wysokiej jakości binderów!

Iguana Trend – Majtki koronkowe, bokserki koronkowe

A co jeśli nie stać mnie na zakup gaffa?

Point of Pride oferuje bezpłatną bieliznę dla osób trans i niebinarnych, które nie mogą sobie pozwolić na zakup majtek do tuckingu. Zajrzyj na ich stronę internetową i zgłoś się do programu! W chwili obecnej program obejmuje cały świat, a przynajmniej tam, gdzie dociera poczta wysłana za pomocą USPS.

Co kupić, gdy majtki do tuckingu są nieosiągalne?

Wygląda na to, że dobrze sprawdzają się również tradycyjne damskie majtki w wersji wyszczuplającej lub po prostu bardzo obcisłej, takie jak bielizna Julimex.

Julimex – 141 Figi modelujące Shape & Chic Wysoka Talia granatowe, Julimex – 571 Slim All Day Figi modelujące czarne, Babell – 115 Figi Damskie pudrowy róż

Co to jest i jak zrobić tucking?

(Zdaję sobie sprawę, że to pytanie brzmi fatalnie, ale chyba nie ma sensownego polskiego odpowiednika – jak tuckować? Nie wiem, poprawcie mnie 🙂 )

Tucking ma dwie wersje – z użyciem taśmy i bez taśmy. TW: nazewnictwo genitaliów zgodnie z określeniami medycznymi

Tucking z taśmą

Jeśli zamierzasz używać taśmy, zawsze powinnaś używać taśmy medycznej zamiast taśmy klejącej lub innego rodzaju – klej na taśmach z papierniczego może powodować alergie albo wręcz uszkodzić Ci skórę. Taśma medyczna powinna być dostępna w aptece jako przylepiec włókninowy; pozwala on skórze oddychać bo przepuszcza parę wodną, i da się go rwać bez użycia nożyczek (co jest pomocne przy ewentualnych poprawkach w ciągu dnia). W sklepach można kupić również specjalną taśmę do tuckingu, np. tą z GI Collection. Nie stosuj żadnych klejów, lepideł czy mikstur z mąki – prosisz się w ten sposób o bolesną infekcję cewki moczowej i skóry!

  1. Sugerowałabym rozważyć depilację okolicy, którą będziesz kleić, oszczędzisz sobie bólu przy zrywaniu taśmy. Ale nie naklejaj jej na świeżo wywoskowaną/ogoloną skórę!
  2. Zacznij od podniesienia i schowania jąder. Jądra wślizgną się z powrotem do kanałów pachwinowych: użyj dwóch lub trzech palców, aby wprowadzić je do odpowiedniego kanału. Nie spiesz się i słuchaj swojego ciała. Jeśli w ogóle poczujesz ból lub dyskomfort – przerwij, zrób sobie krótką przerwę i spróbuj ponownie.
  3. Po zabezpieczeniu jąder w kanałach delikatnie owiń mosznę wokół penisa i zabezpiecz taśmą medyczną. Trzymaj jedną rękę na genitaliach, aby nie wyślizgnęły sie, i wsuń je z powrotem między nogi i pośladki.
  4. Zakończ proces tuckingu zakładając obcisłe majtki lub gaff.

Ta metoda utrudni korzystanie z łazienki, ponieważ będziesz potrzebować więcej czasu na usunięcie taśmy i ponowne jej przyklejenie. Istnieje również większe ryzyko podrażnienia skóry. Zaletą taśmy jest to, że tucking będzie bardziej zabezpieczony i istnieje mniejsza szansa na to, że rozpadnie się przy chodzeniu.

Tucking bez taśmy

Zabezpiecz jądra w kanałach pachwinowych i ustaw resztę genitaliów tak tak jak opisano powyżej, a potem naciągnij na siebie obcisłe majtki i upewnij się, że wszystko trzyma się na miejscu. Voilà!

Tucking bez taśmy zapewnia łatwiejszy i szybszy dostęp, jeśli musisz skorzystać z toalety. Jednak po czynnościach fizjologicznych możesz mieć problem z ponownym poukładaniem się w tym samym miejscu, więc doświadczone w temacie osoby sugerują zacząć od tuckingu z taśmą.

Więcej na temat tuckingu przeczytasz w źródłach – tu, tu, i tu.

Wpis jest kolejną częścią cyklu o bieliźnie dla osób trans, niebinarnych, genderfluid i innych członków i członkiń społeczności LGBTQ. Wszystkie znajdziesz poniżej:
🌈 Jak dobrać stanik, gdy jesteś trans?
🌈 Jak i gdzie kupić binder?
🌈Jak i gdzie kupić majtki do tuckingu/gaffy?

Skomentuj