10 marek z obwodami 60/28 i mniejszymi

Coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę, że nawet obwód 65 nie wystarcza, by biustonosz spełniał swoje zadanie i nie podjeżdżał. Co robić jednak, gdy okazuje się, że 65 to dalej nie standard w większości marek, a my potrzebujemy jeszcze mniejszego obwodu?

Sięgamy po pomocną miskową listę 🙂 Zapraszamy na nasz przegląd marek szyjących dla osób o drobniejszych klatkach piersiowych! Postarałam się zebrać w jednym miejscu różne style, zakresy rozmiarowe, kraje pochodzenia i rodzaje biustu, na który szyją poszczególne marki.

Cleo

Cleo to marka siostra Panache, jednej z największych marek brytyjskich. Lubimy i cenimy ją za jakość wykonania, a także za inkluzywność rozmiarową. Wszystkie proponowane poniżej modele w obwodami 60 przetestowałyśmy na sobie! Zobacz recenzję Lyzy (i drugą!), Sofii, oraz Atlanty.

Curvy Kate

Ulubiona marka Agu! Curvy Kate to również brytyjski brand, który specjalizuje się w biustonoszach z funkcyjnym twistem – super głęboki plandż, strapless w którym da się zrobić gwiazdę? Tylko u Curvy Kate 🙂 wszystkie poniższe modele kupicie z obwodem 60.

Freya

Kolejny brytyjski mocarz – Freya i jej marka siostra Fantasie proponują bardzo dziewczęce, często mocno kolorowe projekty. Lola ma balkonetkę Fancies i sobie ją chwali! Warto pamiętać, że w większości modeli fiszbiny są dość twarde i mało elastyczne.

Alles

Do tej pory Allesa nabiustnie przymierzyć mogła tylko Agu – marka ta jest dość tajemnicza i kupienie jej poza sklepem stacjonarnym bywa trudne 😉 estetyka jest jednak bardzo dziewczęco-urocza i ma wiele zwolenniczek. Polecamy biustom wąsko osadzonym!

Tutti Rouge

Kolejna brytyjska marka, tym razem przez nas przetestowana – Madź pokochała Betty, a Agu Jessicę. Liliana jest także niczego! Tutti Rouge to brand z estetyką bardzo słodką i „różową” duchem. Cukierkowy styl nie przeszkadza jednak w tworzeniu znakomitych konstrukcji.

Sawren

Żadna z nas póki co sobie nie dobrała nic od Sawrena, ale wzornictwo marki jest na tyle ciekawe (stanik we flagę Francji? kaman) że nie mogło jej zabraknąć w zestawieniu. Prawie każdy model występuje w kilku krojach, więc jeśli boicie się semisofta to w odwodzie są jeszcze soft, padded, push up i balkonik.

Kris Line

Kris Line to jedna z marek z najszerszym zakresem miseczek w Polsce – szyje również biustonosze z obwodem 60, ale niestety w niewielkiej ilości i raczej bazowe. Warto jednak o niej pamiętać, bo jakość jest legendarna! Miałam kiedyś biustonosz tej marki, którego byłam 3. właścicielką, i nadal wyglądał wspaniale.

Comexim

Najlepszy z najlepszych, jeśli zależy Ci na kulkach! Byłam ambasadorką i modelką modelu Meow gdy Comexim szył dla Wellfitting, i wpadłam jak śliwka w kompot. Comeximy są wygodne jak piżamy i niezawodne jak Volkswagen Transporter, czego chcieć więcej?

Częstszych promocji, ale to tylko moje zdanie.

Nessa

Nessę lubimy pasjami – sprawdził się nam semisoft Paris, sprawdziła się braletka Fanny, sprawdził się kultowy już soft Tatuaż, sprawdziła się nowa wersja Seleny – Valentyna. Polecamy serdecznie także małoobwodowym biustom! Styl bywa momentami nieco retro na granicy z pewną oldschoolowością, ale on też ma swoje zwolenniczki.

Corin

Corin znany jest głównie ze swojego spacera Virginia, który zbiera nagrody jak świeże wiśnie spod drzewa. Nie zapominajmy jednak, że marka poza Virginią jeszcze coś w ofercie ma! Tym czymś są urocze haftowane softy, w które ubiorą się także drobniejsze klaty.

Jakie jeszcze marki pamiętające o drobniejszych osobach znacie?

Skomentuj