Naturana Semisoft szary cover

Naturana – Semisoft 87120 70F; Szary kot perski

Niemieckie marki nadal stosunkowo nieśmiało wchodzą w polską blogosferę stanikową. Jesteśmy, powiedziałabym, w awangardzie, jeśli chodzi o udział bielizny zza naszej zachodniej granicy w recenzjach; pojawiły się już dwie recenzje brandów Naturany (tu i tu), a także dwie inne niemieckie marki: Anitę Active i Rosę Faię. Dziś na blogu mamy numer trzeci od Naturany, który łamie passę kolorów kwiatowych – szaraczkowy semisoft. Jak poradzi sobie z moim biustem niemiecki biustonosz półusztywniany? Czy jest to stanik dla walkirii i czy Słowianki także się z nim polubią?

szary koronkowy biustonosz Naturana - Semisoft 87120

Naturana – Semisoft 87120

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band streched:  76.5

Obwód w spoczynku/Band:  63.0

Szerokość miski/Cup width: 14.7

Głębokość miski/Cup depth    23.5

Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 25.5

Wysokość mostka/Gore height :  7.3

Szerokość mostka/Gore width: 1.5

Wysokość pasa koło miski/Wing height: 9.0

Szerokość ramiączek/Straps width:  1.5

Haftek w rzędzie/Hooks: 2

Ocena: / Rating:  

Estetyka / Aesthetics

  Wygoda / Comfort  

  Cena / Price

  Wytrzymałość / Longevity  

    Kształt / Shape

szary koronkowy biustonosz Naturana - Semisoft 87120

Semisofty to trudna kategoria biustonoszy – w tym sensie, że prawie każda marka ma swój pomysł, jak taki stanik uszyć, w związku z czym na świecie istnieje fafnaście wersji biustonosza półusztywnianego. Ba, tylko u nas semisoftów pojawiło się już 22!

W związku z tym po przymierzeniu jednego możemy z pewną precyzją ustalić, że sześć innych marek też nie będzie leżeć; biusty da się z grubsza podzielić na 'semisofty Gai leżą’ i 'semisofty Avy leżą’. Ja osobiście jestem w obozie pierwszym, bo o ile Avę bardzo kocham, to jej semisofty zawsze się na mnie marszczą – marszczył się Desert, marszczył się Secret, marszczył się też Blue Lagoon i Pure Sand. Gaia leży zdecydowanie lepiej, co możecie zweryfikować chociażby na bazie Laurisy czy Gwen.

szary koronkowy biustonosz Naturana - Semisoft 87120

Model Naturany zdecydowanie podobniejszy jest do biustonoszy półusztywnianych Gai – ma wąskie miseczki i rozciągliwą koronkę na miękkiej części, dzięki czemu moja asymetria nie stanowi problemu. Biust wydaje się wypchnięty wprzód bez wrażenia, że zaraz ucieknie bokiem, i pancernie przytrzymany na miejscu. To jest biustonosz na te dni, kiedy najmniejszy wstrząs piersi jest bolesny! Koronka bardzo ładnie radzi sobie z utrzymaniem tkanki na miejscu.

szary koronkowy biustonosz Naturana - Semisoft 87120

Kształtowanie jest bardzo naturalne, ale niech Was nie zmyli bardzo nisko osadzony kształt; nie jest wynikiem ani za luźnego obwodu, ani źle wyprofilowanych miseczek. To model pancerny, który zapewnia genialne wsparcie przy jednocześnie symbolicznym kształtowaniu. Biust jest nieco spiczasty z profilu, wyciągnięty od dołu pod kątem.

szary koronkowy biustonosz Naturana - Semisoft 87120

Stanik jest dosyć surowy w dizajnie, pomijając koronkową kokardkę na mostku. Szare miseczki podbite w usztywnianej części różowobeżową pianką, bez ozdób, wyglądają jednak dosyć uroczo. Kolory w zestawieniu przypominają szarego persa z różowym noskiem i kojarzą się z przytulną wygodą. Miałam w życiu chyba tylko jeden szary stanik (panaszowską Arlę), i ona też przypominała mi kota. Zaczynam mieć chrapkę na szarości! Nie jestem pewna, czemu tak rzadko występują w ciekawszych wersjach…

szary koronkowy biustonosz Naturana - Semisoft 87120
szary koronkowy biustonosz Naturana - Semisoft 87120

Rozmiar 70F jest idealny w miseczce i nieco ciasny w obwodzie, ale nie aż tak, żebym go miała wymieniać na 75E. Pracuje dobrze i nie wgryza mi się w skórę, dzięki czemu trochę zwalnia ramiączka z zajęć. Sugerowałabym brać w tym modelu swój rozmiar siostrzany, o jedno oczko szerszy pod biustem w stosunku do zwykle noszonego. Biustonosz jest wygodniczkiem – ginie na skórze i nie czuć go zupełnie w noszeniu. Warto mieć na uwadze, że zapięcie ma tylko dwa rzędy haftek!

Majtki do kompletu wyglądają trochę jak boyshorty, co mi się bardzo podoba. Prawie nie ma w nich szwów, a dzięki równie rozciągliwej co na staniku koronce otula moją pupę bez zostawiania śladów na skórze. W ręku wydają się niesamowicie małe, ale to pozory: ładnie się dopasowują do ciała i mają nawet delikatny efekt wyszczuplenia brzucha. Rozmiar wybrany to 42 EU i pasuje zgodnie z oczekiwaniami.

szary koronkowy biustonosz Naturana - Semisoft 87120

Opinie końcowe

Naturana, marka siostra Cybèle, to dość oszczędna wzorniczo, ale elegancka propozycja bieliźniana na biusty małe i średnie. Podobnie jak recenzowana u nas kiedyś Rosa Faia przypomina stateczną, pełną klasy damę, która nie musi kokietować ani stawiać na tanie efekciarstwo. Konstrukcja modelu jest bardzo ciekawa i spełnia swoje zadanie bez zarzutu, toteż polecam go – tym bardziej, że cena w sklepie nie przekroczy zapewne 120 zł!

Skomentuj