Nessa Valentyna cover

Nessa – Valentyna Soft 70F; Beza BDSM

Dziś na bloga wraca Nessa – widziałyście ją już w formie semisofta Paris, braletki Fanny, i softa Tatuaż. Ta marka dla biuściastych, szyjąca aż do miseczki S, jest bardzo lubiana za konstrukcje dostosowane do właśnie bardzo dużych biustów, jednak niewiele recenzji mówi o tym, jak Nessa leży na mniejszych kalibrach. Ponieważ ostatnimi czasy coraz bardziej skłaniam się w stronę modeli w kolorach, nazwijmy to, gastronomiczno-cukierniczych, Valentyna była moim pierwszym wyborem z katalogu nowości marki. Jak poradził sobie ten miękki biustonosz? Sprawdźmy!

Nessa – Valentyna Soft 70F

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band stretched:  77.0

Obwód w spoczynku/Band:  63.0

Szerokość miski/Cup width: 14.8

Głębokość miski/Cup depth    24.0

Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 26.5

Wysokość mostka/Gore height :  8.0

Szerokość mostka/Gore width: 1.5

Wysokość pasa koło miski/Wing height: 10.0

Szerokość ramiączek/Straps width:  1.5

Haftek w rzędzie/Hooks: 2

Ocena: / Rating:  

Estetyka / Aesthetics

  Wygoda / Comfort  

  Cena / Price

  Wytrzymałość / Longevity  

    Kształt / Shape

Valentyna to miękki model full cupowy, szyty z beżowej, haftowanej siateczki, i wykończony czarnymi lamówkami. Spójrzcie na poniższe zdjęcie i powiedzcie mi, że nie widzicie podobieństwa 😉 nie poradzę, Valentyna powoduje u mnie wyłącznie ciastkarskie skojarzenia…

Źródło: Betty Crocker

Pierwsze co zwraca uwagę to fakt, że Valentyna jest modelem bardzo sztywnym – mam przez to na myśli, że przy pierwszym założeniu wydawała mi się za wąska w misce, za mała w misce, i za ciasna pod biustem, a ramiączka niemożliwie krótkie. Nie będę kłamać, miałam już przed oczami wizję porażki. Postanowiłam jednak Valentynie dać szansę, i dopiero po kilku godzinach objawiła swoją wartość. Biustonosz pod wpływem ciepłoty ciała rozciągnął się i jakby zmiękł, a na pewno przestał wydawać się tak pancerny, jak przy pierwszym założeniu. Marszczy się nawet nieco na mniejszej piersi!

nessa valentyna biustonosz miękki na duży biust beżowo czarny z paseczkami

Nie wiem, jakim cudem Nessie udało się wyprodukować model, który mimo miękkości konstrukcji wydaje się funkcjonować jak klasyczny usztywniany, ale najwidoczniej jest to możliwe. Warto mieć to na uwadze, jeśli kupujecie stanik Nessa stacjonarnie, bo szczerze mówiąc gdybym musnęła go ręką na wieszaku prawdopodobnie ominęłabym go na rzecz czegoś delikatniejszego. Dajmy Valentynie szansę, bo dowozi! Bardzo podobne odczucia miałam w przypadku Paris, która też wydawała mi się mimo wskazań centymetra ciasna i wąska.

Biust w Valentynie jest raczej spadzisty, przymurowany do klatki piersiowej, nawet lekko przypłaszczony. Nie poczytuję tego za wadę per se, bo nie wyglądam jakbym nagle straciła kilka miseczek kalibru, ale biust zdecydowanie zadziera głowę i patrzy w niebo, że tak to ujmę 🙂 to bardzo dobra wiadomość dla biuściastych, którym Valentyna biust zaokrągli, na moich skromnych gabarytach funduje tylko trzymanie na mur beton.

Model ma jednak nadal dosyć wąskie miseczki i musiałam biust trochę poukładać, żeby zgodził się z Valentyną – miski wydawały mi się przez dłuższą chwilę stanowczo za małe. To strona mniej różowa, ale jednocześnie spora zaleta modelu, bo trzyma biust jak pancerz i nie pozwala na żaden bauns, a tkanka nie wylewa się też bokami, co zdarza mi się w biustonoszach o wąskiej fiszbinie. Efekt potęgują paseczki, które trzymają piersi nad miseczką. Nie są tylko ozdobne! Wolałabym jednak, żeby były regulowane, bo spadają troszkę.

nessa valentyna biustonosz miękki na duży biust beżowo czarny z paseczkami

Mały problem natomiast nadal stanowią dla mnie ramiączka, które puszczone na maksymalną długość są nadal za krótkie. Niestety, mam wysoko ramiona i zdarzają się biustonosze, które nawet poprawnie dobrane kroją mi ramiączkami ciało. Mała skucha! Zaczynam się wręcz zastanawiać, czy nie napisać poradnika dla tych z nas, którym 'stale się marszczy’… z powodu ramiączek rozciąganych na full właśnie 🙂

Haft miseczek to motyw zaciągnięty z bestsellerowej Seleny, również miękkiego modelu, który jest chyba najbardziej rozpoznawalnym produktem marki (na tyle, że ubrałam w nią kogoś do ślubu). Jestem również na 99% pewna, że konstrukcja obydwu modeli jest identyczna, więc jeśli lubicie Selenę, to i Valentyna będzie Waszą przyjaciółką.

nessa valentyna biustonosz miękki na duży biust beżowo czarny z paseczkami

Wybrałam rozmiar 70F, ponieważ 65 wydawało mi się niemożliwe do zapięcia, i założyłam słusznie; zapinam się na pierwszą haftkę i jest mi nawet lekko ciasno. Miseczki wypadają raczej standardowo, mimo pierwszego wrażenia, aczkolwiek jak wspomniałam jedna się marszczy.

Do kompletu otrzymałam dwie pary majtek. Tu muszę trochę markę zganić, bo obydwie są w rozmiarze XXL, który dosłano również Loli do jej biustonosza Tatuaż. XXL okazało się na nią za małe, natomiast dobre było na Kasię, która normalnie nosi M(!). Tym razem XXL wydało mi się na płasko gigantyczne, ale po założeniu okazało się dobre na wysokość, ale nie na szerokość, i marszczą się trochę na udach. Oj Nesso Nesso, uzgodnij rozmiarówkę majtów!

Ważne jednak, że majtki różnią się czymś od siebie i nie są tylko niską i wysoką wersją tego samego konceptu, co się często zdarza. Za to marce należą się brawka! Takich majtek spodziewałabym się u Scantilly czy ROOM669, a nie u zachowawczej stosunkowo Nessy 🙂 W wersji upaskowionej na bokach gumki są jednak delikatnie za długie.

nessa valentyna biustonosz miękki na duży biust beżowo czarny z paseczkami

Są za to bezsprzecznie piękne 😉

Opinie końcowe

Nessa to jedna z tych firm, którą do niedawna kojarzyłam tylko z biustonoszami na bardzo duże biusty, a zdjęcia nie do końca oddawały uroki produktów. O ile fotki są kwestią nadal dyskusyjną, to marka zdecydowanie dowozi, jeśli chodzi o mniejsze piersi – pamiętacie braletkę Fanny? Valentyna przypadła mi do gustu równie mocno, nawet jeśli jej przeznaczenie sezonowo-użytkowe jest zupełnie inne. Teraz poproszę jeszcze wersję zieloną i mamy to!

Skomentuj