Panache – Andorra Soft 65F; Mądrość Przodków

No to mamy kolejny debiut: stanik niekarmieniowy bez fiszbin od Panache. Kto zaskoczony, ręka w górę. <widzę rąk las> Dobrze, ja też. Czas był wielki, cytując klasyka, bo trend na biustonosze bezdrutowe i braletki runął na branżę bieliźnianą jak waląca się sekwoja, zresztą kto nas czyta, ten wie, że marudząca Madź ma na sztandarze krzywdy głównie kwestię braletek na duże biusty właśnie. Te braletki jednak trzeba najpierw rzucić na pożarcie biustowi mniejszemu. Znaczy się mnie.

Panache – Andorra Soft 65F

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band stretched: 80.0
Obwód w spoczynku/Band: 65.0
Szerokość miseczki /Cup width: 18.0
Głębokość miski/Cup depth: 24.0
Szerokość mostka/Gore width: 2.0
Wysokość mostka/Gore height: 10.5
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 11.0
Szerokość ramiączek/Straps width: 1.7
Haftek w rzędzie/Hooks: 2

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Longevity

Kształt / Shape

Paradoksalnie Andorrę dużo bardziej czuję podbiuściem pod koniec dnia niż staniki z fiszbinami, zwłaszcza, jeśli danego dnia dużo siedziałam; ma ona kompletnie inne punkty 'podparcia’ niż biustonosze usztywniane, co sprawia, że jako osoba przyzwyczajona do drutów odczuwam obecność ciasnego obwodu z grubym szwem dziwnie, ale nie niemile. Zostawia też głębsze ślady niż staniki klasyczne, i myślę, że osoby szczuplejsze ode mnie mogłyby już odczuwać to jako dyskomfort. Jeśli ktoś się boi, niech przestanie – Andorrę założyłam idąc do kliniki stomatologicznej na operację w pełnej narkozie, i nie zdjęłam aż do 2 dni później, kiedy efekty sedacji całkowicie ustąpiły i byłam w stanie przejść prosto dwa metry. I nic, cała jestem.

Bauns jest minimalny. Mogę spokojnie powiedzieć, że pod tym kątem Andorra nie ustępuje stanikom usztywnianym Panache. Nie miałam na sobie nigdy wersji Andorry z fiszbinami (są dwie), ale doświadczenia z milijonem miękkusów panaszkowych wystarczają do oceny sytuacji. Bałam się, mówiąc szczerze, że będzie to spektakularne potknięcie giganta, bo 'na sucho’ nie sprawia jakiegoś superwrażenia, ale zmyślne cięcia jednak zrobiły robotę. Ta pani jest silniejsza niż wygląda!

Kształtowanie jest okej – nie są to idealne kule ani nawet kulkonoski, ale stare dobre retrokształty. I dobrze, nie widzę powodu do narzekania, aczkolwiek nie jest to mój ulubiony kształt piersi. Miski są bardzo szerokie, i zagarniają pierś spod pachy, aczkolwiek w moim rozmiarze widzę lekkie odstawanie miseczki pod pachą, kiedy podnoszę ręce; możnaby ją delikatnie głębiej podkroić.

Jeśli chodzi o estetykę, to jest słodka, urocza klasyka: bez zadęcia, bez przesady, ot – stanik bazowy dla bardziej różo-chłodnych z nas 🙂 podejrzewam, że odcień Andorry będzie świetnie służył części Polek jako nudziarz – niech rzuci kamieniem ta z nas, która mierzyła beżaka bez poczucia, że nagle stała się biała jak śnieg. W Andorze (Andorrze? Andor-że?) nie mam wrażenia, że jestem jaśniejsza od stanika, i pewnie gdybym miała białe koszule, to pod nie wkładałabym właśnie ten model.

Andorra jest niewątpliwie bardzo retro i konstruktorzy korzystali z mądrości ludzi, którzy kroili staniki, kiedy obecny zarząd Panache na chleb mówił pep. Jak ktoś nie wierzy – oto dokumentacja zdjęciowa; wszystkie modele pochodzą z mojej prywatnej kolekcji i zostały wyprodukowane w latach 60-70′ XX wieku.

Bardzo śliczne są majty – ja chcę więcej w takim kroju: fantastycznie podkreślają pupę i nie odznaczają się pod sukienkami, co jest niewątpliwym plusem, kiedy tak jak ja kocha się kiecki za szybkość ubierania się, a majty za powierzchnię użytkową; im większa tym lepsza.

Z wad wymienić można w zasadzie jedną – jeśli tak jak ja masz 3/4 szafy w kolorze czarnym, to Andorrę pierz zdecydowanie osobno, bo kolor łatwo szarzeje.

Podsumowując – Andorra to słodka, retro opcja braletkowa, która spodoba się tym z nas, które szukają wsparcia bez fiszbin i w klimacie vintage. Bardzo się zdziwię, jeśli nie wejdzie do bazy, a w kolejnych kolekcjach nie znajdą się inne bezfiszbinowce!

Skomentuj