Panache – Ardour 65F; Ponętna Magenta

Ardour to kolejny renegat, który migrował przez trzy marki – Masquerade, Panache Black, i Panache. Mamy do takich słabość, bo trzeba być nie lada urodziwcem, żeby wytrzymać trzy rebrandingi i zostać w kolekcji. Jest to już taki bestseller, że wszedł do bazy, więc czas najwyższy na poddanie go testom polowym.

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band stretched: 77.7
Obwód w spoczynku/Band: 64.2
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width: 13.8
Głębokość miski/Cup depth: 22.3
Szerokość mostka/Gore width: 2.3
Wysokość mostka/Gore height: 6.0
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 8.0
Szerokość ramiączek/Straps width: 1.4
Haftek w rzędzie/Hooks: 2

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Longevity

Kształt / Shape

Ardour daje na moim biuście kształt lekko dziobkowaty, trochę podobny do tego, który fundują mi miękkie staniki z pionowym szwem na linii sutka. Jest on bardziej zbliżony do mojego naturalnego kształtu piersi niż idealnych kulek, więc można powiedzieć, że to stanik dający efekt piersi naturalnej, ale młodszej.

To taki plandżobalkon – nie do końca klasyczna balkonetka, ale i niezupełnie plandż. Nada się do głębokich dekoltów niektórych z nas, dla mnie jest jednak odrobinkę za wysoki w mostku. Ma miękkie, piankowe miseczki wytłaczane, przez co świetnie sprawdza się jako stanik tiszertowy; nie przebija przez cienkie tkaniny fakturą. Ramiączka są nieco grubsze, bo obszyte satyną i koronką, i bardzo piękne, ale…

Jedno, czego Ardourowi nie wybaczę i co mnie od niego odrzuca, to ramiączka właśnie. Są piękne, doceniam kunszt i pomysł, ale stanik czeka chirurgia plastyczna, ponieważ nie mogę nosić go dłużej niż kilka godzin. Regulatory wszyte są tak, że po dostosowaniu długości ramiączek do mojej figury zahaczają mi o łopatkę; wyobraźcie sobie, jak przyjemne jest uczucie wbijającego się w kość kawałka metalu. Aua. Ardour ma niestety tak krótkie ramiączka, że problem z regulatorem jest dodatkowo pogłębiany.

Na czerwono zaznaczyłam wysokość wszycia regulatora, na zielono – optymalne dla niego miejsce

Rozumiem powód, dla którego regulatory musiały zostać wszyte w taki sposób (inaczej w ogóle nie dałoby się regulować długości ramiączek), ale można to było moim zdaniem zrekompensować dłuższą gumką. Nie jest to wada konstrukcyjna per se, ale wynik niedostosowania do moich nieco niestandardowych chyba wymiarów i skoliozy – nie mogę oczekiwać, że każdy producent na świecie będzie wszywał ramiączka z dodatkowym zapasem dla szczególnie rozciągniętych w torsie i krzywych kobiet, i nie mam wielkich pretensji do Panache – pierwszy mi się zdarza, żeby w staniku od nich mieć ten problem. Muszę jednak odjąć punkty za komfort, bo Ardoura nie ponoszę przez cały dzień bez wyprucia i całkowitego usunięcia regulatorów (no i hej, stanik nie powinien powodować mrowienia ramion!). Jeśli interesuje Was, jak taka operacja wygląda – piszcie, pokażemy 🙂

Ardourowi nie można odmówić, że ma do kompletu piękne majty: przejrzyste na pupie, zakryte z przodu, nie zabrakło nawet ozdoby identycznej do tej na mostku! Zawsze mnie cieszy, kiedy producent nie oszczędza na majtkach i dodaje do nich dyndadełka takie same jak na staniku. Pośladki są przepięknie podkreślone pionowym szwem, więc kto kocha swój tyłek, ten polubi i majty do Ardoura.

Cena Ardoura w polskim sklepie to okolice 250 zł – to już nie jest drobna kwota. Mam wrażenie, że za modelem nadal niesie się maskaradkowa fama, i jeśli byłby kompatybilny z większą liczbą kobiet (w tym krzywych – hej, pisać posta o brafittingu przy skoliozie?) to łatwiej byłoby mi zaakceptować tą kwotę. Na pewno jest tiszertowcem w bardzo kusidełkowym wydaniu.

Podsumowując, Ardour to piękna, wyszukana kombinacja kusidełka ze stanikiem 'nie ma mnie pod koszulką’, ale jest to opcja dla kobiet z krótszym niż mój torsem i prostych jak struna. Ot, nie moja konstrukcja – nie dane mi jest cieszyć się ozdobnymi ramiączkami z przodu 🙁

*Post sponsorowany; autorka otrzymała produkt od dystrybutora lub/i wynagrodzenie.

Skomentuj