Panache – Arla 65F; Kot rosyjski niebieski

Katalogowy kolor tej wersji Arli to kitten grey – kocięcy szary 😉 szczerze mówiąc jednak jeszcze przed odczytaniem tej informacji z metki kojarzył mi się z pewną damą o imieniu Lucy. Była to piękna, szara kotka mojej babci, która (kotka, nie babcia) miała zwyczaj rozkładania się na aksamitnej, granatowej kapie na sofce, i pokrywania jej obfitą acz równą warstwą swojego futra, spoglądając spod zmrużonych ślepek na kręcącą nosem babcię. Taka też jest Arla – dostojna, ale figlarna.

Wymiary / Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band stretched: 77.0
Obwód w spoczynku/Band: 62.5
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width: 13.5
Głębokość miski/Cup depth: 23.0
Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 28.5
Szerokość mostka/Gore width: 2.0
Wysokość mostka/Gore height: 8.5
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 9.0
Szerokość ramiączek/Straps width: 1.4
Haftek w rzędzie /Hooks: 2

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Longevity

Kształt / Shaping

Arla jest miękkim full cupem z bardzo wysokim mostkiem – szczerze mówiąc to wydaje mi się powodem, dla którego nie kupimy jej do miseczki H. Przy biuście dużo większym ode mnie musi to powodować pewne problemy z trzymaniem się mostka przy ciele, u mnie odstaje on jedynie na mały palec (a mama zawsze mówiła, że mam palce pianistki, więc to naprawdę nie jest dużo). Ciało ludzkie nigdzie nie jest idealnie proste jak spod linijki, więc delikatne odstawanie będzie tu raczej naturalne. Krojowo Arla podobna jest nieco do Clary.

panache arla soft bra biustonosz
panache arla soft bra biustonosz

Z jakiegoś powodu stylówka tego modelu kojarzy mi się z żabotową, koronkową i falbaniastą elegancją a’la Przedwiośnie. Mamy tu dość dużo powierzchni na szaleństwa estetyczne, i została ona spożytkowana na grę warstw haftu i koronki właśnie, dzięki czemu model wydaje się być nieco bardziej zabudowany i jakby… toporniejszy? niż realnie jest. Nie jest to wada per se, mi taki look jak najbardziej odpowiada, ale nie jest to eteryczna mgiełka.

panache arla soft bra biustonosz

W miseczkach mamy jeden szew poziomy i jeden pionowy, które zgrabnie zaokrąglają biust. Side supportu brak, bo w sumie nie jest potrzebny.

panache arla soft bra biustonosz
panache arla soft bra biustonosz

Kolor jest naprawdę zachwycający – aksamitny, gładki, idealnie w odcieniu sierści kota rasy rosyjski niebieski. Szarość jest raczej rzadka w świecie bielizny, a mogłaby swobodnie być bazą! Wyobrażam sobie zestawienie Arli w kitten grey z jakimiś steampunkowymi albo wikińskimi akcesoriami; wyglądałoby to znakomicie. Drugi kolor, który pojawia się na tym modelu, to kobaltowy granat. Podbija on ciepło głównej barwy i moim zdaniem wygląda bardzo ciekawie.

panache arla soft bra biustonosz

Jak zwykle wybrałam rozmiar 65F i jakkolwiek utyło mi się i powoli zaczyna lepiej leżeć 70E, to Arla nie jest ciasna ani niekomfortowa. Obwód się nie wgryza ani nie wrzyna nigdzie, żadną częścią 🙂

panache arla soft bra biustonosz

Obwód jest gładki, dopasowany kolorem do reszty, i nie powoduje efektu wałeczkowego. Jest też stosunkowo niski, dzięki czemu w Arli można swobodnie poświecić seksownymi plecami, jeśli ktoś akurat takowe we własnym mniemaniu posiada (czyli np. nie ja)!

panache arla soft bra biustonosz
panache arla soft bra biustonosz
panache arla soft bra biustonosz

Na mostku mamy podwójną kokardkę i okienko – mówiłam, że to strojny model? Winycj okienek, wincyj! Najlepiej jak najwięcej! Nie wpływa to w żaden sposób na wygodę, aczkolwiek wymaga wyżej wymienionego wysokiego mostka, co może spowodować lekkie odstawanie.

panache arla soft bra biustonosz

Majtki do kompletu to figi – do wyboru są także wysokie, bardziej retro, ale w zasadzie czemu by się nie pokusić o niższe? Równie strojne jak biustonosz i z klasyczną dla panaszków podwójną warstwą siateczki na pupie, dzięki czemu nie odznaczają się pod obciślejszymi spódnicami i spodniami.

panache arla soft bra biustonosz
panache arla soft bra biustonosz
panache arla soft bra biustonosz

Opinie końcowe

Arla to strojnisia z jednej strony szczelnie zakrywająca wdzięki, a z drugiej pozwalająca na grę cieni i światła na swojej bogatej teksturze. Wyobraźcie sobie możliwości tego modelu w żywszych, owocowych kolorach! Konstrukcja jest bardzo ciekawa i mam nadzieję, że zostanie ona powielona np. w przeczystej mgiełce.

A Wy lubicie naszego kociaka niebieskiego?

Kotka rosyjska ok. 6 m-cy.jpg
By MisiolacPraca własna, CC BY-SA 3.0, Link

Skomentuj