Panache – Clara 65F; Ooh La La!

Na Clarę zasadzałam się, odkąd zauważyłam ją w wersji Turkish Delight na Brastopie, jednak skutecznie odstraszała mnie marka – Panache jak do tej pory w ogóle na mnie nie leżał, za to dźgał w mostek. Jednak gdy firma Panache zaproponowała mi wybranie jakiegoś modelu, stwierdziłam, że raz kozie (cyckom?) śmierć, i to właśnie Clara do mnie dotarła. Na Instagramie widziałyście już moje zachwyty, ale czas na dokładniejsze zeznania.

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band streched:  78.2

Obwód w spoczynku/Band:  62.5

Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width:  13.5

Głębokość miski/Cup depth    22.9

Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 25.5

Szerokość mostka/Gore width:  2.1

Wysokość mostka/Gore heigth:  8.0

Wysokość pasa koło miski/Wing heigth: 8.8

Szerokość ramiączek/Straps width:  1.5

Haftek w rzędzie/Hooks: 2

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

  Wygoda / Comfort  

  Cena / Price

  Wytrzymałość / Longevity  

    Kształt / Shape

Clara jest pierwszym panaszkiem, który leży – zaskakująco, po zrzuceniu jednego rozmiaru, fiszbiny przestały wbijać mi się w mostek. Jak do tej pory każdy jeden robił mi kuku, natomiast Clarcia nie tylko całkiem nieźle kształtuje mi biust, ale także jest Wygodniczkiem. Piersi nie są idealnymi kulkami, ale leciutko zaznaczonymi noskami. Poziomy szew powoduje małe złudzenie optyczne, jakoby nosek stawał się szpicem ale jest to wyłącznie kwestia złudzenia właśnie. Koronka idealnie dopasowuje się do koloru mojej skóry, skutkiem czego wygląda to tak, jakby stanik byl bardzo wycięty.

Rozmiar to 65F – miskę mniej niż normalnie bym wybrała. Obwód bardzo dobrze pracuje, rozciąga się na akceptowalną długość, ale nie wrzyna w ciało i można go nosić bez szkody cały dzień. Języczek zapięcia to w zasadzie jedyny słaby punkt biustonosza. Fiszbiny leżą przy ciele miom bardzo wysokiego i szerokiego jak dla mnie mostka. Jest to pierwszy full cup poza Melissą, który leży bez marszczenia się gdziekolwiek. Jestem zachwycona wyglądem swoich piersi.

Panache Clara bra
biustonosz Panache Clara

  Ramiączka są standardowej szerokości i regulowane; bałam się, że będą mi wchodziły pod pachy, ale szczęśliwie mimo fullcupowatości stanika siedzą, gdzie siedzieć powinny.  

Prawdziwą gwiazdą tego kompletu są jednak figi – wysokie i retro. Tył majtek to płachta siateczki, złożona na pół tak, że na krawędzi nie ma szwu. Dzięki temu majtki nie będą się odznaczać pod najbardziej obcisłymi spodniami. Należy jednak zaznaczyć, że jeśli mamy dużą różnicę między obwodem talii i bioder, to możemy mieć problem z dopasowaniem: mam 89 cm w talii i 103 w biodrach, i rozmiar L pasuje jak ulał w biodrach właśnie, natomiast talia jest ciut luźna – na tyle ciut, że jestem w stanie ją podwinąć. Zastanawiam się nad jakąś zaszewką, ponieważ rozmiar M na pewno byłby za mały w biodrach. Jest to jednak mało istotna z mojego punktu widzenia kwestia, bo zazwyczaj noszę rzeczy obcisłe w pasie, które przytrzymają mi moje figi na miejscu. Majtki są super piękne, cielista koronka na metalicznych niebieskościach jak najbardziej gra pierwsze skrzypce. Zdjęcia stockowe pokazywały mi zwykły, szkolny granat, i jestem zachwycona niespodzianką.  

Panache Clara high waisted briefs

Powiedziałabym, że Clara to zdecydowanie powinien być beniaminek marki, taki odpowiednik Tease / Tease Me u Curvy Kate – jak najwięcej kombinacji kolorystycznych, także niestandardowych (mięta / fiolet, proszę pięknie!), bo jest nie tylko urodziwy, ale i genialnie zaprojektowany. Poprosimy co sezon inną wersję fashion! I może ślubną? Jestem szczerze ciekawa, co Panache zaproponuje nam na wiosnę 18′, bo wiem już, że wersja jesienna 17′ będzie raczej nawiązaniem do klasyki w postaci miksu wiśni i czerni.    

Cena Clary to ok. 30 funtów w sklepach brytyjskich i 280 zł w Polsce – nie jest to mało, ale nie wydaje mi się, żebym się bardzo wzdragała przed kupieniem sobie innych wersji kolorystycznych Clarci za taką kwotę na Brastopie. Stanik jest tego wart, zarówno od strony estetycznej jak i konstrukcyjnej. Jest to też świetny przykład na to, że komplet seksownej, buduarowej bielizny nie musi ob nażać wszystkiego absolutnie (’Ale pępek mógłby!’ – narzeka Misek Trzeci), ani być sakramencko niewygodny.

Jakie jest Wasze ulubione albo wymarzone wcielenie Clary 😉 ?

Skomentuj