Panache Black – Quinn 70HH; Uniesiona, Uwiedziona

Tym, co przykuło moją uwagę w Quinn było, oczywiście, wycięcie na mostku. Lubię takie detale! No i każda nosicielka stanika potrzebuje mieć w swojej kolekcji czarną koronkę – to już baza. Ale nie przeszkadza to w wyborze modelu ładnego i puszczającego do nas oczko.

Panache – Quinn 70HH

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band stretched: 85.0
Obwód w spoczynku/Band: 74.0
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width: 17.0
Głębokość miski/Cup depth: 30.0
Szerokość mostka/Gore width: 2.5
Wysokość mostka/Gore height: 9.3
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 12.0
Szerokość ramiączek/Straps width: 1.8
Haftek w rzędzie/Hooks: 3

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Longevity

Kształt / Shape

Koronka, z której wykonane są miseczki jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach – nie ma wystających nitek, a wzór – chwała Panache! – nie przypomina babcinego obrusu. A jest to moje główne zastrzeżenie wobec koronkowej bielizny – pierwszy sukces Quinn zaliczony! W dolnej i bocznej części miseczki są wzmocnione dodatkową warstwą siateczki w ładnym, cielistym kolorze – dzięki temu dobrze podtrzymują i kształtują biust.

Obwód z kolei budzi moją wątpliwość – wykonany jest z grubej satyny, przez co jest mało rozciągliwy. Przypomina mi tym stare dobre Lula Mae, których obwód rozciągał się i niszczył szybciej, niż w modelach z bardziej elastycznym obwodem. Czy w przypadku Quinn będzie tak samo, czas pokaże.

Aby tradycji stało się za dość – mostek nieco odstaje mi od klatki piersiowej, jednak tylko na jeden palec. Śmiało uznaję to za sukces, ponieważ mało który stanik o standardowej wysokości mostka może pochwalić się taką bliskością z moją klatką piersiową. Warstwa pozłotka na zawieszce z czasem się wyciera, ukazując, co jest pod spodem.

W Quinn piersi są ładnie uniesione i zebrane, może nie do efektu idealnie krągłych jabłek, ale w mojej kolekcji zdecydowanie jest to miękki stanik, któremu do tego najbliżej. Stosunkowo wysoko zabudowane miseczki sprawiają, że nie do każdego dekoltu ten model będzie pasował. Koronka jednak jest na tyle estetyczna, że nawet jeśli kawałek wystawać mi będzie spod sukienki, to płakać nie będę – doda tylko trochę pieprzu do mojej przeważnie nudniej stylówki.

Ramiączka są regulowane na całej długości, od strony wewnętrznej wyłożone przyjemnym, miękkim materiałem. Fajnie!

Panache zrobił dobrą robotę, projektując Quinn – nic się nie wbija, nic nie drapie, jest pełen komfort. Pod względem estetyki i precyzji wykonania, jest to wyższa klasa miękkusów. Jeśli obwód da radę w zderzeniu z czasem i eksploatacją, będzie to jeden z moich ulubionych modeli w sekcji nie-plunge.

Skomentuj