Panache Sport – Sports Wired Bra 70HH; Superwoman!

Od staników sportowych wymagam niewiele (albo właśnie bardzo wiele, patrząc na to, jak niektóre nie spełniają tych oczekiwań) – dobrego podtrzymania w ładnym kolorze. Sport od Panache zapowiada się dobrze – kolor mocno rzuca się w oczy, a usztywniane miseczki i fiszbiny to obietnica dobrego podtrzymania. Co obiecuje nam producent? Enkapsulację i wsparcie jak podczas podróży Hummerem przez pustynię.

Wymiary/Measurements: 

Obwód rozciągnięty/Band stretched: 81.5
Obwód w spoczynku/Band: 70.7
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width: 17.4
Głębokość miski/Cup depth: 31.0
Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 33.5
Szerokość mostka/Gore width: 2.5
Wysokość mostka/Gore height: 17.3
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 13.8
Szerokość ramiączek/Straps width: 2.5
Haftek w rzędzie /Hooks: 3

Ocena: / Rating: 

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Kontrola baunsu / Bounce control

Cena / Price

Wytrzymałość / Lonegvity

Kształt / Shaping


Panache Sport Wired Bra to usztywniany stanik sportowy z usztywnianymi pianką miseczkami i fiszbinami, które – moim skromnym zdaniem – możnaby spróbować umieszczać w innych produktach marki, są bowiem ukryte w warstwie żelu, który nie tylko lekko 'pogrubia’ fiszbinę, ale i wpływa na wygodę użytkowania.

DSCF7159 DSCF7167 DSCF7171Fiszbiny w staniku sportowym to coś, do czego  zupełnie nie przywykłam. No bo jak to tak, a jak zbyt mocno się zamachnę i fiszbina mnie ukłuje? Przy tym modelu nie mam tej wątpliwości, ponieważ fiszbiny zamknięte są wwe wzmocnionych tunelikach. Super, jedna wątpliwość mniej.

DSCF7160 DSCF7161W sportowcach, które używałam do tej pory, przeszkadzało mi trochę, że piersi mi się sklejały. Tutaj marka obiecuje enkapsulację piersi – czyli że każda z nich znajduje się w oddzielnej, wygodnej miseczce i podtrzymana jest przez dedykowaną sobie fiszbinę, więc nie ma mowy o monolicie na klacie ani na strumieniach potu spływających między piersiami i grożących odparzeniem czy pokrzywką.

DSCF7149 DSCF7152

„Panache Sport został opracowany i przetestowany przy użyciu najnowszej metody 3D i technologii biomechanicznej […] Dzięki metodzie enkapsulacji, a nie kompresji, nie spłaszcza i nie przyciska piersi do klatki piersiowej. Panache Sport zmniejsza wstrząsy biustu aż o 83%. Głównym zadaniem biustonosza jest upewnienie kobiet, że posiadają wszystko, co potrzebne do osiągnięcia stawianych przez siebie celów[…]”

Faktycznie tak jest, w odróżnieniu od innych staników sportowych, w Panache’u moje piersi są rzeczywiście rozdzielone i trzymane jak na osobnych półeczkach.

DSCF7168 DSCF7169


Pojawia się tylko jeden drobny problem, którego natury na pewno możecie się już domyśleć. Żeby dobrze rozdzielać piersi, mostek jest wysoki – co oznacza, że do mojej klatki piersiowej nie dotyka. Na szczęście, nie sprawia to migracji cycków do środka, dalej są one rozdzielone, każda w swojej miseczce. Chociaż to zaleta, przy mojej skali cycka powoduje pewne utrudnienie. Tak rozdzielone piersi wystają poza obrys klatki piersiowej, co utrudnia na przykład sprawne złożenie rąk do dolnego odbicia piłki w siatkówce. Nie żebym w nią grała, no ale żeby nie było 🙂

DSCF7165To co mnie zachwyca (oprócz neonowego koloru), to usztywniana miseczka – czuję się trochę jak w zbroi, która obroni mnie przed potencjalnymi zderzeniami, które w trakcie aktywności fizycznej mogą się przytrafić. Wpadnięcie na ścianę/drzewo, spadnięcie na klatę na trampolinę… mój nowy sporciak mnie chroni. Nie powinno być efektu „auć”. To poczucie bezpieczeństwa to ważna sprawa, której nie dał mi żaden inny stanik sportowy.

DSCF7180Jak widać, kolorystyka i stylówka jest mocno… superbohaterska. Neonowa żółć i intensywny granat (według katalogu to są lime i cobalt) w towarzystwie siateczki jasno komunikują, że chcemy w tym skopać komuś tyłek – workowi treningowemu, złoczyńcy, wedle gustu. Totalnie brakuje tu jeszcze naszywki z logo WonderWoman albo coś! Hej, może kolaboracja 😉 ?

DSCF7170 DSCF7178Dodatkową zaletą jest haczyk pozwalający na spięcie ramiączek z tyłu – to pozwala na ukrycie ich pod topem (chociaż chowanie tak urodziwego sporta nima sensu, panie dzieju) i na wzmocnienie podtrzymania, jeśli nadal chciałybyście w ogóle je zwiększyć 😉

DSCF7155 DSCF7157

Opinie końcowe


Podusmowując – mówimy sporciakowi od Panache tak, jeśli udało mu się ochronić mnie przed wybiciem sobie własnych zębów biustem. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wypadł stanik nieusztywniany, klikajcie tu. Po cichu Wam jednak powiem, że fiszbiny w żelu mnie do siebie przekonały 😉

Skomentuj