Praline by Pigeon – PR104 Push Up 75E; Rozkoszna niepraktyczność

Czasami pytacie mnie, czemu tak często ostatnio recenzuję push-upy.

Odpowiedź jest dosyć prosta; z jakiegoś powodu na tej właśnie konstrukcji producenci bielizny najczęściej wznoszą się na wyżyny kunsztu artystycznego. Za każdym razem, kiedy widzę jeden design powtórzony na kopie, sztywniaku, miękkusie i semisofcie najbardziej podoba mi się kopa… która okazuje się być pusiapkiem. A gdy jakiś stanik do mnie krzyczy z katalogu, to prawdopodobnie też jest z jakimiś poduszeczkami. Ot, taka przypadłość. Nie jestem największą fanką pushków i kiedy tylko mogę wyjmuję z nich poduszki, ale kiedy do serca przemówi mi kopa z budowanym na stałe gąbkowaniem, to trzeba ją pokochać jaką jest.

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band stretched: 80.0

Obwód w spoczynku/Band: 65.0

Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width: 15.0

Głębokość miski/Cup depth: 20.0

Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 23.0

Szerokość mostka/Gore width: 2.0

Wysokość mostka/Gore height: 5.0

Wysokość pasa koło miski/Wing height: 9.0

Szerokość ramiączek/Straps width: 1.5

Haftek w rzędzie/Hooks: 2          

Ocena: / Rating:  

Estetyka / Aesthetics

  Wygoda / Comfort    

  Cena / Price

  Wytrzymałość / Lonegvity

  Kształt / Shaping  

Push-up od Pigeona jest modelem bezimiennym (a szkoda) i bardzo bogatym w swojej prostocie. Klejnocik na mostku jest pokryty kabaretką i umieszczony w bezelu (oprawce), dzięki czemu wygląda bardzo lukśnie i wyjątkowo. Tego jeszcze chyba nie widziałam w żadnym modelu! Propsy.

Praline by Pigeon

Koronka, którą obszyto szorty i miseczki, jest rzęskowa, i pięknie prezentuje się na tle skóry.

Praline by Pigeon
Praline by Pigeon

Aksamitna tkanina jest purpurowa, dokładnie w odcieniu ciemnoczerwonych róż wpadających w fiolet. Przepiękny kolor! Nie jestem fanką czerwieni, ponieważ często wygląda tanio, jednak ta barwa mi zdecydowanie odpowiada. Mam natomiast pretensje o jej wieczne okłaczenie, ponieważ ten welurek łapie każdy możliwy pyłek z powietrza.

Praline by Pigeon

To zdecydowanie jest jeden z tych staników, które są pancerne – kopa z push-upem to jednak, nazwijmy to, solidniejsza podstawa dla biustonosza. Nie zapewnia niestety zbyt dobrej ochrony przed baunsem, jednak biorę też pod uwagę fakt, że musiałam wybrać swój sister size (z jakiegoś powodu zestaw dostępnych rozmiarów z katalogu z Salonu Bielizny i ze strony się różni o kilka miseczek) i że obwód 75 musi trochę obniżać komfort noszenia.

Praline by Pigeon
Praline by Pigeon
Praline by Pigeon

Jeśli macie wątpliwości, czy kształt będzie Wam pasował – bazą dla tego modelu jest ta sama kopa, z której korzysta np. Konrad w swoich gładkich puszapkach, aczkolwiek bardziej zorientowane w ofercie polskiej biuściaste na pewno rozpoznają te miseczki z kilku innych modeli. Stanik znakomicie podkreśla moją asymetrię piersi (macie jeszcze wątpliwości, która jest większa 😉 ?), ale nic to.

Praline by Pigeon
Praline by Pigeon

Największa (z mojej perspektywy) zaleta projektu Praline by Pigeon jest prawdopodobnie także jego największą wadą – umówmy się; te szorty nadają się pod szarawary i rozkloszowane sukienki lub tuniki, których spora część z nas po prostu nie nosi na co dzień, więc noszenie tego zestawu do kompletu jest dość kłopotliwe. Aksamitne szorty wykończone koronką są po prostu rozkosznie niepraktyczne i istnieją dla samej przyjemności istnienia i ewentualnego chronienia naszych wrażliwych okolic przed podmuchami wiatru, kiedy akurat włożymy spódnicę z koła.

Praline by Pigeon

Myślę że zabrakło alternatywy nadającej się pod spodnie… uszycie stringów czy fig z tego samego materiału nie powinno być specjalnie trudne, tym bardziej że mam dopasowane aksamitne figi z wysokim stanem i doskonale leżą pod rurkami.

Praline by Pigeon
Praline by Pigeon

Mam szczerą nadzieję, że inne projekty Praline by Pigeon się jednak pojawią w większym zakresie rozmiarowym, bo nie byłabym nieszczęśliwa mogąc sobie kupić chociażby poniższe modele w swoim rozmiarze. Tak, nawet biały.

Praline by Pigeon
Praline by Pigeon
Praline by Pigeon

Opinie końcowe

Jeśli myślisz 'do licha kobieto, tyle czasu zwlekałaś z recką, a teraz pewnie wyprzedane!’ – nie lękaj się, ponieważ na stronie Pigeona trwa wyprz, w ramach której nabędziesz sobie ww. puszka i jego kolegów za połowę dotychczasowej ceny, także kupować nie umierać!

Więc może wybaczycie mi opóźnienie 😉 ?

Skomentuj