Braletki D+ Istnieją! Część I: Salem’s Scissors

  Braletki, które utrzymają w ryzach biust niesamonośny, to święty Graal wielu z nas – marki mają tendencje do uznawania, że musimy się zadowolić byle czym, bo i tak nie będziemy oczekiwać dobrego, pasującego produktu. Znalazły się jednak takie firmy, które podjęły wyzwanie, i usiłują zapełnić rynek braletkami D+, z mniej lub bardziej udanym efektem. W tym roku zbiegły się nam ze sobą w czasie testy trzech różnych braletek firm, które deklarują w swoich tabelach, że szyją przynajmniej na jedną z nas, więc zaczynamy Braletkowe Testy! Na początek – Salem’s Scissors.

Myślę, że na początek tej recenzji należy dać głos samej Sabrinie, która nagrała filmik o vanity sizing i swoim podejściu do rozmiarówki bielizny (jest możliwość włączenia polskich napisów)

Leni 34H

Wymiary/Measurements:  

Obwód rozciągnięty/Band stretched:  91.0

Obwód w spoczynku/Band:  71.0

Szerokość miski/Cup width:  16.0

Głębokość miski/Cup depth   21.0

Szerokość mostka/Gore width:   0.5

Wysokość mostka/Gore height:   9.0

Wysokość pasa koło miski/Wing heigth:   13.0

Szerokość ramiączek/Straps width:  1.0

Haftek w rzędzie/Hooks:  3  

Ocena: / Rating:  

Estetyka / Aesthetics  

Wygoda / Comfort  

Cena / Price  

Wytrzymałość / Lonegvity      

Kształt / Shaping

Taylor 32G

Wymiary/Measurements:  

Obwód rozciągnięty/Band stretched:  95.0

Obwód w spoczynku/Band:  75.0

Wysokość pasa koło miski/Wing heigth:   10.0

Szerokość ramiączek/Straps width:  1.0

Haftek w rzędzie/Hooks:  3  

Ocena: / Rating:  

Estetyka / Aesthetics  

Wygoda / Comfort      

Cena / Price  

Wytrzymałość / Lonegvity      

Kształt / Shaping    

Mamy z tymi braletkami jeden, zasadniczy problem – rozmiar. Udostępniłyśmy Sabrinie nasze wymiary, mając nadzieję, że to pomoże jej w uszyciu ich tak, żeby pasowały jak ulane. Niestety, chyba coś nie zagrało przy przeliczaniu centymetrów na cale lub materiał zawiódł, ponieważ efekt końcowy jest trochę… losowy, z braku lepszego słowa.

Mam 73 cm pod biustem i 93 cm w biuście, noszę zazwyczaj rozmiar 30F / 65G. Sabrina uszyła mi braletkę w rozmiarze 32G, która niestety zupełnie nie leży – obwód w spoczynku jest dłuższy niż mój obwód pod biustem, a rozciągnięty przewyższa mój obwód w biuście, więc jak łatwo się domyśleć nie stanowi podparcia, bo jak niby. Moje zaskoczenie zdwoiło się, gdy przy mierzeniu okazało się, że braletka Madź w rozmiarze 34H ma … krótszy obwód niż moje 32G. Na Madź miska jest zdecydowanie za mała, a obwód – zbyt luźny. Zerowe podtrzymanie i wpijanie się szwu w pierś dopełniają kielicha goryczy.  

Dodatkowo – Madziny bralet pasuje na mnie jak szyty na miarę, a Madź ma biust większy ode mnie o sześć miseczek. Urf.  

Naprawdę miałyśmy wielkie oczekiwania i przebierałyśmy nóżkami na myśl o tym, że w końcu będziemy miały braletki z prawdziwego zdarzenia. Staniki Sabriny robią wielką karierę w Stanach, i byłam pełna nadziei na odkrycie roku, ale niestety po otrzymaniu przesyłki zagłębiłam się w inne opinie, i temat rozciągliwych obwodów niestety przewija się w nich jak mantra – oto cytat z jednej z recenzji:”Na podbiuściu ok. 72 cm obwód rozciągający się do ok 96 cm (w modelu Taylor) nie może dać takiego samego wsparcia, jak rozciągająca się tylko do ok. 76 cm braletka Kindred Bravely Busty w rozmiarze XS. Dopasowania zaburza najbardziej cienka gumka obwodu w Taylor i jego długość (ok 96 cm w naciągu). No i obydwa dałoby się wyeliminować za pomocą mniej rozciągliwego, szerszego obwodu.” – Love4Pollinators 

Podsumowując – obie zgadzamy się, że wykonanie naprawdę zachwyca, bo Sabrina szyje dokładnie i ze smakiem, kolorystyka dostępna w jej sklepie obejmuje całą tęczę barw. Duży plus za tkaninę we frytki – nie jest to dokładnie pizza, co do której uważam, ze powinna się znaleźć na chociaż jednym modelu biustonosza, ale zawsze coś. Jak widzicie, Sabrina oferuje naprawdę dużo opcji dla swoich klientów, od szalonych po klasyczne.

Ale czeka ją jeszcze praca nad dostosowaniem rozmiarówki do realiów budowy klientek. Nie można szyć na zasadzie 'obwód pod biustem = obwód stanika’, bo wsparcia nie ma żadnego. Ciężko jest zaakceptować fakt, że przy podaniu swoich dokładnych wymiarów dostaje się produkt, który jest do nich kompletnie niedostosowany. Sugerowałabym zamawiać podając maksymalną długość, do której obwód ma się naciągać, żeby ominąć problemy z dopasowaniem. 

Mamy wiarę! Mamy głęboką wiarę w to, że Salem’s Scissors należy obserwować i w przyszłości dać jeszcze firemce szanse, bo małe biznesy to zawsze lepszy partner do rozwoju i wymiany feedbacku niż wielkie firmy, sprzedające do dziesiątek krajów. Poki dajemy Sabrinie delikatna reprymendę i traktujemy nietrafione rozmiary jako potknięcie na drodze do świetnie wyważonej rozmiarówki. Ta sytuacja wynikła częściowo z odległości liczącej lekko licząc 7 tysięcy kilometrów (w tym ocean) i braku możliwości dopasowania braletek na żywo. Za tydzień – kolejne braletki, tym razem z większym sukcesem 😉

Skomentuj