Syrokan High Impact Underwire Level 4 70F; Tańsze Nie Znaczy Gorsze

Syrokan to marka – córka La Isla, konglomeratu, który sprzedaje staniki dead stock i II gatunek innych marek, takich jak Panache, Sculptresse, Shock Absorber, Wonderbra i innych, których jeszcze nie zidentyfikowałam; ponieważ marki o ustalonej reputacji nie mogą pozwolić sobie na wypuszczanie ze szwalni do obrotu fakapów, to takie niedoróbki są po prostu zostawiane u hurtownika, który celem zminimalizowania strat odsprzedaje je po cichu gdzieś indziej (nie jestem na 100% pewna, że tak jest, ale wiem, że jest to praktyka bardzo popularna w innych branżach, np. sprzętu AGD i konfekcji niebieliźnianej ). Miałam przyjemność spróbować miękkusa od La Isla, który jednak nie spełnił moich oczekiwań – nie trzymał biustu jak należy, aczkolwiek jego szalona fuksja podbiła moje serducho z miejsca. 

Level 4 High-Impact Wireless Racer-back Sports Bra La Isla, którego próbowałam w tym samym rozmiarze, co mojego Syrokana.  

Niezrażona, postanowiłam spróbować innych produktów marki, która w międzyczasie rozbiła się na kilka innych: Syrokan (staniki sportowe), Delimira (codzienne), Gratlin (karmniki) i Dobreva (staniki do zadań specjalnych). Syrokan by La Isla to jedna z niewielu marek, które bieliznę sprzedaje w swoim własnym sklepie oraz na Aliexpress (podobnie jak Wink Gal), co udowadnia, że bielizna z Aliexpress niekoniecznie jest zawsze bazarowym shitem 😉 Jak się sprawuje mój Syrokan? Ot, zobaczcie poniżej:

Syrokan High Impact Underwire Level 4 70F  

Obwód rozciągniętyBand stretched76.0
Obwód w spoczynkuBand54.0
Szerokość miskiCup width14.5
Głębokość miskiCup depth22.0
Długość pojedynczej fiszbinyWire length32.0
Szerokość mostkaGore width3.0
Wysokość mostkaGore height15.0
Wysokość pasa koło miskiWing height10.0
Szerokość ramiączekStraps width3.5
Haftek w rzędzieHooks3

Ocena: / Rating:  

Estetyka / Aesthetics: 10 / 10

Wygoda / Comfort: 10 / 10

Cena / Price: 10 / 10

Wytrzymałość / Lonegvity: 10 / 10

Kształt / Shaping: 10 / 10

Moje pierwsze wrażenie po wyjęciu stanika z koperty był zachwyt – wow, kolory jak ze szkolnego mundurka. Klasyczne, eleganckie, nie wstyd będzie w tym ćwiczyć bez koszulki. Krótka inspekcja wypada doskonale – nie ma tu żadnych ciągnących się nitek, szwy są idealne, jednak zawzięcie szukam powodu, dla którego ten egzemplarz trafił do sklepu La Isla, a nie do oficjalnego retailera Panache Sport. I znajduję – kółeczko z haczykiem do spinania ramiączek jest wszyte na odwrót i nie można go użyć. No cóż, nie spinam ramiączek i tak, więc jest mi to serdecznie obojętne, ale dla kogoś może to być spory ból.    

Stanik ma wszyte fiszbiny pokryte specjalnym żelosilikonem (a przynajmniej takie jest odczucie dotykowe). Zawsze jak macam coś takiego zastanawiam się, czemu Panache nie wszywa takich fiszbin do innych swoich staników, kupowałabym je wtedy dużo chętniej, albowiem nie miałam do tej pory żadnego Panaszka, który nie robiłby mi ran na mostku. Mostek jest obszyty oddychającym meshem, co jest fantastyczną wiadomością dla bardziej pocących się dziewczyn.    

Miski są cokolwiek zbyt duże, ale nie na tyle, żebym sugerowała zejście w dół z miską. Wygoda jest pełna, nic się nie wrzyna ani nie gryzie. Mam uczucie lekkiego luzu, to prawda, aczkolwiek jak wiemy nie jest zdrowo ściskać piersi wysokiego ryzyka, więc porzucam myśl o tej niedogodności – w końcu nie wpływa ona nijak na funkcjonalność stanika.  

Obwód jest bardzo ścisły. 70/32 pasuje na mnie bardzo wyjątkowo, i to najczęściej zapięte na 2. haftkę, a tutaj muszę się napracować, żeby zapiąć się na 1. Super ekstra, zwłaszcza, że nie znalazłam jeszcze Syrokana w rozmiarze 30FF / 65FF, który teoretycznie powinnam nosić. Na języczku zapięcia mamy instrukcję prania (do której się oczywiście nie zastosuję), informację o składzie i rozmiarówkę.    

Zapięcie ma trzy haftki i wytrzymuje intensywne użytkowanie. To wygodniczek – nic mi krzywdy nie robi, a śliski języczek nie jest aż tak śliski, żeby robić problem z zapinaniem się. Trzy haftki dają absolutnie wystarczające poczucie podtrzymania bez efektu opaski elastycznej.  

Wszędzie tam, gdzie gwałtowniejszy ruch ręką może coś rozpruć czy szarpnąć, widzimy dodatkowe szycia overlokiem, dzięki czemu mamy dodatkową gwarancję, ze stanik wytrzyma i sesję zumby, i kick boxingu. Biegam sobie w Syrokanie na bieżni i ćwiczę na orbitreku, i wszystko trzyma się idealnie – pas nie podjeżdża, biust nie podskakuje nadmiernie, fiszbiny się nie wbijają w ciało.    

Cena mojego egzemplarza to $18.89, czyli ok.80 zł – bardzo dobra jakość za takie pieniądze. Należy jednak pamiętać, że La Isla to szyld, pod którym sprzedaje się towar z niedoróbkami, więc jest to loteria. Szczęśliwie sprzedawca akceptuje zwroty, więc jeśli Ci się nie spieszy, to możesz kupować w kółko ten sam model w nadziei, że któryś z kolei będzie Ci odpowiadał 😉 Śmiechem żartem, oczywiście; moim zdaniem warto jest spróbować. Staniki Panache Sport są dosyć drogie jak na studencką kieszeń (aczkolwiek świetnie sprawdzają się jako prezenty ślubne, wiem z autopsji), a La Isla stanowi zarówno etyczną jak i porządną alternatywę. Syrokan jest absolutnym prymusem jeśli chodzi o wszystkie kategorie: wygodny, estetyczny, pranie w pralce znosi mężnie, kształt też całkiem niczego. I na Aliexpress i w oficjalnym sklepie La Isla znajdziemy mnóstwo wersji kolorystycznych tego moelu i innych podobnych, od klasycznej czerni do melonowej zieleni, więc każda sportsmenka znajdzie coś dla siebie. Staniki sportowe z Aliexpress zazwyczaj są tylko braletkami z sesją zdjęciową spoconej Azjatki jako jedyną wartością dodaną, więc ta recenzja stanowi powiew świeżości w temacie.   Warto przyjrzeć się całej ofercie sklepu, bo znajdziemy tam kilka dobrych 'zamienników’ modeli, które mogą w wersji oficjalnej być poza naszym zasięgiem. Wiecie dobrze wszyscy, że nie znoszę podróbek i piętnuję ich kupowanie (naprawdę lubisz wspierać ISIS i gwałcenie robotnic?), więc cieszy mnie etyczny i moralnie dopuszczalny sposób zaoszczędzenia nieco pieniędzy na produkcie, w którym cieszy Nas nie metka z logo, a jakość.  

Skomentuj