Królowa Wiktoria Lubi To; recenzja biustonosza Unikat – Cezaria 65G

Unikat - Cezaria
Unikat to marka, którą do tej pory kojarzyłam z półbiustonosza rozmiar 75B(!), który kupiłam sobie na długo przed uświadomieniem rozmiarowym. Marka długo funkcjonowała w mojej głowie jako nieduża firemka, której produkty prześlizgiwały mi się przez wyniki wyszukiwania na Allegro. Gdy jednak zaoferowano mi recenzowanie produktu, nie mogłam powstrzymać ciekawości. Wybór padł na Cezarię – wiktoriańską ślicznotę, której pozazdrościć mogą najlepsze marki premium.

Wymiary: / Measurements
Obwód rozciągnięty / Band stretched 78.0
Obwód w spoczynku / Band  64.0
Szerokość pojedynczej fiszbiny / Cup width 15.0
Głębokość miski  / Cup depth  22.5
Długość pojedynczej fiszbiny  / Wire length 28.0
Szerokość mostka  / Gore width 2.0
Wysokość mostka / Gore height 8.0
Wysokość pasa koło miski / Wing height 8.0
Szerokość ramiączek / Straps width 2.0
Haftek w rzędzie / Hooks 3
Ocena: / Rating:
Estetyka / Aesthetics
Wygoda / Comfort
Cena / Price
Wytrzymałość / Longevity
Kształt / Shape

Unikat naprawdę zaskoczył mnie jakością swojej bielizny – jak na markę ledwo ledwo wykraczającą poza sieciówkową rozmiarówkę naprawdę można tu ubrać biust! Ba, można nawet ubrać biust nieco większy, niż sugeruje tabelka, bo miski w Cezarii są nawet ciut duże, i na mniejszej piersi mam całkiem sporo luzu; 65G pasuje jak +/- 65FF UK w Panache. Obwód jest trochę za duży i muszę go zapinać na ostatnią haftkę, bo nie mam jak przesiąść się na 60H. Mimo tej drobnej niewygody nie wygląda na to, żeby Cezaria miała jakoś bardzo szybko wymagać zwężania.
 
Unikat - Cezaria
 
Estetyka jest naprawdę mocnym punktem Cezarii – hafty są bogate, ale ze smakiem, w pięknej tonacji szaroniebieskiej. Ktokolwiek wymyślił cieliste panele na figach powinien zostać zrekrutowany do jakiejś ekskluzywnej firmy sprzedającej stringi za 30 funtów, bo robią one (panele, nie stringi za 30 funtów) niesamowite wrażenie. Materiały są z najwyższej półki, no nie mam się do czego przyczepić! Majtki uszyto z tak cieniutkiego, ale wytrzymałego materiału, że spełniają standardy wiktoriańskiej jakości – to znaczy niczym ówczesne pończochy da się je przeciągnąć przez obrączkę ślubną.
Unikat - Cezaria

Piękna dama do kompletu z tymi figami zawitała dziś do mnie – kto wie, kto ją uszył? Podpowiedź: marka drobnobiuściasta ze Szczecina 💙 bardzo dobrej jakości kusidlanka, i to rasowa! Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie 😉 więcej fotek już niedługo! #lingerie #👙 #miskidwie #polskabielizna #instalingerie #intimates #bra #biustonosz #koronki #blue #panties #figi #majtki #holo #holographic #holosexual

39 Likes, 3 Comments – 👙MiskiDwie👙 (@miskidwie) on Instagram: “Piękna dama do kompletu z tymi figami zawitała dziś do mnie – kto wie, kto ją uszył? Podpowiedź:…”

 

Kształt wymaga pewnego dopracowania – skośny szew powoduje lekkie dziobowanie całości (co jest swoją drogą moją zmorą w usztywnianych polskich stanikach), ale jest to do wybaczenia, bo pod ubraniem efekt jest zniwelowany.
The shape needs some tweaking. Diagonal seam makes the breast look a bit pointy (which is, by the way, my worst nightmare related to Polish padded bras). This can be forgiven though, because the imperfection can be completely concealed with clothing. 
 
 
Pewien problem stanowią dla mnie fiszbiny; muszę często wygarniać biust do misek, bo uciekają stopniowo bokami przez cały dzień. Wnioskowałabym zatem, że Unikat jest marką szyjącą na biusty o wąskiej podstawie ale dużej obwiedni, podobnie jak Gorteks.
Wires are, however, quite problematic for me – I have to constantly gather my breasts to the front, as they tend to slip to the sides throughout the day. I guess Unikat sews bras for breasts of a narrow basis yet wider band, just like Gorteks.
 

 

 

 
Podsumowując, Unikat może być naprawdę dobrą opcją dla biustu, który szuka budżetowej propozycji w dobrym guście; mamy do wyboru zarówno klasyczne, stonowane modele, jak i szaleństwa dizajnerskie w rodzaju podkreślanych lamówkami szwów, przezroczystości i haftów.
Concluding, Unikat may be quite a neat on-a-budget but tasteful solution – here we have classy, low-key models as well as eccentric, designer details like embellished seams, transparencies, and embroidery. 
Niestety, rozmiarówka hamuje chęci na wydawanie milionów monet i jest to największy problem Unikatu. Zgodnie z tabelą rozmiarową – tradycyjnie już – powinnam nosić 75C, jak wspomniałam wyżej potrzebuję 60H. Cieszy mnie bardzo fakt, że marka oferuje swoim klientkom mały kurs po sister sizing, ale mina mi rzednie, kiedy po wybraniu swojego, niedużego przecież rozmiaru, mam 4 opcje do wyboru. Jeśli tylko marka zainwestuje czas i pieniądze na dobrych konstruktorów, którzy poszerzą ofertę rozmiarową przynajmniej do L, wróżę Unikatowi świetlaną przyszłość.
Unfortunately, the size chart discourages from spending inordinate amounts of money for a bra and that is Unikat’s biggest problem. Traditionally, I should be wearing 75C, but, as I mentioned above, I wear 60H instead. I’m glad that the brand does not charge much for sister sizing, but my smile quickly fades when I see only four options to choose from my size (that isn’t even that big). But if the brand would invest their time and money in good contractors able to extend the size chart at least to L, Unikat could still have bright future. 
 
 
Cenowo Cezaria plasuje się raczej nisko – stanik to koszt 74 zł, majtki do kompletu kosztują raptem 35 zł, co stanowi koszt zdecydowanie nieadekwatny do jakości: biuściasta, której piersi bardziej dopasowane są do rozmiarówki i kroju Cezarii, będzie zapewne zachwycona i gotowa zapłacić więcej. Staniki tej jakości widzę w sklepach w cenie ok 130- 150 zł, i jeśli reszta oferty ma podobne parametry, to spokojnie mogę polecić eksperymenty.
Price-wise, Unikat isn’t particularly demanding. A bra for 74PLN with matching briefs for just 35PLN – this together is a crazy low amount considering the quality. A busty lady, whose breasts fit Cezaria’s size chart better, would be delighted and happy to pay more. I see bras of such quality in stores for 130–150PLN and if the rest of what Unikat offers has similar parameters, I sincerely recommend experimenting.
 

 

 

 

 
Jakie są Wasze wrażenia? Macie jakiś swój Unikatowy musisztomieć 😉 ?
What are your thoughts? Do you happen to own any must-have from Unikat?

Nikt nie zgadł 😱 Przedstawiam Cezarię – retro kusidełko od Unikatu 😉 moje jedyne doświadczenie z marką do tej pory to półbiustonosz 75B sprzed 8 lat… I jestem nardzo pozytywnie zaskoczona jakością! Majteczki delikatne i cieniutkie jak bibułka. #lingerie #👙 #miskidwie #polskabielizna #instalingerie #intimates #bra #biustonosz #koronki #blue #grey #bielizna #koronka #retro #kokardka

38 Likes, 6 Comments – 👙MiskiDwie👙 (@miskidwie) on Instagram: “Nikt nie zgadł 😱 Przedstawiam Cezarię – retro kusidełko od Unikatu 😉 moje jedyne doświadczenie z…”

*Post sponsorowany; autorka otrzymała produkt od dystrybutora lub/i wynagrodzenie. 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Aga to leniwa buła, której nie chce się kupić kotletów do wyrównywania asymetrii biustu, wielbicielka staników niezwykłch i szperaczka okazyjna. Z wykształcenia (już zaraz prawie) neuropsycholog kliniczny, co nie lubi NFZtu, z zawodu copywriter i social media specialist. 65F / 70E UK, 65G PL
Previous Post Next Post
0 shares