Unikat Lamia - biustonosz w nadruk liści kapusty

Unikat – Lamia 70F; Kapusta, miska (nie)pusta

Lamia śniła mi się po nocach od kiedy zobaczyłam ją pierwszy raz na Salonie Bielizny. Uwielbiam niestandardowe printy (staniku w pizzę, gdzie jesteś?), więc kapuściane liście od razu zaczęły do mnie wołać 'mamo’. W pierwszym odruchu widziałam w Lamii pawia, ale im dalej w las, tym bardziej widzę swojską kapustę, dostarczycielkę witamin i minerałów. Oby więcej takich motywów na polskim rynku… a tymczasem przystąpmy do recenzji! Oto Lamia – Unikat!

Unikat Lamia - biustonosz w nadruk liści kapusty

Unikat – Lamia Semisoft 70F

Obwód rozciągniętyBand stretched80.0
Obwód w spoczynkuBand66.0
Szerokość miskiCup width14.5
Głębokość miskiCup depth23.0
Długość pojedynczej fiszbinyWire length26.0
Szerokość mostkaGore width2.2
Wysokość mostkaGore height7.0
Wysokość pasa koło miskiWing height10.0
Szerokość ramiączekStraps width1.9
Haftek w rzędzieHooks3

Ocena

Estetyka / Aesthetics: 10 / 10

Wygoda / Comfort: 10 / 10

Cena / Price: 10 / 10

Wytrzymałość / Longevity: 9 / 10

Kształt / Shape: 9 / 10

Moja Lamia to semisoft – niestety full cup zaczyna się od obwodu 75, co do którego byłam pewna, że będzie sporo, sporo za duży. Ostatnio w Unikacie potrzebowałam 65G, więc wybór 70F był rzutem kostką… ale się opłacił! Obwód zapinam co prawda na 2. rząd haftek, ale nie podjeżdża. Jest bardzo, bardzo wygodny, bo stosunkowo szeroki. Ostatnim razie tak wygodny obwód miałam w biustonoszach Curvy Kate, które są dla mnie złotym wzorcem komfortu.

Unikat Lamia - biustonosz w nadruk liści kapusty

Miseczki semisoftowe pasują podobnie co w Gai (np. modelu Laurisa), jednak są minimalnie płytsze. Mostek nie odstaje, ale też nie przytula się idealnie do skóry i jest minimalnie mobilny, nazwijmy to. Koronka jednak nie marszczy się, co mnie bardzo cieszy! Nic tak nie smuci, jak fruwające koronki w biustonoszu półusztywnianym. Biust leży wygodnie w miseczkach i jest idealnie zawieszony „w powietrzu” – nie czuję, że go mam.

Lamia to wygodniczek! Obwód pracuje ładnie i nic się nie wrzyna ani nie tnie, a ramiączka są nawet stosunkowo szerokie. Bardzo cieszy mnie, że zapięcie obwodu ma trzy haftki zamiast dwóch – od kiedy spadłam o jedną miseczkę i z 30FF przeszłam na 30F przestałam widywać trójhaftkowe zapięcia praktycznie w ogóle, więc trzy haftki w Lamii bardzo mnie cieszą. Mnie i mój kręgosłup, notabene.

Obwód w Lamii składa się z elastycznej koronki i gumek. Szczęśliwie uniknięto tu efektu szynki w siatce, bo koronka jest mniej elastyczna niż gumki i ciało nie kipi spod niej. Róbcie notatki, drodzy bieliźniarze!

  • Unikat Lamia - biustonosz w nadruk liści kapusty, zielony z fioletową koronką
  • Unikat Lamia - biustonosz w nadruk liści kapusty, zielony z fioletową koronką

Biust jest okrągły, zebrany do środka i utrzymany w miejscu. Nie mam żadnych zastrzeżeń do kształtowania, i Lamia jest zdecydowanym progresem w stosunku do Cezarii. Jest to oczywiście inny krój, ale widzę i czuję, że w Lamię włożono więcej wysiłku i przemyślanych decyzji konstrukcyjnych.

Print gra tu oczywiście pierwsze skrzypce – te kapuściane liście to wzór windujący Lamię do statusu musisztomiecia. Dzielnie sekunduje jej gigantyczna kokardka z rypsowej (nie satynowej!) wstążki, czyli moja najulubieńsza forma ozdoby namostkowej, podobnej wielkości kokardki widziałam tylko u Aubade. Ciekawe jest to, że została umieszczona nie między miseczkami, a właściwie poniżej ich. Floralna koronka jest estetyczna, nie trąci firanką, i jest dopasowana kolorem do żywego printu. Nadruk jest soczysty, bez efektu pikselizacji… brawo!

Unikat Lamia - biustonosz w nadruk liści kapusty

W ramach dołu wybrałam sobie majtki z golfem, które mają równie wielką kokardkę jak ta, która pojawiła się na mostku. Nogawki wykończone zostały pętelkową gumką, co do której niestety wiem, że z czasem zacznie się pruć, ale póki co wygląda bardzo estetycznie. Rozmiar to XL i pasuje idealnie.

Opinie końcowe

Unikat ( i Lamia) zalicza w moim prywatnym rankingu wielki powrót i nie mogę się doczekać, co następnym razem znajdę w swoim rozmiarze. Niestety nie wszystkie modele marki występują w rozmiarze 70F, na co pozwolę sobie nieco ponarzekać (Debbie, pragnę Cię), ale znów – jest to progres od czasu Cezarii, kiedy w moim rozmiarze były całe 2 modele. Avanti, Unikacie, zdobywaj świat brafittingu!

Gdzie kupić?

Lamię kupicie w sklepie oficjalnym Unikat w rozmiarach 70C-H, 75-85B-H, 90B-G, 95B-F, 100B-E. Możecie również skorzystać z naszego linku afiliacyjnego do sklepu Rafjolka, gdzie Lamię nabędziecie w kroju semisoft i full cup 🙂

Skomentuj