vb-367 vena biustonosz usztywniany w stylu retro

Dziewczyna gangstera: Vena – VB-367 70F

Karmelowy prążek biustonosza VB-367 na matowej czerni kojarzy mi się z garniturami eleganckich gangsterów z lat 20’, więc postanowiłam swoją stylówkę dostosować do tego skojarzenia… bo w zasadzie czemu nie, kto zabroni mi się przebierać w środku tygodnia o 14:00. To zdecydowanie inspirowany retro model, młodszy brat zeszłorocznego semisofta tej samej marki. Świetnie sprawdzi się jako alternatywna baza tym osobom, które na myśl o gładkiej czerni bez dodatków wywracają oczami. Ciekawi, ciekawe? No to jedziemy.

Vena – VB-367 70F

Obwód rozciągniętyBand stretched77.0
Obwód w spoczynkuBand65.0
Szerokość miskiCup width14.5
Głębokość miskiCup depth22.0
Długość pojedynczej fiszbinyWire length31.0
Szerokość mostkaGore width1.5
Wysokość mostkaGore height5.0
Wysokość pasa koło miskiWing height9.5
Szerokość ramiączekStraps width1.5
Haftek w rzędzieHooks2

Ocena

Estetyka / Aesthetics: 8 / 10

Wygoda / Comfort: 10 / 10

Cena / Price: 9 / 10

Wytrzymałość / Longevity: 9 / 10

Kształt / Shape: 8 / 10

  • vb-367 vena biustonosz usztywniany w stylu retro
  • vb-367 vena biustonosz usztywniany w stylu retro
  • vb-367 vena biustonosz usztywniany w stylu retro
  • vb-367 vena biustonosz usztywniany w stylu retro
  • vb-367 vena biustonosz usztywniany w stylu retro

Dość zamknięta, full cupowa konstrukcja może lekko zbijać z tropu – 'na sucho’ miseczki VB-367 wydają się szaleńczo małe! Musiałam w nich trochę poukładać biust, zanim zaczęły współpracować, i dopiero po kilku dniach zaczęliśmy się wszyscy lubić – stanik, moje piersi i ja. Powiedziałabym, że jest to konstrukcja przeznaczona dla biustów osadzonych nieco węziej niż mój, bardziej przyśrodkowo w stosunku do osi ciała. Miseczki są raczej płytkie i domknięte od góry, więc warto mieć to na względzie. Jeśli lubisz kultowe modele Deco od Freyi, to prawdopodobnie polubisz się i z VB-367 🙂 jest to ta sama konstrukcja, mówiąc ogólnie, co w klasycznych polskich push-upach – minus poduszeczki. Najbliższym jej podobnym modelem jest chyba Agathe od Konrada.

Jak wspominałam, model utrzymany jest w tonacji czarno-karmelowej, z przyczajoną panterką ukrytą na mostku w formie zawieszki-łezki z brązową kokardką z rypsowej wstążeczki. Nie bardzo wiem, co panterka ma wspólnego z resztą kompletu, ale nie będę narzekać; panterka jest dobra. Zawsze. Szkoda, że tej zawieszki nie ma na pasujących wysokich majtkach.

Obwód jest ciasnawy i w 65 bym się z pewnością nie dopięła. 70F to mój standardowy rozmiar w Venie, podobnie jak siostrzane 65G, i w tym modelu sprawdza się zgodnie z oczekiwaniami. Nie mam w tym modelu efektu pomarańczy w szklance, co jest przeciekawe, bo trapi mnie on w full cupach notorycznie. Muszę przestać się ich bać, bo ewidentnie mają na mnie nieodkryty do tej pory potencjał; biust jest dość okrągły, choć profil zdradza noskowanie. Szyte, nieformowane termiczne full cupy mają do tego tendencję, zwłaszcza na biustach tak zmęczonych jak mój.

Do kompletu dostajemy figi – wysokie, tak jak lubię, z dopinanymi paseczkami z zaczepami do pończoch. Koncepcja ta zainspirowała moją stylówkę do zdjęć równie mocno co karmelowy prążek… jednak jest pewien mały szkopuł. Paseczki są tylko z przodu majtek, co sprawia, że cała pończocha trzyma się na jednym zaczepie (optymalne powinna na czterech). To rozwiązanie zdecydowanie buduarowe, i zakładające, że całość ma być szybko zdjęta…, nomen omen. Planowałam zrobić zdjęcie z dopiętymi paseczkami, ale niestety przy swoim wzroście 173 cm nie byłam w stanie znaleźć takich pończoch, które z dostarczonymi przez producenta zapięciami zechciałyby estetycznie współpracować. To po prostu nie miało szansy działać na mnie tak, żeby nie wyglądało jak dopinanie sobie paska do zakolanówek.

Same majtki jednak są bardzo ładne i wygodne – jedyne, czego im w moim odczuciu brakuje, to jakiś większy karmelowy element, ażeby pasowały bardziej do biustonosza.

  • vb-367 vena biustonosz usztywniany w stylu retro
  • vb-367 vena biustonosz usztywniany w stylu retro
  • vb-367 vena biustonosz usztywniany w stylu retro
  • vb-367 vena biustonosz usztywniany w stylu retro
  • vb-367 vena biustonosz usztywniany w stylu retro

Opinie końcowe

Moja bieliźniana kolekcja nie obfituje w full cupy i chyba czas się z nimi przeprosić – ten retro cudak od Veny sprawdza się elegancko. Moje postanowienie o braku nabywania do swojej szafy kolejnych czarno-beżowych biustonoszy i tak padło wiele miesięcy temu, więc z przyjemnością powitam kolejne karmelowe prążki w tym stylu. A full cupa serdecznie polecam na bazę!

Gdzie kupić?

Model VB-367 kupicie za ok. 120 zł u naszych partnerów: ma go Rafjolka i Allegro.

Skomentuj