Vena – VB353 70G; Czerwone korale

Użytkownicy staników dzielą się zazwyczaj na dwa obozy: fanów kop (lub biustonoszy moulded albo termicznie formowanych, jak wolicie) i wrogów kop. Ja sama latami siedziałam na barykadzie, zastanawiając się, czemu na moim biuście powodują efekt minimizera. Trochę jednak czasu mi zajęło, zanim zdałam sobie sprawę, że stosuję całkowicie niewłaściwe metody dopasowania tego typu staników… jeśli chcecie zobaczyć „przed” i „po”, zajrzyjcie do recenzji Deco od Freyi. Dziś natomiast pochylimy się na pierwszym w mojej karierze polskim biustonoszu formowanym termicznie bez push up. Oto Vena i VB353!

czerwono beżowy biustonosz full cup na kopie moulded z koronką Vena - VB353

Vena – VB-353 Kopa 70G

Obwód rozciągniętyBand stretched79.4
Obwód w spoczynkuBand66.0
Szerokość miskiCup width17.0
Głębokość miskiCup depth23.5
Szerokość mostkaGore width2.0
Wysokość mostkaGore height10.0
Wysokość pasa koło miskiWing height9.5
Szerokość ramiączekStraps width1.8
Haftek w rzędzieHooks2

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics: 9 / 10

Wygoda / Comfort: 10 / 10

Cena / Price: 7 / 10

Wytrzymałość / Longevity: 10 / 10

Kształt / Shape: 8 / 10

VB-353 to stanik z miseczkami typu kopa, czyli piankowymi, uformowanymi za pomocą ciepła i usztywnianymi. W przeciwieństwie do wielu kop ten urodziwiec nie jest plandżem, tylko full cupem z podjazdam do balkonu. Mostek jest stosunkowo wysoki – jak bardzo wysoki niech świadczy fakt, że to pierwszy od bardzo dawna stanik, którym końcówki fiszbin nie dotykają mi ciała i nie wynika to z zamałości miseczek. Uwaga praktyczna – ta recenzja będzie częściowo porównawcza wobec feyowskiego Deco w kroju nieplandżowym! Jeśli szukacie więc polskiego zamiennika tego brytyjskiego szlagieru, to zapraszam do dalszej lektury.

czerwono beżowy biustonosz full cup na kopie moulded z koronką Vena - VB353

VB-353 jest podobny do Deco nie tylko w kroju, ale i w estetyce – wygląda nieco jak dawny model Fauve, Evangeline, który był nieco bardziej kusidełkową wersją tego usztywnianego plandża. Bardzo lubiłam tę linię, więc cieszę się, że pojawiła się nowa wersja sztywniaka z koronką… teraz tylko jeszcze poproszę go w kroju zdatnym do głębokich dekoltów! Chciałabym chyba, żeby model miał też coś na mostku – biżuteria mostkowa to jednak niemal musthave w takiej konfiguracji!

Fauve eVANGELINE
Fauve – Evangeline

Kiedy zobaczyłam ten biustonosz w katalogu miałam wrażenie, że koronka jest nadrukowana na powierzchni miseczek, co dałoby stanikowi klasyczny, kusidełkowy look z całkowitą gładkością. Nasycony odcień czerwieni w połączeniu z lekko folkową koronką skojarzył mi się z zajechanym do nieprzytomności hitem Brathanków, do którego tańczy się chyba na każdym polskim weselu od 2000 r., a którego śpiewania odmówiła w końcu umordowana Halinka Mlynkova – no czy nie wygląda to jak koronka z jarzębiny (i łzy dziewczyny i, wielkie łzy)?

(A teraz wszyscy macie muzycznego robaka w mózgu, nie przepraszam.)

Rzadko kiedy podoba mi się w bieliźnie czerwień… a ten model ma tę dodatkową zaletę, że możemy go nosić na krzyż ze znakomitym semisoftem Veny – jest to ten sam odcień i majtki do jednego z biustonoszy będą pasować do obu 😉

czerwono beżowy biustonosz full cup na kopie moulded z koronką Vena - VB353

Miseczki są w porównaniu do Deco sporo szersze (17 cm u Veny vs 14.3 cm u Freyi w przeliczonym rozmiarze UK), za to podobnej głębokości (23.5 cm vs 24.4 cm), co sprawia, że biust nie jest tak silnie skulkowany i zebrany do przodu, i jest mniejsza szansa na odstawanie miseczki przy szwie przytwierdzającym ramiączka. Moim zdaniem jednak efekt nabiustny jest bardziej podobny do Deco w wersji plandżowej, a nie half cupowej, ponieważ pomimo szerokiego rozstawienia biustu piersi patrzą w przód bardziej niż na boki, jak to wielokrotnie widać na zdjęciach użytkowniczek Deco halfa.

czerwono beżowy biustonosz full cup na kopie moulded z koronką Vena - VB353

Wybrałam rozmiar 70G – w 70F miseczki były lepiej dopasowane na szerokość, jednak jednocześnie były zbyt płytkie i powodowały sporą czworopierś. Podskoczenie o oczko wyżej z miseczką nie spowodowało jakiejś niewygody z wbijaniem się fiszbin pod pachą, ale zniwelowało bułkę do postaci leciutkiego wystawania znad krawędzi miseczki, które jednak w ogólnym rozrachunku nie przeszkadza aż tak bardzo. Myślę, że VB-353 lepiej sprawdziłby się na kimś z biustem bardziej zmęczonym życiem niż mój – może pokarmieniowym? – ale i tak jestem zadowolona z profilu swojej klaty. Nie każdy stanik może pasować na każdy biust, takich cudów nie ma!

czerwono beżowy biustonosz full cup na kopie moulded z koronką Vena - VB353

Kopy, na bazie których uszyto model, to niemiecki produkt firmy Mühlmeier GmbH & Co. KG, która dostarcza swoje półprodukty do takich liderów branży jak Rosa Faia, Lise Charmel, Anita, Wacoal, czy Maison Lejaby. Vena po raz kolejny sięgnęła po europejską jakość, co mnie bardzo cieszy; mam nadzieję, że marka szybko wywinduje się do kategorii zaufanych brandów 🙂 powiem Wam, że dzielenie się przez producenta informacją, skąd sprowadza materiały, zdecydowanie wpływa na moje zaufanie wobec marki.

Obwód jest bardzo elastyczny i niezbyt spłaszczający, przez co może powodować lekkie wałeczki – miejcie to na uwadze! Nie mam jednak do niego o to pretensji, ponieważ to akurat nigdy jakoś specjalnie mi nie przeszkadzało, jednak zdaję sobie sprawę, że dla niektórych z Was to kluczowa sprawa. Efekt nie jest absolutnie nieestetyczny.

czerwono beżowy biustonosz full cup na kopie moulded z koronką Vena - VB353
czerwono beżowy biustonosz full cup na kopie moulded z koronką Vena - VB353

Do kompletu dostaniemy figi z beżowym przodem ozdobionym fragmentem koronki. Moim zdaniem można było się tu pokusić o jakieś dodatkowe detale i być może więcej beżowych elementów udajacych wycięcia, ale być może jestem już tak rozpuszczona przez bieliźniarzy, że po prostu pragnę więcej 😉 rozmiar to L – pasuje zgodnie z tabelką.

czerwono beżowy biustonosz full cup na kopie moulded z koronką Vena - VB353

Opinie końcowe

Mój werdykt? VB-353 nie jest 1:1 klonem ulubionej kopy biuściastych, ale nie poczytujmy mu tego za wadę; dobrze jest być choć trochę oryginalnym! Model sprawdzi się, jeśli Deco jest na was nieco za wąskie w misce… i jeśli lubcie lekko kusidlane klimaty! Mam tylko nadzieję, że rozmiarówka zostanie poszerzona, bo model bardzo dobrze rokuje 😉

Mało jest dobrych polskich modeli na kopie – mamy całą masę spacerów, ale kopek typu Deco niewiele, a jeśli już, to towarzyszy im często gąbkowy push-up. Podzielcie się swoimi typami, bo plandżowa kopa to jeden z moich ulubionych typów biustonoszy!

Skomentuj