Von Follies by Dita von Teese – Star Lift 80D; Luksusowa Rozmiarówka Z Kosmosu

Bielizny od Dity von Teese dawno już chciałam spróbować, ale niestety początki marki były bardzo trudne i zniechęcały do eksperymentów; w pierwotną wersję tabeli rozmiarowej w ogóle się nie mieściłam, a zdjęcia stockowe wydawały się sfotoszopowane tak, że bałam się, co w ogóle dostanę. Ostatnio w moje ręce przypadkowo trafił Star Lift, i muszę wejść pod stół i odszczekać to, co mówiłam. Bielizna Von Follies, bo tak nazywa się marka Dity, to bardzo dobrze skrojona, luksusowa i wygodna marka. O efekcie, który funduje mi balkonik, najlepiej powie Misek Trzeci: „Ej, ale to naprawdę nie push up?” 

Von Follies by Dita von Teese – Star Lift 80D

Obwód rozciągniętyBand stretched78.2
Obwód w spoczynkuBand73.5
Szerokość miskiCup width15.0
Głębokość miskiCup depth21.0
Długość pojedynczej fiszbinyWire length23.0
Szerokość mostkaGore width2.0
Wysokość mostkaGore height4.5
Wysokość pasa koło miskiWing height8.5
Szerokość ramiączekStraps width1.5
Haftek w rzędzieHooks2

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics: 10 / 10

  Wygoda / Comfort: 10 / 10

  Cena / Price: 3 / 10

  Wytrzymałość / Longevity: 10 / 10

Kształt / Shape: 10 / 10

Zacząć trzeba zdecydowanie od rozmiaru – nie ma chyba uświadomionej biuściastej, której brwi nie powędrowały na potylicę widząc rozmiar 80D na tym blogu. Otóż z jakiegoś bliżej mi nieznanego powodu obwód odczuwam jako bardzo, bardzo ścisły, a jego konstrukcja dodaje kolejne piątki do docelowego rozmiaru. Po przypadkowym kupieniu 32DD (które było reklamowane jako 70E) miałam lekką czworopierś, natomiast obwód – mimo, że dający się zapiąć – ściskał mnie tak, że wzięcie oddechu stanowiło problem. Drogą eksperymentu kupiłam sobie 80D… i wow, pasuje. 'Na sucho’, czyli w rękach, obwód rozciąga się do ok. 88 cm, więc żadną miarą nie powinien pasować na moje 73 cm pod biustem, ale jakimś cudem nie tylko się trzyma i nie podjeżdża (aczkolwiek zapięte na środkową haftkę), ale i jest bardzo wygodne! To pierwsza taka sytuacja w mojej bra-karierze i do te pory szczerze nie wiem, jakim cudem jest to możliwe. Mam wrażenie, że gumkowe ozdoby tuż przy zapięciu są powodem takiego zachowania obwodu, ale nie jestem przekonana ani pewna tego, co mówię.

 Von Follies - Star Lift

Stanik to plandżobalkonetka z fiołkowej satyny i czarnej koronki, która funduje efekt pięknych jabłuszek niczym legendarne Tempt Me od Curvy Kate Showgirls. Te zdjęcia Dity to nie retusz, biust naprawdę wygląda w nim obłędnie i dawno nie miałam tak pięknie wyeksponowanego, okrągłego i kuszącego dekoltu. No zakochałam się, cóż poradzić 😉 Jeśli ktoś tu pamięta jeszcze Masquerade, to satyna w dotyku przypomina dawne satyny maskaradkowe właśnie; nie jest to jedwab, ale przyjemna bardzo dla ciała materia.

 Von Follies - Star Lift

  Na mostku mamy ślimaczka z czegoś podobnego do sznurka do sutaszu i malutki frędzelek, powtórzony na majtkach. Coś ślicznego! Koronka na miskach przechodzi w czarne, ozdobne ramiączka; są regulowane, z tyłu to zwykła czarna guma.  

  Na boczkach obwód ozdobiony jest grubą, fiołkową kabaretką (aparat dostrzega różnicę odcieni, moje ludzkie oko zupełnie). Nigdy w życiu nie widziałam takiego materiału; siateczka jest wytrzymała, ale elastyczna, ziarnista w dotyku, gruba i porządna, a jednocześnie bardzo seksowna. Takie nawiązanie do klasycznego produktu pończoszniczego, używanego przez samą Ditę i inne tancerki burleski to perskie oko puszczone do konsumentki. Uszyty z kabaretkowej siateczki został także tył marszczonych majtek, dzięki czemu możemy pochwalić się zadkiem w pięknej oprawie.  

Majtki to figi, które uszyte z białej bawełny mogłyby zostać uznane za babcine; jednak z takim ogromem szczegółów i lukśnych materiałów są po prostu większym płótnem dla wyżywającego się artystycznie twórcy.

  Rozmiarówka, jak w przypadku stanika, jest mocno zaniżona: dopiero rozmiar 44 miał szansę zmieścić moje 88 w talii i 103 w biodrach. Zazwyczaj wystarcza mi rozmiar 40, więc biodrzaste – miejcie się na baczności!  

Cena wyjściowa stanika od Dity to w przeliczeniu na złotówki to około 250-300 zł przy dobrym kursie dolara, a za majtki zapłacimy około 100 zł – dosyć jednak drogo jak na polski portfel; dla niektórych może to być po prostu cena zaporowa albo wręcz śmieszna. Czy poleciłabym oszczędzić na Star Lifta polskiej biuściastej? Zdecydowanie tak, jeśli masz możliwość eksperymentowania z rozmiarem i zamiany na inny lub zwrotu lub będziesz miała okazję przymierzyć biustonosz przed zakupem. Jeśli jest to produkt trafiony na wyprzedaży tym bardziej, i sama mam zamiar polować na promocje, bo tak dawno estetycznie nic mnie za serce nie złapało. Jest tu wszystko, co lubię w Kusidełkach, i więcej.

Szczególnie cieszę się z kształtowania, bo od kiedy spadło mi kilka centymetrów z biustu na początku roku mam duży problem ze znalezieniem biustonosza, który ładnie zaokrągli mi piersi bez push upa. Obecnie marka poszerza swoją tabelkę rozmiarową o sekcję Fuller Figure, sięgającą miski F i obwodu 44. Nie jest to szeroki zakres, to prawda, a konstrukcje dałoby się przystosować do większych rozmiarów, za co mam na Von Follies lekki foszek. Kibicuję jednak marce, bo z takimi projektami warto lobbować o większe literki.

  Model Man Catcher  

  Model Savoir Faire  

Ciekawostka na koniec: Von Follies ma w ofercie również bieliznę dla matek karmiących. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to zasługuje na złotą gwiazdkę. Brawo Dito! Mamy też zasługują na burleskowy szyk.

  Modele Von Follies przystosowane do karmienia: paskowy Grande Dame i klasyczne Leading Lady oraz Sophia  dwóch odsłona h krojowych. Do kompletu mamy wysokie figi lekko modelujące, aczkolwiek jeśli najdzie ochota można oczywiście dokupić sobie klasyczne stringi czy figi – bo wszystkie powyższe modele mają swoje niekarmnikowe odpowiedniki 🙂  

Skomentuj