Braletki D+ Istnieją! Część III: White Rvbbit

White Rvbbit to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek braletek handmade w Polsce. Styl marki jest mi trochę obcy i komunikacja trzecioosobowa (’Króliczek słucha’) mnie trochę irytuje, ale 50 tysięcy fanek na Facebooku i laury od czasopism kobiecych spowodowały, że postanowiłam przyjrzeć się marce bliżej i spróbować produktów (pewien wpływ miał na to także fakt, że spanikowany szwagier napisał do mnie z prośbą o ratunek, bo tłumaczenie strony WR na angielski przerosło jego możliwości – musiałam zaznajomić się z ofertą bardzo, ale to bardzo wnikliwie 😉 W związku z projektem Baza Braletek szukamy biustonoszy bez fiszbin nadających się do użytku przez biusty niesamonośne, a White Rvbbit musiało się znaleźć w zestawieniu.

Wymiary/Measurements:  

Obwód rozciągnięty/Band stretched:  91.0

Obwód w spoczynku/Band:  65.0

Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width:  19.0

Głębokość miski/Cup depth   21.0

Szerokość mostka/Gore width:   2.0

Wysokość mostka/Gore height:   1.8

Wysokość pasa koło miski/Wing heigth:   1.8

Szerokość ramiączek/Straps width:  0.6

Haftek w rzędzie/Hooks:  1  

Ocena: / Rating:  

Estetyka / Aesthetics

  Wygoda / Comfort  

    Cena / Price  

Wytrzymałość / Lonegvity    

  Kształt / Shaping    

White Rvbbit - Mad cat no 2
White Rvbbit - Mad cat no 2
White Rvbbit - Mad cat no 2

    Kontaktowałam się kiedyś z marką z pytaniem, czy uszyją coś na mój biust (ówcześnie 65FF). Dowiedziałam się tyle, że jest to wyzwanie wymagające czasu, toteż bez większego entuzjazmu zaglądałam na fanpejdża White Rvbbit co jakiś czas, oglądając projekty. Kiedy w końcu zobaczyłam tabelkę obejmującą mój rozmiar (73/93) postanowiłam spróbować szczęścia i dowiedzieć się, z czym to się je.    

White Rvbbit - Mad cat no 2

Miseczki są uszyte z rozciągliwego tiulopodobnego materiału we flokowany prążek – w teorii brzmi to ładnie, w praktyce jest to klasyczny błąd w szyciu braletek; materiał nie może być na tyle rozciągliwy, żeby pierś była w stanie przeważyć się przez obwód. Nie można zastępować głębokości miseczki rozciągliwością, bo to nigdy, ale to nigdy nie zdaje egzaminu. Obwód to szersza aksamitka, która niestety jak łatwo się domyśleć, nie spełnia podstawowego założenia obwodu.   Kształtowanie – królicze uszy, biust ma zeza rozbieżnego, masakra. To mnie bardzo rozczarowuje, bo miałam wrażenie, że minęły już czasy braletek szytych w formie 'damy rozciągliwy trójkąt i będzie okej’. Piersi przyjęły pozycję przyczajonych trapezów. Pisałam już o tym kiedyś do firm, ale powtórzę ponownie: nie będziemy oczywiście oczekiwać od braletki efektu podtrzymania przez dźwig pneumatyczny, ale nie będzie wytłumaczeń typu 'meh, to bralet, musi robić z biustu uszy spaniela’, albo królika w tym przypadku – bo wiemy, że są bralety, które tego nie robią, miałyśmy je na sobie i tłumaczenie 'nie da się’ oznacza dla Nas tyle, co 'nie chciało mi się’. Pójście na łatwiznę nie popłaca.    

  Tabelka rozmiarowa jest dla mnie nieco problematyczna, bo wynika z niej, że powinnam nosić obwód z dowolnego rozmiaru, ale miseczki z rozmiarów L lub XL. Po wtóre – skoro każdy obwód jest regulowany w takim samym zakresie („Obwód w każdym biustonoszu jest regulowany od 65 do 85 cm.”), to jaki sens mają te dopiski o obwodzie pod biustem w tabelce? Wg strony „Stanik jest elastyczny, nie posiada usztywnień, lekko podtrzymuje biust. Posiada aksamitne wykończenia. Zarówno ramiączka, jak i obwód pod biustem, są w nim w pełni regulowane.” Jest to o tyle prawda, że obwód i ramiączka są regulowane, tylko że jedno i drugie samodzielnie rozregulowuje się w trakcie noszenia i wystarczy kilka głębszych wdechów, żeby obwód rozciągnął się.

Wybrałam finalnie rozmiar L, i nie była to chyba najszczęśliwsza decyzja, bo obwód jest za duży o jakieś 15 cm, a miseczki za wąskie i za płytkie. Zastanawia mnie fakt, że zgodnie z danymi tabelki największe rozmiary, na które szyje White Rvbbit, to okolice 75E/F albo 60HH/J UK (odpowiednio 86/102 cm i 70/102 cm wg kalkulatora A Bra That Fits) – chciałabym zobaczyć Mad Cata na takim biuście w akcji. Można mi zarzucić, że jestem fuja i fubrawiec i się czepiam złośliwie, ale kaman – wymagam tylko od produktu właściwości, które mu przypisuje producent; braletka wg tabeli pasująca na moje wymiary powinna pasować na moje wymiary – i na wymiary pani o biuście 60HH też, skoro wg producenta jej wymiary zawierają się w tej tabelce. To jest taka sama niezgodność towaru z opisem, jak naklejanie na plastikową deskę informacji, że można na niej piec mięso w temperaturze 250 stopni.  

White Rvbbit - Mad cat no 2

    Jeśli chodzi o wygodę, to z jednej strony Mad Cat jest nieszkodliwy (pomijając ramiączka szerokości makaronu spaghetti), ale z drugiej sporym dyskomfortem jest świadomość, że wystarczy gwałtowniejszy ruch, żeby biust poszedł sobie, a braletka sobie. Bauns – jak można się domyślać cyc skacze jak fretka na amfetaminie.   Na plus należy na pewno marce policzyć estetykę – braletka dotarła w różowym pudełku ze złotym logo, a cała kolekcja jest bardzo spójna wizualnie i można się bawić w mieszanie projektów. Mad Cat no 2 jest uszyty bardzo ładnie, nie widzę nigdzie niteczek ani krzywych szwów, projekt paseczkowego detalu również jest bardzo urokliwy. Podoba mi się romantyczny, ale lekko sportowo – urbanistyczny styl tego modelu.  

White Rvbbit - Mad cat no 2
White Rvbbit - Mad cat no 2
White Rvbbit - Mad cat no 2

    Kusi mnie kilka innych wzorów, ale poczekam chyba na ich konstrukcyjne dopracowanie, zanim sięgnę po portfel. Cena 129 zł to wygórowana kwota za braletkę z błędami w konstrukcji i przeznaczoną na biusty w zasadzie wyłącznie samonośne, i jakkolwiek rozumiem zachwyt bajkowym entourage White Rvbbit, to na razie odradzam zakupy u Króliczka. Poczekajmy, aż wróci z kursu brafittingowego i ogłosi nowe kroje 😉 na stronie pojawił się pierwszy stanik z półfiszbinami, toteż ciekawa jestem Waszych głosów – kto próbował, niech daje znać! (Edit: pojawiła się recenzja biustonosza z fiszbinami od White Rvbbit!)

Skomentuj